حکمتیار: صد‌در‌صد یقین دارم برنده انتخابات افغانستان هستم

06/07/1398 11:35 ب.ظ

حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور می‌گوید اگر روند شمارش آرا انتخابات به دقت و منصفانه شود او برنده قطعی است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

گلبدین حکمتیار در فهرست ثبت نام انتخابات افغانستان بوده است

حکمتیار: شمار شرکت‌کنندگان در انتخابات افغانستان بسیار اندک بودگلبدین حکمتیار، از نامزدهای انتخابات افغانستان امروز (شنبه) تاکید کرد، دو نامزد که مقام‌های حکومتی هستند، دست به تقلب‌های گسترده زدند؛ آن‌ها از امکانات دولتی به‌ شکلی وسیع استفاده کردند و مقام‌های محلی حکومتی طرفدار آن‌ها بودند.

حکمتیار: مشارکت به حدی کمرنگ بود که مشروعیت انتخابات را زیر سوال می‌بردحکمتیار: مشارکت به حدی کمرنگ بود که مشروعیت انتخابات را زیر سوال می‌برد گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان: این انتخابات هیچ مشکلی از کشورمان را حل نخواهد کرد. وی گفت: کمیسیون انتخابات افغانستان ناکام است و قادر به مهار اوضاع نیست و این توان را نیز ندارد

پایان رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستانحوزه‌های رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به کار خود پایان دادند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان؛ نگرانی از حمله باعث شد مشارکت از پنج سال پیش کمتر شودانتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از یک بار تمدید مهلت رای گیری به پایان رسید.

با گشایش حوزه‌های رای‌گیری، چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آغاز شدروند رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از ساعت ۷ صبح الی ۳ عصر انجام می‌شود و بیش از ۹ میلیون و ۶۶۵ هزار تن برای شرکت در انتخابات از قبل ثبت‌نام کرده‌اند که ۳ میلیون و ۳۳۴ هزار تن از ثبت‌نام کنندگان را زنان‌ تشکیل می‌دهند.