حکم قطعی بیش از هشت سال زندان برای نرگس محمدی | DW | 20.02.2022

01/12/1400 08:14 ب.ظ

به گفته همسر نرگس محمدی، حکم هشت سال و دو ماه زندان این فعال و زندانی سیاسی قطعی شده است. تقی رحمانی می‌گوید، این حکم همراه با 'محکومیت اجتماعی و شلاق' به نرگس محمدی ابلاغ شده است.

به گفته همسر نرگس محمدی، حکم هشت سال و دو ماه زندان این فعال و زندانی سیاسی قطعی شده است. تقی رحمانی می‌گوید، این حکم همراه با 'محکومیت اجتماعی و شلاق' به نرگس محمدی ابلاغ شده است. به گفته همسر نرگس محمدی، حکم هشت سال و دو ماه زندان این فعال و زندانی سیاسی قطعی شده است. تقی رحمانی می‌گوید، این حکم همراه با"محکومیت اجتماعی و شلاق" به نرگس محمدی ابلاغ شده است.

همسر نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر از ابلاغ حکم قطعی هشت سال و دو ماه زندان برای او خبر داد.

تقی رحمانی در توییتی در روز یکشنبه اول اسفند (۲۰ فوریه) با یادآوری این که همسرش در حکمی جداگانه به ۳۰ ماه حبس و شلاق محکوم شده زندان قرچک را"شکنجه‌گاه" خواند. حکم ۳۰ ماه زندان، ۸۰ ضربه شلاق و پرداخت دو فقره جزای نقدی در خردادماه سال جاری توسط شعبه ۱۱۷۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به اتهاماتی نظیر"فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق انتشار بیانیه (بیانیه مبارزه با اعدام)، تحصن در دفتر زندان و تمرد از ریاست و مقامات زندان (برای پایان دادن به تحصن اعتراضی)" علیه او صادر شده بود.

تقی رحمانی در توییتی دیگر که ۳۰ بهمن منتشر کرد از انتقال محمدی از بیمارستان به زندان قرچک خبر داد. رحمانی با اشاره به این که علت انتقال همسرش به بیمارستان گرفتگی عروق قلبی بوده گفته است که او"بدون طی دوران نقاهت در بیمارستان به زندان منتقل" شده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حکم ۸ سال زندان، شلاق و محرومیت اجتماعی به نرگس محمدی در زندان ابلاغ شدبه‌ گفته تقی رحمانی، همسرش روز ۳۰ بهمن بدون طی دوران نقاهت، و در حالی که یکی از عروق قلب او دچار گرفتگی شده است، از بیمارستان به زندان برگردانده شد. مگه چکار کرده ؟ اختلاس کرده ؟ خدا لعنتت تون کنه که اینقدر ظلم میکنید دور ازجان سگ 🐕باشرف حکومت اسلام کثافت خونخوار دزد چپاولگر وحشی ازترس براندازی وازدست دادن این ثروت بی مثال دیوانه شده وداره پاچه میگیره وبه هر بهانه ای خون میریزه ایرانی خفته دستها توی کون غیرتها بیرون حکوم تواژگون یک کلام سیدلی گه 💩💩پدر تو اسلامت میرینیم ایران را پس میگیریم

حکم ۸ سال زندان، شلاق و محرومیت اجتماعی به نرگس محمدی در زندان ابلاغ شدبه‌ گفته تقی رحمانی، همسرش روز ۳۰ بهمن بدون طی دوران نقاهت، و در حالی که یکی از عروق قلب او دچار گرفتگی شده است، از بیمارستان به زندان برگردانده شد. مگه چکار کرده ؟ اختلاس کرده ؟ خدا لعنتت تون کنه که اینقدر ظلم میکنید دور ازجان سگ 🐕باشرف حکومت اسلام کثافت خونخوار دزد چپاولگر وحشی ازترس براندازی وازدست دادن این ثروت بی مثال دیوانه شده وداره پاچه میگیره وبه هر بهانه ای خون میریزه ایرانی خفته دستها توی کون غیرتها بیرون حکوم تواژگون یک کلام سیدلی گه 💩💩پدر تو اسلامت میرینیم ایران را پس میگیریم

مکرون از ایران خواست، از فرصت کنونی برای نجات برجام استفاده کند | DW | 20.02.2022رییس جمهوری فرانسه در گفت و گوی تلفنی ۹۰ دقیقه‌ای با همتای ایرانی‌اش خواستار آمادگی ایران برای پذیرش یک توافق در مذاکرات وین شد. ابراهیم رییسی تاکید کرد که هرگونه توافق باید شامل لغو تحریم‌ها باشد. لغو تحريم تروريست هاي جمهوري اسلامي نه تحريم هاي مردم :))) مکرون نهار خورده؟ یعنى دوز ديوثى اينها به حدى رسيده كه تاريخ به خودش نديده. ٩٠ دقيقه چه گهى خورده با يه پشمك تروريست؟ اين اروپايها چرا اينقدر احمق هستن يا امامزاده قرقاول؟

'نشانه‌ها حاکی از تصمیم پوتین برای حمله به اوکراین است' | DW | 20.02.2022از دبیرکل ناتو تا کاخ الیزه و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا متفق‌القولند که روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد. جو بایدن خواهان برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت شده است. جو بایدن واقعا ' با تمام توان سعی میکنه یه جنگی راه بیافته تا راه گاز ارزون به اروپا بسته بشه و خودش گاز گرون بفروشه و دوم اروپا دوباره با جالش روبرو بشه ، بهتر از این نیست براش . اروپا باید عاقل باشه به دام نیافته وادادید بی بخارا ای بابا کشتید ما رو کی پس؟

راهکارهایی برای حل بزرگترین مشکل گیاه‌خواران | DW | 20.02.2022آهن موجود در غذاهای گوشتی بهتر جذب بدن می‌شود تا آهنی که در سبزیجات و غذاهای گیاهی هست. با وجود این گیاه‌خواران می‌توانند از سبزیجاتی خاص بهره برند و راه‌هایی به کار بندند تا آهن بهتر جذب بدن آنها شود.

فون‌درلاین: اروپا خود را از وابستگی به گاز روسیه آزاد می‌کند | DW | 20.02.2022رییس کمیسیون اتحادیه اروپا در یک مصاحبه گفت، زمستان سال آینده اروپا دیگر به گاز روسیه وابسته نخواهد بود. فون‌درلاین همچنین از قرار گفت‌وگوی تلفنی صدراعظم آلمان با رییس جمهور روسیه در روز دوشنبه خبر داده است.

حکم قطعی بیش از هشت سال زندان برای نرگس محمدی

به گفته همسر نرگس محمدی، حکم هشت سال و دو ماه زندان این فعال و زندانی سیاسی قطعی شده است. تقی رحمانی می‌گوید، این حکم همراه با"محکومیت اجتماعی و شلاق" به نرگس محمدی ابلاغ شده است.همسر نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر از ابلاغ حکم قطعی هشت سال و دو ماه زندان برای او خبر داد.

تقی رحمانی در توییتی در روز یکشنبه اول اسفند (۲۰ فوریه) با یادآوری این که همسرش در حکمی جداگانه به ۳۰ ماه حبس و شلاق محکوم شده زندان قرچک را"شکنجه‌گاه" خواند.

حکم ۳۰ ماه زندان، ۸۰ ضربه شلاق و پرداخت دو فقره جزای نقدی در خردادماه سال جاری توسط شعبه ۱۱۷۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به اتهاماتی نظیر"فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق انتشار بیانیه (بیانیه مبارزه با اعدام)، تحصن در دفتر زندان و تمرد از ریاست و مقامات زندان (برای پایان دادن به تحصن اعتراضی)" علیه او صادر شده بود.

تقی رحمانی در توییتی دیگر که ۳۰ بهمن منتشر کرد از انتقال محمدی از بیمارستان به زندان قرچک خبر داد.

رحمانی با اشاره به این که علت انتقال همسرش به بیمارستان گرفتگی عروق قلبی بوده گفته است که او"بدون طی دوران نقاهت در بیمارستان به زندان منتقل" شده است.نرگس محمدی در ۲۵ آبان ۱۴۰۰ در مراسم یادبود ابراهیم کتابدار، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ در کرج بازداشت شد.

چند ماه بعد در دوم بهمن‌ماه تقی رحمانی از صدور حکم هشت سال زندان و بیش از ۷۰ ضربه شلاق برای همسرش در"دادگاهی پنج دقیقه‌ای" خبر داد.

خانم محمدی در نامه‌ای از زندان قرچک این حکم را"فاقد وجاهت قانونی" خواند و نوشت: «آنچه مغرضانه و بی‌اساس بودن اتهامات و رسیدگی حکم این پرونده را روشن‌تر می کند مجرم شناخته شدن من به دلیل کاندید شدن برای جایزه صلح نوبل به معرفی عفو بین‌الملل نروژ است.»

او افزود: «این مساله نه تنها توسط نماینده وزارت اطلاعات در بند ۲۰۹ اعلام شد و آن را توطئه خارجی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران دانستند بلکه در اقدامی بهت‌انگیز و غیرقابل توجیه در سطر اول صفحه دوم رای صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است.»اتحادیه اروپا حکم هشت زندان برای محمدی را محکوم کرده و از مقا‌م‌های جمهوری اسلامی خواسته تا با پایبندی به تعهدات بین‌المللی و حقوق بشری خود هر چه زودتر این زندانی را آزاد کنند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز بازداشت مجدد نرگس محمدی را محکوم کرده و آن را"خودسرانه" خوانده است. این نهاد جهانی حقوق بشری نوشت که این زندانی سیاسی"تنها به خاطر فعالیت‌های صلح‌آمیز در دفاع از حقوق بشر هدف پیگردهای مقامات ایران قرار گرفته است".

نرگس محمدی از مخالفان سرسخت حکم اعدام در ایران است و علت آخرین بازداشت او همفکری با"مادران دادخواه" بوده است که بستگان خود را در جریان اعتراضات سال ۹۸ در ایران از دست دادند.راهرویی در زندان (بازسازی صحنه‌های زندان)دمپایی‌های زندان (بازسازی صحنه‌های زندان)خوردن غذا (بازسازی صحنه‌های زندان)راهرویی در زندان (بازسازی صحنه‌های زندان)"آن‌ها می‌خواستند، همه‌ی احساسات ما را غارت کنند، احساس دیدن، لمس کردن..." (بازسازی صحنه‌های زندان)تعدادی از اعضای"سازمان چریک‌های فدایی خلق" که در درگیری با مأموران ساواک شاه کشته شدندگلی ماجرای دستگیری‌اش را تعریف می‌کندبهاره: روزگار تلخی بودنسرین:"من اینجا فوق لیسانس روانشناسی گرفته‌ام و در رشته‌ی حقوق بین‌الملل فارغ‌التحصیل شده‌ام"نازلی و دخترش میشل. نازلی پرتوی یکی از شخصیت‌های قوی فیلم مستند"... و من عاشقانه زیسته‌ام" است. او حدود ۸ سال از دوران جوانی خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذرانده است. نازلی یکی از بازماندگان تنبیه معروف"قبرها" است که در سال ۱۳۶۹ به مدت ۹ ماه در زندان قزل حصار به دستور حاج داود به مرحله‌ اجرا در آمد. روحیه‌ شوخ و مقاوم نازلی به او کمک کرد تا دوران سخت شکنجه و زندان را پشت‌سر بگذارد.نینا در سال ۱۳۶۱ دستگیرمی‌شود. او در دوران شکنجه از سوی بازجویش مورد تجاوز قرار می‌گیرد. نینا در زندان دو بار دست به خودکشی می‌زند. نینا: «بازجویم می‌گفت:"کاری می‌کنم که سرت را نتوانی بلند کنی" و پس از مکثی طولانی ادامه می‌دهد: «مثل رعد و برقی که می‌آید و می‌رود، باورم نمی‌شد که دست به این عمل زده باشد».عکس دوران جوانی راضیه در لباس ارتشیسال‌ها گذشته است: راضیه در پارکسرور یکی از ۱۳ زن مصاحبه شونده در فیلم است که تلخی زندان را در دو رژیم شا ه و جمهوری اسلامی تجربه کرده است. او یکی از سازماندهندگان جنبش دانشجویی مخفی در زمان شاه بود. سرور در سال ۱۳۶۰ دستگیر ‌‌‌می‌شود. او را چنان وحشیانه کتک می‌زنند و شکنجه می‌کنند که برای مدتی حافظه‌اش را از دست می‌دهد. سرور: «... می‌گفتم ۱، ۲، ولی شماره‌ی ۳ را به‌خاطر نمی‌آوردم. اسم مادرم و خواهرم را هم به یاد نمی آوردم.»آویژه و دخترانشیکی از صحنه‌های فیلم مستند"... و من عاشقانه زیسته‌ام"یکی از صحنه‌های فیلم مستند"... و من عاشقانه زیسته‌ام"یکی از صحنه‌های فیلم مستند"... و من عاشقانه زیسته‌ام"یکی از صحنه‌های فیلم مستند"... و من عاشقانه زیسته‌ام"