حکم ۵۶ سال زندان برای سه بازداشت‌شده روز کوروش

18/08/1399 01:03:00 ق.ظ

دادگاه انقلاب مشهد، سه شهروند خراسانی را که در سال ۱۳۹۵ در تجمع روز کوروش در پاسارگاد شرکت کرده بودند، به ۵۶ سال حبس محکوم کرد. دادگاه گفته است که مقایسه خامنه‌ای و خمینی با داعش، توهین به رهبری است. اخبار_ایران خراسان_رضوی بیشتر بخوانید👇

علی سپنتامهر، مجید رحیم‌زاده و محسن میرآفتاب، هر سه روز ۷ آبان ۱۳۹۵ در جاده شیراز-مرودشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک ماه بعد با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شدند.

این حکم که در اقدامی نمادین، روز چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ به این شهروندان ابلاغ شده، توسط

شعبه ۶ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی حسین بهمن‌آبادی صادر شده است. اتهام «محسن میرآفتاب»، «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام، توهین به رهبری، توهین به مقدسات و مشارکت در تشکیل گروه سپنتا‌مهر از طریق تاسیس کانال تلگرامی یاران سپنتا به قصد بر هم زدن امنیت کشور» بوده است. «میرآفتاب» بابت این اتهام‌ها به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است. «مجید رحیم‌زاده» نیز به اتهام «مشارکت در تشکیل گروه سپنتا‌مهر از طریق تاسیس گروه تلگرامی یاران سپنتامهر به قصد بر هم زدن امنیت کشور، عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری» به ۲۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است. «علی سپنتامهر» نیزبا اتهام‌هایی مشابه دیگر متهمان این پرونده به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید این احکام در دادگاه تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، از این احکام ۵ سال برای «محسن میرآفتاب» و «مجید رحیم‌زاده» و «علی سپنتامهر» هر یک ۱۰ سال، قابل اجرا خواهد بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آقای بایدن. اینو چی میگی.... این قاضی در ریاضیات باید نمرە صفر را گرفتە باشد. لابد نمیداند ٥٦ سال یعنی ١٩،٩٣٦ نوزدە هزار و نهصد و سی و شش روز. میدونیم کە جلاد و فاشیست هستید، اما این همە سال برای رفتن بر سر قبر یک آدم؟؟!! مشخص است نگرانی قاضی بە خاطر امام راحل بودە، با این اوضاع باید میلیونها حکم صادر کنید.