حوثی ها: 350 کیلومتر مربع از اراضی نجران را به کنترل خود درآوردیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شبه نظامیان حوثی اعلام کردند که طی عملیاتی که چند ماه پیش آغاز شده، 350 کیلومتر مربع در محور نجران در عربستان سعودی را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش تلویزیون «المسیره» یحیی سریع سخنگوی حوثی ها مورد حمایت ایران اعلام کرد: این گروه طی مرحله اول عملیات «نصر من الله» که چند ماه پیش آغاز شده، 350 کیلومتر مربع در محور نجران در جنوب عربستان سعودی را به سیطره خود درآورده است.عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان به بیش از 20 عملیات رسیده و نیرو‌های یمنی پایگاه نظامی مهمی در ریاض را نیز هدف قرار دادند. 3 تیپ نظامی سعودی در جریان این عملیات سقوط کرده است».

از سوی دیگر یک منبع دولتی یمنی که نخواست اسمش ذکر شود به خبرگزاری آناتولی گفت: این عملیات در منطقه «کتاف» در استان صعده این کشور پیش از عید قربان در اوائیل ماه اوت گذشته انجام گرفته و در آن شماری زیادی از مسلحان یمنی که از سوی ائتلاف عربی پشتیبانی می شوند، کشته شده بودند. در همین راستا شبکه «العربیه» عربستان سعودی به نقل از عبدالله القحطانی کارشناس نظامی سعودی گزارش داد که این عملیات در محور کتاف در داخل یمن انجام شده و ائتلاف عربی و نیروهای یمنی توانستند حملات حوثی هاراخنثی کنند.حوثی‌ها در ماه‌های اخیر به غیر از موشک‌های بالستیک، با پهپاد نیز برخی مناطق عربستان سعودی را هدف قرار می‌دهند.

بر اساس گزارش‌های سازمان ملل از اوائل سال 2016 تا نیمه ماه ژوئن سال جاری در 30 جبهه جنگ در یمن 70 هزار نفر کشته شده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازار داغ خرید کافه ون­‌ها؛ مظنه از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانحتما این‌ روزها ون‌­های خوش­رنگ و لعابی که به‌­عنوان کافه یا مغازه کوچکی برای فروش کالا در خیابان‌­ها پاتوق کرده­‌اند را بارها دیده‌­اید و یا حتی از آنها غذایی هم سفارش داده‌­اید. این سبک جدید از رستوران­‌ها و کافه‌­ها که حسابی محبوب شده، حتی باعث شده در ساعات خاصی از شبانه روز، افراد زیادی در برخی از خیابان‌­های خاص که پاتوق این کافه‌­های سیار است دور هم جمع شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شگرد پزشکان برای دور زدن «کارتخوان»- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«شگرد پزشکان برای دور زدن کارتخوان» از نصب خودپرداز در مطب و دادن شماره‌حساب به بهانه نوبت‌دهی‌های طلایی تا اخذ وجوه بالاتر از بیمارانی که می‌خواهند از طریق کارتخوان حق ویزیت بپردازند؛ این‌ها بخشی از ترفندهایی است که معدودی از پزشکان پیش گرفته‌اند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

حمل سگ با خودرو غیرقانونی است- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«حمل سگ با خودرو غیرقانونی است» سردار حسین رحیمی: موضوع سگ_گردانی در پایتخت بررسی شده و برخورد‌هایی نیز با متخلفان داشته‌ایم و در کل مشاهده این موضوع کاهش پیدا کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

افشاگری مدیرعامل مستعفی رایتل از کارشکنی‌های آذری جهرمی/ وزیر نگران افشای فساد است- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«افشاگری مدیرعامل مستعفی رایتل از کارشکنی‌های آذری جهرمی؛ وزیر نگران افشای فساد است» مهرنوش: دغدغه ایشان مدیریت من یا کس دیگری نیست بلکه ایشان نگران روشن شدن وضعیت گذشته رایتل است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آمریکایی ها فضاسازی کرده بودند که آماده مذاکره اند و همه مشکلات بر سر لجبازی طرف ایرانی است / با استدلال نشان دادیم مانع مذاکره آمریکاست؛ ما آماده مذاکره‌ایم اما نه در فضای تحریم و فشاررئیس جمهور در بازگشت از نیویورک و در فرودگاه مهرآباد: آمریکایی ها فضاسازی کرده بودند که آماده مذاکره اند و همه مشکلات بر سر لجبازی طرف ایرانی است / با استدلال نشان دادیم مانع مذاکره آمریکاست؛ ما آماده مذاکره‌ایم اما نه در فضای تحریم و فشار
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

درگیری پلیس با تظاهرکنندگان در هنگ کنگبسیاری از تظاهرکنندگان لباس سیاه به تن داشتند و چهره خود را پوشانده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »