حکم جدایی فرزندخوانده یک زوج مسیحی در بوشهر صادر شد

04/07/1399 12:07 ب.ظ

دادگاه تجدید نظر بوشهر، حکم جدایی فرزندخوانده دو ساله یک زوج مسیحی را به دلیل مسلمان‌زاده بودن این کودک صادر کرد. این زوج مسیحی از ۱۰ هفتگی سرپرستی دختری به نام «لیدیا» را که از بیماری قلبی و گوارشی رنج می‌بردبرعهده گرفته‌اند. اخبار_ایران اقلیتهای_مذهبی

در حکم صادره آمده به دلیل مسلمان‌زاده بودن این کودک، خانواده مسیحی نمی‌تواند سرپرستی وی را برعهده داشته باشد. این کودک دو ساله از بیماری قلبی و گوارشی رنج می‌برد و بهزیستی نیز زوج مسیحی را از بیماری «لیدیا» با خبر نکرده بود.

و پزشکی قانونی تأیید کرده‌اند که در طول مدت سرپرستی، مریم فلاحی و شوهرش، بهترین مراقبت‌ها را از این کودک انجام داده‌اند.

وکیل این دو نفر هم گفته که «حکم قاضی برای جدایی لیدیا از زوج مسیحی، کاملاً برخلاف فتوای مکارم شیرازی و یوسف صانعی، دو مرجع تقلید شیعیان است.» مکارم شیرازی در پاسخ به توضیح و پرسش وکیل پرونده، فتوا داده بود که به دلیل «ضرورت»، کودک می‌تواند در این خانواده بماند.

صانعی نیز فتوا داده که «سرپرستی وی به زوجین اشکال شرعی ندارد و غیر مسلمان بودن آنها مانع نیست.» مریم فلاحی و سام خسروی، از جمله هفت نوکیش مسیحی هستند که در روز ۱۰ تیر ۹۸، توسط مأموران امنیتی بوشهر بازداشت و در دادگاه انقلاب بوشهر محاکمه شدند. headtopics.com

MinayMahtab چقدر خوب

ببین بیت المال ما صرف چی میشه

اگه دینداری و دیانت اینه ، من کافرم

ادامه مطلب:
iranwire »

ای خاک بر سرتون کنن با این کارهاتون

درباره قضات صادرکننده حکم اعدام نوید افکاری چه می‌دانیم؟shimashahrabi حقشه 👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿

آتش‌سوزی پژو 405 در خیابان پیروزی + فیلم و تصاویر- اخبار حوادث - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimآتش‌سوزی پژو ۴۰۵ در خیابان پیروزی پیش از ظهر امروز یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ به دلیل نامعلوم در خیابان پیروزی، تقاطع بزرگراه امام علی (ع) از ناحیه موتور دچار آتش‌سوزی شد حاجی بزن رزمایش کپسول گاز محسن رضایی چطور پسرش رو در دبی ترور کرد ؟لطفا توجیه کنید.

یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد/ سیاست‌های کلان احتیاطی در دستور بانک مرکزیرئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است، از صدور یک میلیارد دلار گواهی ارزی برای ترخیص مواد اولیه کارخانجات از گمرک خبر داد.

یک نیروی پلیس در ارتباط با پرونده مرگ یک زن سیاه‌پوست در آمریکا متهم شدهیات منصفه ایالت کنتاکی آمریکا، روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر (۲ مهر) یک افسر سابق پلیس را به‌دلیل تیراندازی در یک واحد آپارتمانی متهم کرد اما درباره نقش نیروهای پلیس در مرگ برونا تیلور، ساکن آن آپارتمان هیچ اتهامی مطرح نشد.

کرونا در روسیه؛ حدود یک میلیون و 130 هزار مبتلا

یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شدیک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است، از صدور یک میلیارد دلار گواهی ارزی برای ترخیص مواد اولیه کارخانجات از گمرک خبر داد. یعنی چی دقیقا ؟ این حرومزاده دستمال به دست از همه شان بدتر است!

استان‌وایر- دادگاه تجدید نظر بوشهر، حکم جدایی فرزندخوانده دو ساله یک زوج مسیحی را صادر کرد.و سام خسروی زوج مسیحی هستند که از ۱۰ هفتگی سرپرستی دختری به نام «لیدیا» را برعهده گرفته‌اند.

در حکم صادره آمده به دلیل مسلمان‌زاده بودن این کودک، خانواده مسیحی نمی‌تواند سرپرستی وی را برعهده داشته باشد.

این کودک دو ساله از بیماری قلبی و گوارشی رنج می‌برد و بهزیستی نیز زوج مسیحی را از بیماری «لیدیا» با خبر نکرده بود.و پزشکی قانونی تأیید کرده‌اند که در طول مدت سرپرستی، مریم فلاحی و شوهرش، بهترین مراقبت‌ها را از این کودک انجام داده‌اند.

وکیل این دو نفر هم گفته که «حکم قاضی برای جدایی لیدیا از زوج مسیحی، کاملاً برخلاف فتوای مکارم شیرازی و یوسف صانعی، دو مرجع تقلید شیعیان است.»

مکارم شیرازی در پاسخ به توضیح و پرسش وکیل پرونده، فتوا داده بود که به دلیل «ضرورت»، کودک می‌تواند در این خانواده بماند.

صانعی نیز فتوا داده که «سرپرستی وی به زوجین اشکال شرعی ندارد و غیر مسلمان بودن آنها مانع نیست.»

مریم فلاحی و سام خسروی، از جمله هفت نوکیش مسیحی هستند که در روز ۱۰ تیر ۹۸، توسط مأموران امنیتی بوشهر بازداشت و در دادگاه انقلاب بوشهر محاکمه شدند.

بر اساس حکم دادگاه انقلاب، سام خسروی، به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت اقامت در بوشهر و مریم فلاحی به ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شدند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: