حمله هوایی اسرائیل به سوریه؛ دمشق: موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردیم

13/06/1399 12:00:00 ق.ظ

حمله هوایی اسرائیل به سوریه؛ دمشق: موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردیم جزئیات بیشتر🔽

به گفته خبرگزاری دولتی سوریه هدف این حمله پایگاه هوایی تی ۴ در استان حمص بوده و پدافند هوایی این کشور موفق شده «تعدادی از موشک‌ها» را در آسمان منهدم کند. به گفته خبرگزاری دولتی سوریه، سانا پدافند هوایی این کشور چند موشک اسرائیلی را هدف قرار داده و سرنگون کرده‌ است. به گفته این خبرگزاری چهارشنبه شب «تعدادی موشک» از یک جنگنده اسرائیل شلیک شد.

این خبرگزاری می‌گوید که هدف موشک‌ها پایگاه هوایی تی ۴ سوریه بوده‌ است. این پایگاه هوایی در استان حمص سوریه قرار دارد.

خبرگزاری سانا همچنین می‌گوید که «تعدادی این موشک‌ها» پیش از اصابت به هدف در آسمان دمشق، پایتخت این کشور رهیابی و نابوده‌ شده‌اند. با این وجود هنوز مشخص نیست که آیا موشکی به هدف اصابت کرده یا خیر. از زمان آغاز جنگ سوریه تا کنون اسرائیل بارها اهدافی را در خاک این کشور مورد حمله هوایی قرار داده است. هدف برخی از این حملات مواضع نیروهای نظامی ایران مستقر در خاک سوریه بوده‌ که در جریان آن تعدادی از نیروهای ایرانی کشته شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

عربستان سعودی ۷ نفر را به جرم حمله به شیعیان به اعدام محکوم کرددر سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مناطق عمدتا شیعه نشین در شرق پادشاهی عربستان چندین بار مورد حمله قرار گرفت. در مرگ‌بارترین حملات از این دست در ماه مه سال ۲۰۱۵، بیست و یک نفر در یک مسجد شیعیان در استان نفت‌خیز قطیف کشته شدند.

حمله هوایی اسرائیل به محل نشست افسران ایرانی و سوری

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: حمله هوایی اسرائیل ۱۱ کشته بر جای گذاشتهدف حملات هوایی اسرائیل که دوشنبه شب صورت گرفت، مواضع ارتش سوریه در جنوب‌غرب دمشق و گروه‌های شبه‌نظامی نزدیک به ایران از جمله حزب‌الله لبنان در استان درعا بود.

کویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنندکویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنند همزمان با اولین پرواز تجاری از تل‌آویو به امارات، منابع دولتی در کویت اعلام کردند، هواپیماهای اسرائیلی برای پروازهایشان هرگز از حریم هوایی کویت استفاده نخواهند کرد.

حمله با چاقو به یک روحانی در مشهد

حمله انتحاری با خودرو بمب‌گذاری شده به قرارگاه نیروهای امنیتی در پکتیا - BBC News فارسیمقام‌های محلی ولایت پکتیا در جنوب شرق افغانستان تایید کردند که در یک حمله انتحاری با یک خودرو بمب‌گذاری شده، سه سرباز پلیس کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده است. در این حمله دو مهاجم انتحاری که قصد ورود به این قرارگاه را داشتند نیز کشته شدند. طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته است.