حوثی‌های یمن: با موشک تازهٔ «قدس ۲» آرامکوی عربستان را هدف گرفتیم

03/09/1399 11:02 ق.ظ

حوثی‌های یمن: با موشک تازهٔ «قدس ۲» آرامکوی عربستان را هدف گرفتیم جزئیات بیشتر🔽

«فرماندهٔ حوثی‌ها که عکسی ماهواره‌ای را از محدودهٔ پالایشگاه در توییتر خود آورده، افزود که آمبولانس‌ها و خودروهای آتش‌نشانی به‌سوی محل حمله در حرکت‌اند.» حوثی‌های یمن اعلام کردند که بخشی از آرامکو، مجموعه تأسیسات نفتی عربستان سعودی را با موشک‌های کروز جدید هدف قرار دهند.

مقامات نظامی حوثی‌ اعلام کردند در این حمله، موشک‌های کروز «قدس ۲» که به‌تازگی عملیاتی شده‌اند با موفقیّت به هدف اصابت کرده‌ و چند نفر نیز در اثر این حمله زخمی‌شده‌اند.

یحیی سریع، فرماندهٔ نظامی ارشد حوثی‌ها که عکسی ماهواره‌ای از منطقه پالایشگاه را در توییتر خود آورده، افزود که خودروهای آتش‌نشانی و آمبولانس‌ها به‌سوی محل حمله در حرکت‌اند. وی همچنین گفت که حمله فوق در پاسخ به «ادامه تجاوز به یمن و محاصرهٔ این کشور» انجام شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید این خبر ساعاتی پس از پایان نشست ویدئویی گروه ۲۰ که به میزبانی عربستان سعودی برگزار می‌شد،‌ اعلام شد. مقامات عربستان تا کنون دربارهٔ این موضوع اظهار نظر نکرده‌اند. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵، یعنی چند ماه پس از تصرف صنعا، پایتخت یمن به‌دست حوثی‌ها که از حمایت ایران برخوردارند، با آنها وارد جنگ شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

با این حساب .ج.ا 25 روز اینده را نخواهد دید خیلی عالیه باید همینطور ادامه پیدا کنه ‌ کلا عربستان باید نابود بشه .

آمریکا با همراهی دیگران، «تلاش‌ها» برای پایان جنگ یمن را «شدت» می‌بخشد؛ واکنش حوثی‌های یمنآمریکا با همراهی دیگران، «تلاش‌ها» برای پایان جنگ یمن را «شدت» می‌بخشد؛ واکنش حوثی‌های یمن آقای بلینکن تاکید کرد: ایالات متحده از یمن متحد، با ثبات و آزاد از نفوذ خارجی حمایت می‌کند و این جنگ راه‌حل نظامی ندارد

ایران حوثی‌های یمن را با مزدوران سوری تقویت می‌کندسپاه پاسداران ایران برای تقویت حوثی‌ها 120 مزدور سوری را به یمن اعزام کرد. - خبرگزاری آناتولی

حوثی‌ها محله‌ای مسکونی در مأرب یمن را با موشک بالستیک هدف قرار دادندشبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، پنج‌شنبه 25 فوریه 2021 با یک فروند موشک بالستیک، محله‌ای مسکونی

دولت‌های یمن و سعودی می‌گویند با دولت پرزیدنت بایدن برای حل بحران یمن همکاری می‌کنندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

«زينبيات»، ارتش زنانه حوثی‌های یمن