حوثی‌های یمن تصاویر عملیات خود را در خاک عربستان منتشر کردند

07/07/1398 06:47:00 ب.ظ

شبه‌نظامیان حوثی یمن می‌گویند به بزرگ‌ترین پیروزی نظامی‌شان از آغاز جنگ دست یافته‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی یمن می‌گویند به بزرگ‌ترین پیروزی نظامی‌شان از آغاز جنگ دست یافته‌اند.

آن‌ها می‌گویند در عملیاتی در نزدیکی شهر مرزی نجران عربستان، صدها نیروی سعودی را کشته‌اند یا زخمی کرده‌اند و هزاران نظامی دیگر را هم به اسارت گرفته‌اند. عربستان تا کنون درباره این ادعا اظهار نظری نکرده است. در همین حال، وزیر خارجه یمن در مجمع عمومی سازمان ملل، ایران را دولتی یاغی و خطری برای امنیت بین‌المللی خواند..Aa.عکس آرشیوی از گروهی از شورشیان حوثی.بنا به اعلام نیروهای حوثی عملیات آنها ۷۲ ساعت پیش آغاز شده بود و حوثی‌ها در این عملیات از پهپاد، موشک و دفاع هوایی استفاده کرده‌اند..

بهرنگ تاج‌دین گزارش می‌دهد...آنها روز گذشته اعلام کرده بودند که «هزاران» نیروی نظامی عربستان و جنگجویان متحد این کشور را به اسارت گرفته‌اند. نیروهای حوثی‌ها همچنین ادعا کرده بودند که صدها خوروی زرهی عربستان نیز به دست آنها افتاده است..

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

حوثی‌های یمن تصاویری از «سربازان اسیر عربستان» پخش کردندعربستان تاکنون به ادعای حوثی‌های یمن واکنشی نشان نداده است.

حوثی‌های یمن: صدها نظامی عربستان را اسیر کردیم | DW | 29.09.2019شبه‌نظامیان حوثی ادعا می‌کنند در جریان یک حمله گسترده به مرزهای جنوبی عربستان تعداد زیادی نظامی را به اسارت گرفته‌اند. تا کنون هیچ منبع مستقلی این خبر را تائید نکرده و عربستان نیز درباره آن سکوت کرده است.

حوثی‌های یمن: هزاران نظامی عربستان را به اسارت گرفتیممقامات عربستان تاکنون واکنشی به این ادعای نیروهای حوثی نشان نداده‌اند.

عملیات منحصر به فرد انصارالله یمن/ اسارت هزاران مزدور سعودی و انهدام کامل سه تیپیحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام یک عملیات نظامی گسترده و منحصر به فرد موسوم به 'نصر من الله' علیه عربستان سعودی خبر داد.

تاکید شورای امنیت بر لزوم ارسال کمک‌های انسانی برای مردم یمنشورای امنیت به همراه کشورهای آلمان، سوئد و کویت تاکید کردند طرف‌های یمنی زمینه را برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق مختلف این کشور فراهم کند. - خبرگزاری آناتولی

تکذیب اخبار رسانه‌های آمریکا توسط حوثی‌هاشورای عالی سیاسی وابسته به حوثی‌ها اخبار چند رونامه آمریکایی مبنی بر توقف نسبی عملیات عربستان سعودی در یمن را غیرواقعی خواند. - خبرگزاری آناتولی