حکایت پرفراز و نشیب سگ ژرمن شپرد | DW | 23.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ژرمن شپرد قرار بود سگ چوپان باشد، اما در دشمنی بین انگلیس و آلمان نام‌اش را انگلیسی‌ها عوض کردند، ورودش به استرالیا ممنوع شد و در جنگ دوم، نازی‌ها از آن سو استفاده کردند. سگ باهوشی که حالا وظایف بسیاری را برعهده دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کمتر سگی در دنیا وجود دارد که چون سگ نژاد ژرمن شپرد یا سگ چوپان (Schäferhund) آلمانی حکایت پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته باشد. سگی که نژادش در استاندارد سازمان جهانی سگ (Fédération Cynologique Internationale) که به اختصار (FCI) نامیده می‌شود با شماره ۱۶۶ به ثبت رسیده است.

خصوصیات بی‌نظیر سگ ژرمن شپرد باعث شد تا توجه نظامیان را به خود جلب کند و از آن در عرصه نگبهانی، پیام‌رسانی در خطوط مقدم، اعلام خطر در قبال بمب‌های شیمیایی و امدادرسانی استفاده شود. در دوران رژیم نازی‌ها، سگ ژرمن شپرد تبدیل به یکی از نمادهای"نژاد برتر" شد. هیتلر، هیملر و اکثر ژنرال‌های ارتش سگ ژرمن شپرد نگهداری می‌کردند.

ژرمن شپرد فعالیت و جست‌و‌خیز را دوست دارد، به تعلیم و آموزش علاقه نشان می‌دهد و از کشتی گرفتن و مبارزه لذت می برد. در بیش از ۱۲۰ سالی که از عمر نژاد سگ ژرمن شپرد می‌گذرد، جمجمه، پوزه و قفسه سینه آن قدری بزرگتر شده اما در عوض کمر و باسن این سگ اندکی شیب دار شده است. (عکس: اوتی فوم هاوس زیگلمایر در جشن تولد یک‌صد سالگی سگ نژاد ژرمن شپرد. این سگ مادر سگی است که در فیلم پلیسی"کمیسار رکس" ایفای نقش کرده بود.)

اشتفانیز و همکارش آرتور مایر سال‌ها بر روی سگ نژاد ژرمن شپرد تحقیق و کار کردند که حاصل این تحقیقات در کتابی هزار صفحه‌ای به چاپ رسیده است. گرچه سگ ژرمن شپرد قرار بود سگ چوپان باشد، اما خصوصیات آن باعث شد تا به‌سرعت در دیگر بخش‌ها نیز از آن استفاده شود. دولت استرالیا در سال ۱۹۲۹ اعلام کرد که"بخاطر احتمال ترکیب نژادی ژرمن شپرد و سگ دینگو" ورود ژرمن شپرد به استرالیا ممنوع است. دینگو (عکس) گونه‌ای سگ وحشی منحصر به استرالیا است. قانونی که برای ۵ سال وضع شده بود بالاخره در سال ۱۹۷۴ لغو شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوتین آمریکا را به سازماندهی کودتا در اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد«چرا ایالات متحده کودتا ترتیب داد؟ چرا کشورهای اروپایی از موضع ضعف با آن همراه شدند و به این ترتیب به ایجاد شکاف در اوکراین و جدا شدن کریمه از آن تن دادند؟»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده خامنه‌ای در خوزستان: نباید از رییسی توقع حل فوری مشکلات را داشته باشیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جمهوریخواهان راه دموکراتها را در اصلاح قانون انتخابات آمریکا سد کردند«این طرح از نفوذ احزاب در تعیین حوزه‌های نمایندگی کنگره می‌کاهد، برای کمک مالی به کارزارهای انتخاباتی شفافیت بیشتری می‌طلبد و همچنین مدت‌زمان ارسال آرای پُستی را طولانی‌تر می‌کند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فیزیکدانان ذرات کوانتومی شیئی در ابعاد انسانی را از جنبش بازداشتنددمای شئ در این آزمایش تا ۷۷ نانو کلوین پایین آمد که به گفتهٔ پژوهشگران با دمای سطح کوانتمی‌ پیش‌بینی‌شدهٔ آن یعنی ۱۰ نانو کلوین فاصلهٔ چندانی نداشت. واو افرین فقط جمله آخرش 'اين يك رويا ' بود قابل فهمه :)))
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جوانان فرانسوی سرخوش در جشن موسیقی محدودیت‌ها را نادیده گرفتندنادیده گرفتن مقررات بهداشتی از سوی برخی شرکت کنندگان در جشن موسیقی به خصوص جوان‌ها سبب شد تا پلیس در چندین شهر بزرگ از جمله پاریس و مارسی برای متفرق کردن جمعیت مجبور به مداخله شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک زندانی ۱۷ ساله در سنندج لب‌های خود را دوخت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »