حکم انحلال جمعیت امام علی صادر شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

«سعید دهقان»، وکیل دادگستری، از انحلال «جمعیت خیریه امام علی» با رای یک دادگاه ایران خبر داده است. پیش از این، جمعیت_امام_علی اعلام کرده بود که وزارت کشور از دستگاه قضایی خواسته این جمعیت را منحل کند. اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان‌وایرـ «سعید دهقان»، وکیل دادگستری از انحلال «جمعیت خیریه امام علی» با رای یک دادگاه ایران خبر داد.

پیش از این، جمعیت خیریه امام علی اعلام کرده بود که وزارت کشور از دستگاه قضایی خواسته است این جمعیت را منحل کند.خود نوشت دادگاه جمعیت امام علی روز گذشته برگزار و حکم آن صبح روز چهارشنبه ۱۳ اسفند اعلام شده است. سعید دهقان حکم هشت صفحه‌ای صادره را کاملاً از بی‌طرفی خارج دانسته و نوشته که این حکم از قبل انشا شده است.

جمعیت امام علی یکی از بزرگ‌ترین موسسه‌های خیریه غیردولتی در ایران است که به گفته این نهاد، بیش از ۱۰ هزار همکار داوطلب در استان‌های مختلف ایران دارد. در دوم تیر۱۳۹۹، «شارمین میمندی‌نژاد»، مؤسس جمعیت امام علی و تنی چند از مدیران این موسسه با شکایت قرارگاه «ثارالله» سپاه پاسداران بازداشت و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد شدند.

اعضای جمعیت امام علی از سوی نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی به «توهین به رهبر»، «بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»، «اقدام علیه امنیت ملی» و نیز «ارتباط با اسرائیل» متهم شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انحلال جمعیت امام علی؛ ۴۶ شمشیر بر گردن نهادهای مدنی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جمعیت امام علی با حکم دادگاه منحل شد | DW | 04.03.2021جمعیت امام علی با صدور اطلاعیه‌ای از حکم دادگاه در راستای انحلال این جمعیت خبر داده است. سعید دهقان، یکی وکلای این جمعیت ضمن تأیید این خبر در ارتباط با صدور حکم از 'اجرای نمایش به‌جای اجرای عدالت' سخن گفته است. تنها موسسه خیریه واقعی منحل شد تا برای دزدی کمیته امام باز بشه تا از گلو فقرا در ایران زده بشه و به سوریه و فلسطین سرازیر بشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انحلال فوتبال مشهد برای فرمانده لشکری که امام صادق دوستش نداشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انحلال جمعیت امام علی؛ رأیی که در کمتر از ۱۲ ساعت صادر شد | DW | 05.03.2021'ترس از تشکل و جمعیت'، 'مشارکت نکردن در پولشویی' یا 'خودی نبودن' دلایلی است که از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی برای انحلال جمعیت امام علی عنوان شده. با انحلال این جمعیت ۶۱۳۷ کودک در سراسر ایران بی سرپرست شدند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اشاره وکیل مدافع «جمعیت امام علی» به عجله دولت و قوه قضائیه ایران برای انحلال این نهاد خیریه؛ واکنش‌ها در فضای مجازیاشاره وکیل مدافع «جمعیت امام علی» به عجله دولت و قوه_قضائیه ایران برای انحلال این نهاد خیریه؛ واکنش‌ها در فضای مجازی ابوذر نصراللهی، وکیل مدافع جمعیت خیریه امام علی، از اراده مشترک دولت حسن روحانی و قوه قضائیه برای بستن این نهاد خبر داده است در حال انقباض قبل از سقوط هستند. حمایت صدای آمریکا از جمعیت امام علی ؟! مثل حمایت انگلیس از هیئت قمه زنی در لندن! خودش جای تفکر داره
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »