حوثی‌ها: شماری از سربازان سودانی در تعز یمن کشته یا زخمی شده‌اند

15/07/1398 10:36 ق.ظ

شبه نظامیان حوثی اعلام کردند که در حمله موشکی این گروه به تعز در جنوب غرب یمن شماری از سربازان سودانی کشته یا زخمی شده اند.

به گزارش کانال تلویزیونی «المسیره» شبه نظامیان حوثی اعلام کردند که در حمله موشکی این گروه به منطقه «مفرق الوازعيه» در استان تعز در جنوب غرب یمن شماری از سربازان سودانی کشته یا زخمی شده اند.

تاکنون ائتلاف عربی و سودان در این مورد اظهارنظری نکرده اند.

نیروهای سودان از ماه مارس سال 2015 ضمن ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی ضد حوثی‌ها در یمن حضور دارند. گفتنی است حوثی‌ها در سپتامبر 2014 کنترل صنعا پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفتند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در 26 مارس 2015 برای مقابله با پیشروی حوثی‌ها عملیاتی با عنوان «طوفان قاطع» را آغاز کردند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

معترضان هنگ کنگی پس از یک شب پرتنش دوباره به خیابان بازگشتنددر جریان درگیری‌های روز و شب جمعه، ۳۱ زخمی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که حال دو تن از آنان وخیم گزارش می‌شود.

واکنش حوثی‌ها به اظهارات خالد بن سلمانحوثی‌ها اظهارات شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان سعودی در باره آتش بس در یمن را مثبت ارزیابی کردند. - خبرگزاری آناتولی

سقوط جرثقیل در شرق تهران تاکنون ۲ کشته داشته استتهران- ایرنا- رییس مرکز اورژانس تهران اعلام کرد: در حادثه سقوط جرثقیل در شرق پایتخت تاکنون ۲ نفر کشته شده‌اند.

12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدندسازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک

اگر به‌جای سفارت آمریکا در بغداد به سفارت ایران یورش ببرنددر پی بالا گرفتن ناآرامی‌ها در عراق، حسین شریعتمداری، مدیر‌مسئول روزنامه کیهان، با صریح‌ترین تعابیر، در یادداشتی به معترضان_عراقی پیشنهاد داده است که به سفارت آمریکا در بغداد یورش ببرند. ادامه در یادداشت حسین علیزاده تحلیلگر سیاسی 😂😂😂😂

یک کشته در ادامه تظاهارت ضد دولتی در عراقیک نفر از تظاهرکنندگان عراقی در خشونت پلیس این کشور در بغداد کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

شبه نظامیان حوثی اعلام کردند که در حمله موشکی این گروه به تعز در جنوب غرب یمن شماری از سربازان سودانی کشته یا زخمی شده اند.يمن/خبرگزاری آناتولی

به گزارش کانال تلویزیونی «المسیره» شبه نظامیان حوثی اعلام کردند که در حمله موشکی این گروه به منطقه «مفرق الوازعيه» در استان تعز در جنوب غرب یمن شماری از سربازان سودانی کشته یا زخمی شده اند.تاکنون ائتلاف عربی و سودان در این مورد اظهارنظری نکرده اند.

نیروهای سودان از ماه مارس سال 2015 ضمن ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی ضد حوثی‌ها در یمن حضور دارند.

گفتنی است حوثی‌ها در سپتامبر 2014 کنترل صنعا پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفتند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در 26 مارس 2015 برای مقابله با پیشروی حوثی‌ها عملیاتی با عنوان «طوفان قاطع» را آغاز کردند.

بر اساس گزارش‌های سازمان ملل از اوائل سال 2016 تا نیمه ماه ژوئن سال جاری در 30 جبهه جنگ در یمن 70 هزار نفر کشته شده اند.