حوثی‌ها به کشته شدن کارشناس مواد منفجره خود اذعان کردند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حوثی‌ها به کشته شدن کارشناس مواد منفجره خود اذعان کردند العربيه_فارسى

شبه‌نظامیان حوثی از کشته شدن کارشناس مواد منفجره این گروه مورد حمایت ایران در درگیری با نیروهای دولت قانونی یمن در استان حجه خبر دادند.

عبدالعزیز احمد یحیی العابد ملقب به «ابو هاشم» یکی از برجسته‌ترین کارشناسان مواد منفجره شبه‌نظامیان حوثی بود که در ساخت مین‌ها و تله‌های انفجاری تخصص داشت.سرویس خبری یمنی «المرسی»، پنج‌شنبه 10 مارس تاکید کرد که العابد در درگیری میان شبه‌نظامیان و نیروهای دولتی یمن در استان حجه کشته شده است.این کارشناس تله‌های انفجاری حوثی‌ها از اهالی منطقه الشاهل در استان حجه بود که از زمان نخستین شورش حوثی‌ها در صعده در سال 2004، برای شبه‌نظامیان نیابتی ایران فعالیت می‌کرد.

او پیش از این که به یکی از مهم‌ترین سازندگان مواد منفجره و مین برای شبه‌نظامیان حوثی تبدیل شود، در حوزه مهندسی مکانیک فعالیت می‌کرد. مهندسان مین و مواد منفجره شاغل در میان شبه‌نظامیان حوثی، قبل از پیوستن به جوخه‌های مرگ‌آفرین حوثی‌ها، اغلب تحت نظر کارشناسان حزب‌الله و سپاه پاسداران ایران دوره‌های آموزشی ویژه‌ای را می‌گذارند.

العابد که به پاس فعالیت‌های خرابکارانه خود در یمن از شبه‌نظامیان حوثی، درجه سرتیپی گرفته بود پس از کشته شدن توسط نیروهای دولت قانونی یمن، جنازه او توسط حوثی‌ها در قبرستانی در زادگاهش در منطقه الشاهیل، استان حجه تشییع و دفن شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همبازی شدن دو ملی‌پوش ایرانی با والیبالیست‌های زن باشگاه فنرباغچه | DW | 09.03.2022باشگاه فنرباغچه ترکیه روز گذشته به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زن، دیدار نمادینی با حضور تیم‌های مختلف ورزشی‌اش برگزار کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پانزدهمین سالروز «ربوده شدن» لوینسون؛ راب مالی خواستار پاسخگویی ایران شدرابرت لوینسون زمستان سال ۸۵ پس از پرواز از دوبی به جزیره کیش ناپدید شد. وزارت خارجه آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به یافتن او شود ۲۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرده است. زنتو گاییدم هومن😂🍆 متاسفانه طبق گفته اکبر خوشکوشک در کلاب هاوس، و منابع دیگر، رابرت لوینسون به سرنوشت رون آراد، احمد متوسلیان،سید محسن موسوی، کاظم اخوان،تقی رستگار مقدم دچار شد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه اف‌بی‌آی در پانزدهمین سالگرد 'ربوده شدن' لوینسون | DW | 10.03.2022در پانزدهمین سالگرد 'ربوده شدن' رابرت لوینسون در جزیره کیش‌، اف‌بی‌آی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این سازمان همچنان امیدوار به بازگرداندن این مامور سابق خود به خانه است. رابرت مالی نیز خواستار پاسخگویی ایران شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

زخمی شدن ۳ کولبر با تیراندازی نیروهای نظامی در نوسود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تحولات میدانی پانزدهمین روز حمله روسیه به اوکراین/ماریوپل زیر آتش/ تنگ‌تر شدن حلقه محاصره کی‌یفوزارت دفاع روسیه امروز، پنج‌شنبه مدعی شد، نیروهایش ۲۹۱۱ هدف از تاسیسات نظامی زیرساختی اوکراین را از آغاز 'عملیات نظامی' در اوکراین ویران کرده‌اند. همچنین المیادین گزارش داد، نیروهای روسیه در حال موقعیت‌گیری مجدد در اوکراین هستند و الان دو یا سه کیلومتر با کی‌یف فاصله دارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه: پنجره دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران در حال بسته شدن استسخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری گفت که «ما به توافق خیلی نزدیک هستیم اما پنجره فرصت در حال بسته شدن است». برو عقب‌تر نمونی لای در!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »