حمله دوباره «اسرائیل» به مواضع شبه‌نظامیان متحد ایران در مصیافِ سوریه

24/02/1401 12:51:00 ب.ظ

رسانه‌های دولتی سوریه گزارش دادند که «موشک‌های اسرائیل» شامگاه جمعه مرکز سوریه را هدف قرار دادند. این حمله پنج تن، از جمله یک غیرنظامی را کشت و زمین‌های زراعی را به آتش کشید.

رسانه‌های دولتی سوریه گزارش دادند که «موشک‌های اسرائیل» شامگاه جمعه مرکز سوریه را هدف قرار دادند. این حمله پنج تن، از جمله یک غیرنظامی را کشت و زمین‌های زراعی را به آتش کشید. نسخه چاپی رسانه‌های دولتی سوریه گزارش دادند که «موشک‌های اسرائیل» شامگاه جمعه، ۲۳ اردیبهشت، مرکز...

نسخه چاپی رسانه‌های دولتی سوریه گزارش دادند که «موشک‌های اسرائیل» شامگاه جمعه، ۲۳ اردیبهشت، مرکز سوریه را هدف قرار دادند. این حمله پنج تن، از جمله یک غیرنظامی را کشت و زمین‌های زراعی کشاورزان و جنگل‌ها را به آتش کشید.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، اعلام کرد که اسرائیل در چند مرحله موشک‌ها را از جنگنده‌هایش از سمت مدیترانه در غرب بانیاس به سوی شهر مصیاف شلیک کرد، اما شماری از آن‌ها توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شد. این خبرگزاری به نقل از یک منبع نظامی نوشت که یک غیر نظامی در میان پنج کشته ناشی از این موشک‌باران است و هفت تن دیگر نیز از جمله یک کودک زخمی شدند.

به ادعای سانا، پدافند هوایی سوریه «اکثر موشک‌ها را رهگیری و منهدم کرد». درهمین حال ناظر حقوق بشر سوریه اعلام کرد که بمب‌افکن‌های اسرائیلی حداقل هشت فروند موشک شلیک کردند که به انبارهای سلاح و نقاط استقرار شبه‌نظامیان متحد ایران در مصیاف اصابت کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پنج شهروند ترکیه‌ بر اثر حمله‌ راکتی از خاک سوریه زخمی شدندپنج شهروند ترکیه‌ بر اثر حمله‌ راکتی از خاک سوریه زخمی شدند بنا بر بیانیه وزارت دفاع ترکیه، ارتش این کشور نیز در واکنش به این حمله راکتی مواضعی را در منطقه کوبانی در شمال سوریه هدف حملات خود قرار داده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

اسرائیل زاغه‌های اسلحه شبه‌نظامیان ایران در سوریه را هدف قرار دادجنگنده‌های اسرائیلی بامداد روز شنبه 14 مه یک محموله‌ تسلیحاتی متعلق به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در بندر طرطوس سوریه را مورد هدف قرار دادند.ارتش اسرائیل دستش درد نکنه

آمریکا اجازه سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌هایی از شمال سوریه را صادر کردوزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید اجازه داده تا سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌هایی از شمال سوریه که تحت کنترل دولت اسد نیستند، انجام شود.

ترکیه: 52 تروریست پ.ک.ک/ ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدندوزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که 52 عنصر گروه تروریستی پ.ک.ک/ ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی

جنگ روسیه با اوکراین چگونه معادلات در سوریه را بین تهران، تل‌آویو، مسکو و آنکارا رقم می‌زند؟روزنامه مسکو تایمز از کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه و قراردادن پایگاه‌های نیروی هوایی روسیه در اختیار ایران خبر می‌دهد. واکنش بازیگران منطقه‌ای چه خواهد بود؟

فرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواندفرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواند وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای با ادعای این که دو شهروند اروپایی بازداشت شده در ایران، فرانسوی هستند، اعلام کرد جانشین سفیر ایران در پاریس را فراخوانده است.