حوثی‌ها به کشته شدن کارشناس مواد منفجره خود اذعان کردند

20/12/1400 12:34:00 ق.ظ

حوثی‌ها به کشته شدن کارشناس مواد منفجره خود اذعان کردند العربيه_فارسى

شبه‌نظامیان حوثی از کشته شدن کارشناس مواد منفجره این گروه مورد حمایت ایران در درگیری با نیروهای دولت قانونی یمن در استان حجه خبر دادند.عبدالعزیز احمد یحیی آخرین به روزرسانی: 11 مارس ,2022: 01:28 صبح GST Share آدرس کپی شد شبه‌نظامیان حوثی از کشته شدن کارشناس مواد منفجره این گروه مورد حمایت ایران در درگیری با نیروهای دولت قانونی یمن در استان حجه خبر دادند.

عبدالعزیز احمد یحیی العابد ملقب به «ابو هاشم» یکی از برجسته‌ترین کارشناسان مواد منفجره شبه‌نظامیان حوثی بود که در ساخت مین‌ها و تله‌های انفجاری تخصص داشت.

Advertisement سرویس خبری یمنی «المرسی»، پنج‌شنبه 10 مارس تاکید کرد که العابد در درگیری میان شبه‌نظامیان و نیروهای دولتی یمن در استان حجه کشته شده است. منابع مشابه نیز تایید کردند که العابد در جبهه حرض در شمال استان حجه کشته شده است.

این کارشناس تله‌های انفجاری حوثی‌ها از اهالی منطقه الشاهل در استان حجه بود که از زمان نخستین شورش حوثی‌ها در صعده در سال 2004، برای شبه‌نظامیان نیابتی ایران فعالیت می‌کرد. او پیش از این که به یکی از مهم‌ترین سازندگان مواد منفجره و مین برای شبه‌نظامیان حوثی تبدیل شود، در حوزه مهندسی مکانیک فعالیت می‌کرد. headtopics.com

مهندسان مین و مواد منفجره شاغل در میان شبه‌نظامیان حوثی، قبل از پیوستن به جوخه‌های مرگ‌آفرین حوثی‌ها، اغلب تحت نظر کارشناسان حزب‌الله و سپاه پاسداران ایران دوره‌های آموزشی ویژه‌ای را می‌گذارند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

همبازی شدن دو ملی‌پوش ایرانی با والیبالیست‌های زن باشگاه فنرباغچه | DW | 09.03.2022باشگاه فنرباغچه ترکیه روز گذشته به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زن، دیدار نمادینی با حضور تیم‌های مختلف ورزشی‌اش برگزار کرد.

پانزدهمین سالروز «ربوده شدن» لوینسون؛ راب مالی خواستار پاسخگویی ایران شدرابرت لوینسون زمستان سال ۸۵ پس از پرواز از دوبی به جزیره کیش ناپدید شد. وزارت خارجه آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به یافتن او شود ۲۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرده است. زنتو گاییدم هومن😂🍆 متاسفانه طبق گفته اکبر خوشکوشک در کلاب هاوس، و منابع دیگر، رابرت لوینسون به سرنوشت رون آراد، احمد متوسلیان،سید محسن موسوی، کاظم اخوان،تقی رستگار مقدم دچار شد

بیانیه اف‌بی‌آی در پانزدهمین سالگرد 'ربوده شدن' لوینسون | DW | 10.03.2022در پانزدهمین سالگرد 'ربوده شدن' رابرت لوینسون در جزیره کیش‌، اف‌بی‌آی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این سازمان همچنان امیدوار به بازگرداندن این مامور سابق خود به خانه است. رابرت مالی نیز خواستار پاسخگویی ایران شد.

زخمی شدن ۳ کولبر با تیراندازی نیروهای نظامی در نوسود

تحولات میدانی پانزدهمین روز حمله روسیه به اوکراین/ماریوپل زیر آتش/ تنگ‌تر شدن حلقه محاصره کی‌یفوزارت دفاع روسیه امروز، پنج‌شنبه مدعی شد، نیروهایش ۲۹۱۱ هدف از تاسیسات نظامی زیرساختی اوکراین را از آغاز 'عملیات نظامی' در اوکراین ویران کرده‌اند. همچنین المیادین گزارش داد، نیروهای روسیه در حال موقعیت‌گیری مجدد در اوکراین هستند و الان دو یا سه کیلومتر با کی‌یف فاصله دارند.

فرانسه: پنجره دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران در حال بسته شدن استسخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری گفت که «ما به توافق خیلی نزدیک هستیم اما پنجره فرصت در حال بسته شدن است». برو عقب‌تر نمونی لای در!