حکم دادگاه عالی بریتانیا درباره قرارداد قدیمی فروش تانک‌های چیفتن به ایران

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه عالی بریتانیا با صدور حکمی به نفع یک شرکت تسلیحاتی بریتانیایی، اعلام کرد که این شرکت نباید همه سود ناشی از مبلغی را که بابت فروش تانک به ایران دریافت کرده، به تهران پرداخت کند. این شرکت پیش از این بر پایه حکم دیوان بین‌المللی تجارت به پرداخت سود به ایران محکوم شده بود.

دادگاه عالی بریتانیا با صدور حکمی به نفع یک شرکت تسلیحاتی بریتانیایی، اعلام کرد که این شرکت نباید همه سود ناشی از مبلغی را که بابت فروش تانک به ایران دریافت کرده، به تهران پرداخت کند.

در فاصله سه سال بعد از امضای قرارداد، بریتانیا حدود ۱۵۰ تانک به ایران تحویل داد. اما وقوع انقلاب اسلامی موجب شد تا تحویل باقی تانک‌ها متوقف شود. در جریان سازوکار میانجیگری در دیوان بین‌المللی تجارت جهانی، دو بار در سال‌های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۶ میلادی، احکامی به نفع ایران صادر شد. این دیوان از شرکت بریتانیایی خواست تا پول باقی‌مانده ایران را بپردازد.

ایران برای اجرای احکام به دادگاه عالی بریتانیا شکایت کرده که بر اساس حکم اخیر، به نفع طرف بریتانیایی صادر شده است و در نهایت حل اختلاف دو کشور بر سر معامله تانک‌های چیفتن، به بازنگری و توافق تازه‌ای نیاز خواهد داشت.ایران: زندانی شدن نازنین زاغری به مطالبه مالی از بریتانیا ارتباط ندارد

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یک کارشناس نظامی خبره ارتشی میگفت اگر چیفتن هم به ما بدهند دیگر فایده ندارد . گفت ایران در حال حاضر خودش تانک ذوالفقار تولید میکنه که در ارتش هم تعدادشون زیاده از چیفتن و مرکاوای اسرائیلی خیلی بهتر و بروزتره و قدرت آتش و درگیری آن چندبرابره

این عمل اگر خباثت نیست پس چیست؟ بیش از40 سال است که پول ملت را گرفته اید به اسم فروش سلاح نه متاع را داده اید و نه پول را. هر بار که در دادگاه شکست خورده اید رفتید بهانه ی دیگری تراشیده اید . چرا مردم را با خود دشمن می کنید؟ ابله ها؟

اونهایی که تو خانواده نظامی بزرگ شدن و از اتفاقای جنگ ایران و عراق خبر دارن میدونن این تانکها بدترین خرید نظامی ایران زمان پهلوی بوده، بیشتر این تانکا توسط عراق غنیمت گرفته شدن (مخصوصا تو عملیات نصر) چون موتور این تانکا مشکلات زیادی داشته و مرتب از کار می افتاده.

تانک های مزخرفی بود و بدرد اقلیم ایران نمیخورد. تانک فقط تی ۸۰ مناسب اقلیم ایران است.

مرگ بر روباه پير

انگلیسیهای دزد،حیا کنید.

FarKashani

این انگلیس چقدر دزده چهل و پنج ساله پول ایران رو گرفته که تانک بده اما تانک ها رو داده به صدام که ایرانی ها رو بکشه. بعد از 45 سال اصل پول ایران رو هم پس نمیده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایرانوزارت خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی درباره ارائه خدمات مختلف به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هشدار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار آمریکا به شرکت‌های هوانوردی بین‌المللی درباره همکاری با ایران | DW | 24.07.2019وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی تازه به 'اقدامات بی‌ثبات‌کننده' برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره کرده و نسبت به انتقال 'غیر مجاز' کالا و خدمات به این شرکت‌ها به شدت هشدار داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تلویزیون دولتی سوریه خبر از حمله اسرائیل به جنوب این کشور دادتلویزیون دولتی سوریه گزارش کرد که ارتش اسرائیل به یک منطقه استراتژیک در جنوب این کشور حمله کرده است. به گزارش رویترز، تلویزیون دولتی الاخباریه سوریه وقوع این حمله را اعلام کرده، اما از ارائه جزئیات اساتید تدریس شنا کجان الان؟!😂 خب بیاین شنا یاد بدین دیگه!😂😂😂 حمله تروریستی اسراییل به جنوب سوریه محکوم است. محو_اسراییل حمله جمعه به مهرآباد و اطرافش درسته؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محمود عباس: تمام توافق‌های این کشور با اسرائیل به حالت تعلیق درآمده استمحمود عباس رئیس دولت فلسطین اعلام کرد تمام توافق‌های این کشور با اسرائیل به حالت تعلیق درآمده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شاید مزدک میرزایی آخرین نباشد!مازیار ناظمی خبر پیوستن مزدک میرزایی به یک شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان ـ فارغ از درست یا نادرست بودن آن ـ را چنین ارزیابی می‌کند، «یک مجموعه وسیع و پرحجم در اختیار سازمان صداوسیماست ولی مهم اثر آن است که به کجا می‌رود. اثر به فرستنده و تجهیزات نیست؛ اثر یک مجموعه به آدم‌های داخل آن است؛ اثر به افراد مولف آن است. این همه برنامه، این همه تلاش، اما متاسفانه در نگهداری نیروهایش هیچ برنامه مشخصی وجود ندارد و من ضعف را در نظام مدیریتی آن می‌دانم.» maziaran مازيار ناظمي چرا خودش رو چسبونده به عادل و مزدك؟ مازيار ناظمي نهايتاً با دهقان، سيانكي و عليفر ميتونه اسمشون كنار هم بياد maziaran ما سه تا رو کجا میبرید...😎😁 maziaran چه برای خودش کلاس میزاره !! خودشو هم ردیف بقیه میدونه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یادداشت خاتمی در گاردین: اصلاح طلبان داخلی ایران به رسانه‌های خارجی رو می‌آورندروزنامه بریتانیایی گاردین مطلبی از محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران، چاپ کرده که او در آن خواستار پرهیز از جنگ شده است. گور پدر بی‌بی‌سی و خاتمی. بی بی سی رسانه اصلاح طلب هاست از بدو ظهورتون تابلو بودید وقتی آیت‌الله بی بی سی به تنهایی نمیتونه از ملاها حمایت کنه این آخوندها دست به دامن گاردین و .... بقیه میشوند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »