حکم عجیب قاضی برای فعالان مدنی؛ محرومیت استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قوه قضائیه همواره توانسته با صدور احکام عجیب موجب حیرت افکار عمومی را فراهم کند. بتازگی یک روحانی جوان باصدور حکمی تحت عنوان«محرومیت از تلفن وسایر دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند» بدعت تازه‌ای پایه گذاری کرده‌است. گزارش جواد متولیjavadroshana 👇 اخبار_ایران

» به صورت مجزا صادر کرده این سه نفر، علاوه بر مجازات زندان به «محرومیت از تلفن هوشمند و سایر دستگاه‌های هوشمند الکترونیکی» محکوم شده‌اند.

این فرد مطلع در ادامه به شهرت طلبی این روحانی نیز اشاره کرده و می‌افزاید: «شاید بخشی از این صدور و امضای حکم هم به میل آقای قاضی به خودنمایی مربوط باشد. یعنی یک حکم این چنینی بدهیم تا معروف شویم و اسم‌مان نقل محافل بشود. نام‌مان بحث روز اخبار و شبکه‌های اجتماعی باشد. اگر چه بعید نیست چنین دلیلی هم پشت این کار باشد ولی به نظر من دلیل اصلی همان جرم‌انگاری دستگاه‌های هوشمند است.»

شعبات دادگاه انقلاب در ایران در اغلب موارد از تحویل برگه چاپی احکام صادر شده به بهانه‌های مختلف خودداری می‌کنند. فرد مطلعی که با ایران وایر گفتگو کرده در این مورد می‌گوید: «برخورد شعبات دادگاه انقلاب با احکام سیاسی را جالب است. وقتی که متهم برای ابلاغ و یا گرفتن حکم به دادگاه انقلاب مراجعه می‌کند می‌گویند این کاغذ و این خودکار از روی آن بنویس. در حالی که پرینت حکم در دست خودشان است. وقتی هم متهم اعتراض کند که شما سامانه الکترونیکی و سامانه ابلاغ پیام‌های قضایی درست کردید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احکام محرم(2)| حکم استفاده از برق شهری برای هیئت‌ها- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«حکم استفاده از برق شهری برای هیئت‌ها» *اگر با مجوز قانونی باشد اشکال ندارد؛اما باید وجه برق را بپردازند *اما اگر بدون مجوز باشد، اصل کار خلاف است و موجب ضمان هم هست یعنی هزینه برق مصرفی را باید بپردازند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیسی پیرامون احکام صادرشده برای خبرنگاران و فعالان مدنی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احکام محرم(2)| حکم استفاده از برق شهری برای هیئت‌ها- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«حکم استفاده از برق شهری برای هیئت‌ها» *اگر با مجوز قانونی باشد اشکال ندارد؛اما باید وجه برق را بپردازند *اما اگر بدون مجوز باشد، اصل کار خلاف است و موجب ضمان هم هست یعنی هزینه برق مصرفی را باید بپردازند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

راه‌اندازی پویش محیط زیستی «محرم شهر پاک» در خوزستانفعالان محیط‌زیست، با افزایش استفاده از ظروف پلاستیک در ماه محرم، یک بار دیگر پویش «محرم شهر پاک» را راه اندازی کردند. در این پویش اعضای انجمن‌های زیست محیطی هر شب با حضور در هیات‌های عزاداری، آموزش‌های زیست محیطی را به شهروندان می‌دهند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

درخواست وزارت بهداشت از دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای ورود به بازار ناصرخسرورییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واکنش به گزارشی درباره فروش داروهای کمیاب در بازار سیاه ناصر خسرو، بر لزوم ورود دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی به این موضوع و پاک شدن چهره پایتخت از این بازار ۳۰ - ۴۰ ساله تاکید کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

نامه نمایندگان مجلس به رئیسی: احکام سنگین و برخورد با فعالان مدنی را اصلاح کنیدشماری از نمایندگان مجلس در نامه به رئیس قوه قضائیه خواستار اصلاح احکام صادره برای مرضیه امیری، عاطفه رنگریز، ندا ناجی و تغییر رفتار با نوشین جعفری شدند. نمایندگان به آقای رئیسی نوشته‌اند 'این سخت‌گیری‌ها هیچ ضرورتی ندارد' و 'احکام سنگین اقناع جامعه را با مشکل مواجه کرده است'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »