حمله توپخانه‌ای ارتش ترکیه به نیروهای آمریکا و احتمال تحریم ترکیه | DW | 12.10.2019

20/07/1398 09:13 ق.ظ

پنتاگون اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور در اطراف کوبانی زیر آتش توپخانه ارتش ترکیه قرار گرفته است. آمریکا از ترکیه خواست به عملیات نظامی در شمال سوریه پایان دهد در غیر این صورت تحریم‌های سختی علیه آن اعمال خواهد شد.

پنتاگون اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور در اطراف کوبانی زیر آتش توپخانه ارتش ترکیه قرار گرفته است. آمریکا از ترکیه خواست به عملیات نظامی در شمال سوریه پایان دهد در غیر این صورت تحریم‌های سختی علیه آن اعمال خواهد شد. مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم در واکنش به این واقعه هشدار داد که نیروهای آمریکایی حق دفاع از خود را دارند. وزارت دفاع ترکیه ولی ادعای آمریکا را رد کرده و گفته است که ارتش ترکیه به طرف نیروهای آمریکایی شلیک نکرده است.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه اعلام شده است از یک کیلومتری تپه‌هایی که نیروهای آمریکایی مستقر هستند به طرف نیروهای نظامی ترکیه تیراندزای شده و ارتش ترکیه در واکنش به آن عمل کرده ولی اقدامات لازم را انجام دادند که به نیروهای آمریکایی آسیبی وارد نشود.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که ارتش ترکیه برای دفاع از خود مجبور به گشودن آتش شده است. طبق گزارش خبرگزاری‌ها نیروهای ارتش ترکیه به آتشباری نیروهای شبه نظامی کرد از نزدیکی شهرک سورک در حومه کوبانی در خاک سوریه پاسخ داده است.

وزارت دفاع ترکیه همچنین گفته است که بعد از آن که نیروهای آمریکایی موضوع را با نیروهای ترک در میان گذاشتند شلیک توپخانه به این منطقه متوقف شده است. از طرف دیگر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه ۱۹ بهمن (۱۱ اکتبر) در استانبول اعلام کرد که ترکیه به رغم"فشارهایی که از چپ و راست می‌آید" به عملیات ارتش خود در شمال سوریه ادامه خواهد داد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

امریکا فریب میده کافیه بگه پرواز ممنوع با هواپیما بیگناهان را قتل عام نکن آمریکا با این اعمال و چراغ سبز نشان دادن به حکام قصابی مانند اردوغان و ایران و... خشم و نفرت مردم جهان را نسبت به خود بر انگیخت و براستی مرگ و نفرین بر سیاست مداران آمریکای جنایت کار Yanki go back home and die this is usful for World

پنتاگون کوسکش برو دهن اردوغانو آسفالت کن. ب ترامپ حرومزاده هم بگو تحریم نکن با موشک بزن مادرشو بگا ترامپ ابهت آمریکا در جهان را از بین برد تا جاییکه به سربازش شلیک میکنند و پهبادهایش را میزنند و از روی سر ناوگان در خلیج فارس میروند تاسیسات نفتی را بمباران میکنند و این مردک دلال همچنان فقط تشر میزند. چون واضح است که روسیه در به قدرت رسیدنش نقش اصلی را داشته.

چاقو دسته‌ی خودش رو نمی‌بُره! ننه غریبم بازی آمریکا. حالا نمیگن چقدر پول از ترکیه گرفتن که بهشون اجازه حمله داده آمریکایی ها در خاورمیانه چه میکنند-آمریکایی برگرد به خانه ات -آیا جزء اینست که در صدد استفاده از فرصت های بوجود آمده در این منطقه است مثلا استفاده از پتانسیل داعش

اردوغان در پیام تویتتری ارتش ترکیه را «سپاه محمدی‌» خواندرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، شامگاه چهارشنبه در توئیتی که برای ادای احترام به ارتش این کشور خیر سپاه داعشیست! دیکتاتور کثیف متجاوز پست

انشالله که یک ظالم باظالم دیگردرگیرشوند. 😅😅این وسط اومده ضرب شستی هم به نیروهای آمریکایی نشون بده سرتون رو زیربرف نکنید سگ هار همه رو گاز میگیره ترکیه واردوغان الان مصداق همین سگ هاره

آیا عملیات ترکیه در سوریه به تقویت داعش می‌انجامد؟ | DW | 11.10.2019عملیات زمینی ترکیه در شمال سوریه به هراس از تقویت داعش دامن زده است. جنگجویان داعش از این حمله استفاده کرده و به نیروهایی امنیتی حمله می‌کنند. احتمال فرار هزاران زندانی داعش در سوریه و روانه شدن آنها به اروپا وجود دارد. شما كه ٤٠ سال است با پدر خوانده داعش داريد لاس ميزنيد از جيب مردم ايران چى شده كه حالا اينقدر از داعش وحشت داريد 🤔 اهان فهميدم چون بنيادگرايى اسلامى يقه خودتون را گرفته ميشه بگيد داعش چكار كرده كه اين اخوندا ٤٠ سال با مردم ايران نكردن؟ این داعشی ها همه فرزندان و ساخته خمینی جانی هستند والان توسط خامنه ای و فاشیسم اسلامی در ایران هدایت می شوند. اره

در پی حمله ترکیه به سوریه، فرانسه سفیر آنکارا را احضار کردیک منبع دیپلماتیک فرانسوی گزارش کرد که وزارت امور خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه 10 اکتبر 2019 و در پی

چند کشته و زخمی در حمله خمپاره‌ای «سوریه دمکراتیک» به یک شهر مرزی ترکیهمنابع پزشکی از کشته شدن 3 شهروند ترکیه در اثر آتش خمپاره نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شهر مرزی

چهار کودک در حملات گروه تروریستی ی.پ.گ به ترکیه جان باختند

اردوغان: بیش از صد شبه‌نظامی در عملیات نیروهای ترکیه در سوریه کشته شده‌انداردوغان : بیش از صد شبه‌نظامی در عملیات نیروهای ترکیه در سوریه کشته شده‌اند به گزارش رویترز، نیروهای ترکیه با استفاده از حملات سنگین توپخانه ای و حملات هوایی، مواضع گروه موسوم به یگانهای مدافع خلق را هدف حملات خود قرار داده اند. عکس هاش اومده بیرون شبه نظامیان ۴ ساله و زنان بی دفاع رو کشتن. خیلی مردی خردوغان. مطمعن باش کوبانی و شمال سوریه میشه باتلاق برات دست آورد ترامپ روان پریش رژیم ج.ا و سپاه که شبانه روز تبلغاتشون برای کشته شدن فلسطینی های مظلوم گوش فلک را کر کرده الان چی؟؟؟ اینها مظلوم نیستند؟ معترضین عراق مظلوم نیستند؟هر جا که پوتین و مزدورانش بکشند و قتل عام کنند اشکال نداره..... ولی ایندفعه با بد کسانی درافتادید پایان دیکتاتوریها در راهست لردگان

پنتاگون اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی روز جمعه ۱۹ بهمن (۱۱ اکتبر) در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه در کوبانی زیر آتش توپخانه ترکیه قرار گرفتهاند. در این حمله به نیروهای آمریکایی آسیبی نرسیده است. طبق گقته مقامات پنتاگون این اتفاق در"چند صدمتری" محل استقرار نیروهای آمریکایی روی داده است. پنتاگون همچنین گفته است که ارتش ترکیه از محل حضور نیروهای آمریکایی اطلاع داشته است. شبکه"ان بی سی" گزارش داده است که کوماندوهای آمریکایی بعد از حمله ترکیه از محل خارج شده‌اند.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم در واکنش به این واقعه هشدار داد که نیروهای آمریکایی حق دفاع از خود را دارند.

وزارت دفاع ترکیه ولی ادعای آمریکا را رد کرده و گفته است که ارتش ترکیه به طرف نیروهای آمریکایی شلیک نکرده است. در بیانیه وزارت دفاع ترکیه اعلام شده است از یک کیلومتری تپه‌هایی که نیروهای آمریکایی مستقر هستند به طرف نیروهای نظامی ترکیه تیراندزای شده و ارتش ترکیه در واکنش به آن عمل کرده ولی اقدامات لازم را انجام دادند که به نیروهای آمریکایی آسیبی وارد نشود.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که ارتش ترکیه برای دفاع از خود مجبور به گشودن آتش شده است. طبق گزارش خبرگزاری‌ها نیروهای ارتش ترکیه به آتشباری نیروهای شبه نظامی کرد از نزدیکی شهرک سورک در حومه کوبانی در خاک سوریه پاسخ داده است.

وزارت دفاع ترکیه همچنین گفته است که بعد از آن که نیروهای آمریکایی موضوع را با نیروهای ترک در میان گذاشتند شلیک توپخانه به این منطقه متوقف شده است.

از طرف دیگر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه ۱۹ بهمن (۱۱ اکتبر) در استانبول اعلام کرد که ترکیه به رغم"فشارهایی که از چپ و راست می‌آید" به عملیات ارتش خود در شمال سوریه ادامه خواهد داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و استیون منوچین، وزیر دارایی (سمت چپ)با ادامه عملیات ارتش ترکیه فشار آمریکا به این کشور نیز افزایش یافته است. استیون منوچین، وزیر دارایی آمریکا تهدید کرده است اگر ترکیه دست به اقدامات نظامی بیشتری علیه کردها در این منطقه بزند، آمریکا تحریم‌های سختی علیه این کشور اعمال خواهد کرد.

وزیر دارایی آمریکا روز جمعه ۱۹ بهمن خبر داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور مجوز تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کرده است ولی دستور ترامپ فعلا فعال نیست. منوچین همچنین گفته است که به بانک‌ها و دیگر موسسات مالی درباره این موضوع اطلاعرسانی شده است. منوچین خاطرنشان کرد که ترکیه نباید اجازه دهد اعضای داعش از محل عملیات ارتش این کشور فرار کنند.

وزارت امور خارجه ترکیه بلافاصله به احتمال تحریم آمریکا پاسخ داد و اعلام کرد: «تردید نکنید که در برابر تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه کشورمان، اقدام متقابل انجام خواهیم داد.»