حواشی احمدی‌ نژاد همچنان ادامه دارد؛ تبلیغات عجیب رسانه آقای خاص برای گواتمالا!

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

این روزها سفر غیرمنتظره محمود احمدی نژاد به کشور گواتمالا و توقیف پاسپورت او در فرودگاه بحث داغ در محافل سیاسی و مجازی تبدیل شده و واکنش های زیادی در پی داشت. به گزارش خبرآنلاین، علت مخالفت با اصل سفر رئیس جمهور پیشین به این کشور، بنا به روایت رسانه های اصولگرا این است که این کشور از امنیت کافی برخوردار نیست و وضعیت سیاسی آشفته و ناامنی دارد. علاوه بر این ایران در گواتمالا سفارتخانه ندارد و گزارش‌هایی نیز مبنی بر نفوذ بالای اسرائیل در این کشور منتشر شده که احتمال ربوده شدن وی توسط صهیونیست ها وج

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این روزها سفر غیرمنتظره محمود احمدی نژاد به کشور گواتمالا و توقیف پاسپورت او در فرودگاه بحث داغ در محافل سیاسی و مجازی تبدیل شده و واکنش های زیادی در پی داشت.

واحد پول گواتمالا «کتزال» و زبان رسمی این کشور اسپانیولی است. نظام سیاسی این کشور حکومت متمرکز ریاست جمهوری مبتنی بر قانون اساسی است. پس از پایان جنگ، این کشور رشد اقتصادی را تجربه کرده و انتخابات دموکراتیک نیز در آن با موفقیت برگزار شده است. روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و گواتمالا در ۵ بهمن ماه ۱۳۷۱ برقرار شد و تا سال ۱۳۷۷ سفارت ایران در ماناگوآ ، پایتخت نیکاراگوئه اکردیته در گواتمالا بود. پس از تعطیلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ماناگوآ ، مسوولیت روابط دوجانبه به سفارت ایران در مکزیکوسیتی سپرده شد.

دو نفر از نامزدها که بیشتر از دیگران رای آورده بودند به نامهای برناردو آروالو و خانم ساندرا توررس در دور دوم به رقابت پرداختند که آقای برناردو آروالو از " جنبش بذر " با کسب دو میلیون و ۴۴۱ هزار و ۶۶۱ رای به ریاست جمهوری رسید. طول آن ۴۸۶ کیلومتر است و حوضه وسیعی به وسعت ۱۲۶۷۰ کیلومتر مربع را زهکشی می کند، که آن را به طولانی ترین رودخانه با بزرگترین حوضه در گواتمالا تبدیل می کند. این رودخانه از ارتفاعات غربی گواتمالا سرچشمه میگیرد جایی که به آن ریو گرانده یا رودخانه بزرگ نیز می گویند. این رودخانه در آخرین کیلومترهای خود رودخانه مرز بین گواتمالا و هندوراس را مشخص می کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه مشکل آب شرب و طولانی شدن اجرای برخی پروژه‌های آبرسانی سرولایتبخشدار سرولایت گفت: مشکل آب شرب و طولانی شدن اجرای پروژه‌های آبرسانی در برخی روستاهای سرولایت همچنان ادامه دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کتائب القسام: رزمندگان ما همچنان در شهرک‌های صهیونیستی حضور دارندشاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد درگیری‌ نیروهای مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در شهرک‌های صهیونیستی مجاور نوار غزه ادامه دارد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو | موشک باران تل‌آویو همچنان ادامه داردحماس همچنان در حال موشک‌باران تل‌اویو است. به گزارش فارس، تصاویری از شلیک موشک به‌سوی تل‌آویو منتشر شد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

بمباران مواضع حماس در غزه همچنان ادامه داردitemprop=description content=ارتش اسرائیل اعلام کرد که 17 مجتمع نظامی و 4 مرکز فرماندهی عملیاتی متعلق به جنبش حماس را بمباران کرده‌اند. - Anadolu Ajansı
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گردان‌های القسام: عملیات توفان الاقصی همچنان ادامه دارددر ادامه درگیری‌ها که در سحرگاه شنبه 15 مهر رخ داد، گردان‌های القسام، شاخه نظامی گروه حماس اعلام کرد که مسلحان این گروه به عمق خاک اسرائیل نفوذ کرده‌اند.گر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌های منطقه‌ای به حمله شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل ادامه داردواکنش‌های منطقه‌ای به حمله شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل ادامه دارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »