حوثی‌ها 141 بار آتش‌بس در یمن را نقض کرده‌اند

21/01/1401 10:34 ق.ظ

ارتش یمن اعلام کرد که پس از آتش‌بس، حوثی‌ها 141 بار در 7 استان آتش بس را نقض کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

ارتش یمن اعلام کرد که پس از آتش‌بس، حوثی‌ها 141 بار در 7 استان آتش بس را نقض کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی مرکز اطلاع‌رسانی ارتش یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی 24 ساعت گذشته 141 بار به مواضع ارتش در استان‌های مارب، تعز، حجه، الحدیده، الجوف، صعده و الضالع حمله کرده‌اند.

در این گزارش به جزئیات بیشتری اشاره نشده و هنوز حوثی‌ها در این مورد اظهارنظری نکرده‌اند.

هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در تاریخ 1 آوریل جاری اعلام کرد که طرف‌های درگیر در یمن درباره برقراری آتش‌بس 2 ماهه در این کشور توافق کرده‌اند. وی افزود: این آتش‌بس روز 2 آوریل ساعت 19:00 به وقت محلی آغاز خواهد شد، طرفین بر سر ورود شناورهای نفت‌کش به بنادر حدیده و پروازهای تجاری از فرودگاه صنعا تا نقاط از پیش تعیین‌شده منطقه به توافق رسیدند.

گراندبرگ در ادامه گفت: «طرفین توافق کردند که تحت نظارت سازمان ملل برای باز کردن جاده‌ها در تعز و سایر استان‌های یمن گرد هم آیند، آتش‌بس پس از یک دوره دو ماهه با توافق طرف‌ها قابل تمدید خواهد بود».

ادامه مطلب:
aa_persian »

تمام دنیا می دانند که این عربستان سعودی هستش که داره مردم مظلوم و مسلمان یمن را با خاک . خون می کشد و آتش بس را نقض کرده.

سازمان ملل: طرف‌های درگیر در مأرب به آتش‌بس یمن احترام بگذارنددر پی تکرار نقض آتش‌بس اعلام شده در یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی،‌ هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن طرف‌های درگیر در استان مأرب یمن را به

نخست‌وزیر یمن: برقراری صلح در گرو کاهش وابستگی حوثی‌ها به ایران استمعین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن در اظهاراتی با اشاره به تاثیر رایزنی‌های ریاض در آینده یمن گفت، دستیابی به صلح در این کشور، به میزان وابستگی حوثی‌ها به ایران

بریتانیا از تشکیل دولت «فراگیر‌تر» در یمن استقبال می‌کندلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا ضمن استقبال از تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید در یمن، آن را تلاش برای ایجاد دولتی «فراگیر‌تر» دانست.وزیر خارجه بریتانیا تشکیل روباه

دیدار وزاری دفاع ترکیه و اوکراینوزیران دفاع ترکیه و اوکراین در آنکارا دیدار و بر آتش‌بس فوری در این کشور تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

آکادمی اسکار ویل اسمیت را ده سال از حضور در مراسم اهدای جایزه منع کردآکادمی اسکار در هالیوود در واکنش به اقدام خشونت‌آمیز ویل اسمیت، بازیگر معروف آمریکایی، در مراسم اخیر اهدای جوایز او را به مدت ده سال از حضور در این مراسم منع کرد. باید جایزه او را هم میگرفتن و به مجری برنامه میدادند که انقدر خونسر از ایجاد جنجال در این برنامه جهانی جلوگیری کرد

شناسایی ۱۷۵۷ بیمار جدید کرونا در کشور/۴۹ نفر دیگر جان باختند۴۹ فوتی و ۱۷۵۷ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۷۵۷ *جانباختگان جدید: ۴۹ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۱۸۸۷۴۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۹۱۳۹۳۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۰۵۷۷ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۷۶۷۳۰۹۲

ارتش یمن اعلام کرد که پس از آتش‌بس، حوثی‌ها 141 بار در 7 استان آتش بس را نقض کرده‌اند.يمن/ شكری حسين/ خبرگزاری آناتولی

مرکز اطلاع‌رسانی ارتش یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی 24 ساعت گذشته 141 بار به مواضع ارتش در استان‌های مارب، تعز، حجه، الحدیده، الجوف، صعده و الضالع حمله کرده‌اند.

در این گزارش به جزئیات بیشتری اشاره نشده و هنوز حوثی‌ها در این مورد اظهارنظری نکرده‌اند.

هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در تاریخ 1 آوریل جاری اعلام کرد که طرف‌های درگیر در یمن درباره برقراری آتش‌بس 2 ماهه در این کشور توافق کرده‌اند.

وی افزود: این آتش‌بس روز 2 آوریل ساعت 19:00 به وقت محلی آغاز خواهد شد، طرفین بر سر ورود شناورهای نفت‌کش به بنادر حدیده و پروازهای تجاری از فرودگاه صنعا تا نقاط از پیش تعیین‌شده منطقه به توافق رسیدند.

گراندبرگ در ادامه گفت: «طرفین توافق کردند که تحت نظارت سازمان ملل برای باز کردن جاده‌ها در تعز و سایر استان‌های یمن گرد هم آیند، آتش‌بس پس از یک دوره دو ماهه با توافق طرف‌ها قابل تمدید خواهد بود».

از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا، پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند.