حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی در «التنف» سوریه؛ سنتکام تایید کرد

29/07/1400 11:26 ق.ظ

فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، که بر عملیات‌های نظامی این کشور در خاورمیانه نظارت دارد در بیانیه‌ای از حمله چند پهپاد به پایگاه نظامی این کشور در «التنف» سوریه خبر داد جزئیات بیشتر🔽

سنتکام، فرماندهی مرکزی ایالات متحده در خاورمیانه از حملات پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکا در التنف سوریه خبر داد. پایگاه التنف میزبان حدود ۹۰۰ نظامی آمریکایی است. این پایگاه با ۲۰ مایل مربع مساحت، در خاک سوریه و در کنار مرز اردن و با فاصله نه چندان زیادی از مرز عراق واقع است و به همین جهت از موقعیت استراتژیک مهمی برخوردار است.

ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که حملات پهپادی آسیبی به نظامیان و دیگر افراد حاضر در پایگاه وارد نکرده است. خسارات دیگر ناشی از این حمله در دست بررسی است. سروان بیل اوربان، سخنگوی سنتکام در بیانیه‌ای گفت:«ما حق دفاع از خود را برای خود محفوظ می‌داریم و در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ خواهیم داد.»

مناطق التنف در سالهای اخیر شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای آمریکایی و داعش بود، با این حال و پس از برچیده شدن حکومت داعش گروه‌های شبه نظامی تحت حمایت ایران، بارها نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق را هدف قرار داده‌اند. headtopics.com

در اواخر ماه ژوئن، در دوره افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا، راکت‌هایی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه اصابت کردند. مقامات آمریکایی به سرعت شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران را عامل حملات راکتی دانستند. این حملات یک روز پس از حملات ارتش آمریکا به تاسیسات شبه نظامیان شیعه صورت گرفت.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

۱۳ کشته در حمله به اتوبوس نظامیان سوری در دمشق | DW | 20.10.2021در اثر وقوع دو انفجار در پایتخت سوریه ۱۳ نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. این انفجارها به هنگام عبور اتوبوس حامل سربازان ارتش سوریه از روی یک پل رخ دادند. خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید بمب سوم خنثی شده است. AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan

یک پایگاه آمریکا در سوریه هدف حمله پهپادی قرار گرفت | DW | 21.10.2021یک پایگاه نیروهای آمریکایی در جنوب سوریه هدف حمله پهپادی و موشکی قرار گرفت. این حمله کشته یا زخمی نداشته است. هنوز گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. وقتی میخوای بگی یه کاری کردی ولی جراتش رو نداری که اعلام کنی ...

نخستین حمله پهپادی به پایگاه استقرار نیروهای آمریکا در سوریهپایگاه «التنف»، محل استقرار نظامیان آمریکایی و نیروهای ائتلاف ضد «داعش» در سوریه شامگاه چهارشنبه برای نخستین بار مورد حمله پهپادهای انفجاری قرار گرفت.به

بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری اسرائیل به منظور آماده‌سازی برای «حمله احتمالی» به تاسیسات هسته‌ای ایران🔺 رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند این کشور مبلغ پنج میلیارد شِکِل، معادل یک و نیم میلیارد دلار، را به آماده‌سازی برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است. ⬇ بیشتر بخوانید: بزن راحتمون کن دیگه لامصب Ke intor این حرام زاده داره گوه زیادی میخوره کسی که میخاد حمله کنه تو بوق گرنا نمکینه بعدش هم ایران ازخدا میخاد همچنین گوهی بخوره.

بازداشت یک شهروند به اتهام توهین به مقدسات در دهلران

حمله رژیم اسد به ادلب؛ دست‌کم 10 غیرنظامی کشته شدندبر اثر حمله توپخانه‌ای رژیم اسد به بازاری در منطقه اریحا در ادلب، دست‌کم 10 غیرنظامی کشته و 35 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی 😂😂😂 بوی کباب خر میاد خر کباب کردن🤣🤣🤣🤣🤣 تروریست های پانترک سقط شدن.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، که بر عملیات‌های نظامی این کشور در خاورمیانه نظارت دارد در بیانیه‌ای از حمله چند پهپاد به پایگاه نظامی این کشور در «التنف» سوریه خبر داد.

پایگاه التنف میزبان حدود ۹۰۰ نظامی آمریکایی است. این پایگاه با ۲۰ مایل مربع مساحت، در خاک سوریه و در کنار مرز اردن و با فاصله نه چندان زیادی از مرز عراق واقع است و به همین جهت از موقعیت استراتژیک مهمی برخوردار است.

ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که حملات پهپادی آسیبی به نظامیان و دیگر افراد حاضر در پایگاه وارد نکرده است. خسارات دیگر ناشی از این حمله در دست بررسی است.

سروان بیل اوربان، سخنگوی سنتکام در بیانیه‌ای گفت:«ما حق دفاع از خود را برای خود محفوظ می‌داریم و در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ خواهیم داد.»

مناطق التنف در سالهای اخیر شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای آمریکایی و داعش بود، با این حال و پس از برچیده شدن حکومت داعش گروه‌های شبه نظامی تحت حمایت ایران، بارها نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق را هدف قرار داده‌اند.

در اواخر ماه ژوئن، در دوره افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا، راکت‌هایی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه اصابت کردند. مقامات آمریکایی به سرعت شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران را عامل حملات راکتی دانستند. این حملات یک روز پس از حملات ارتش آمریکا به تاسیسات شبه نظامیان شیعه صورت گرفت.

پایگاه نظامی التنف در امتداد یک بزرگراه مهم مواصلاتی بین بغداد - دمشق واقع شده است. در سال ۲۰۱۶ میلادی که حملات ارتش آمریکا علیه داعش شدت گرفت آمریکا این پایگاه را ایجاد کرد.

ایجاد این پایگاه همواره بحث‌برانگیز بوده است. دولت سوریه وجود این پایگاه را غیرقانونی می‌داند و بارها از آمریکا خواسته است تا نظامیان خود را از این پایگاه خارج کند. دولت‌های روسیه و ایران نیز با حمایت از دمشق، همواره خواهان پایان یافتن «حضور غیرقانونی» نظامیان آمریکا در این پایگاه هستند.