حمله به سفارت آمریکا در بغداد و دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب عراق

29/07/2021 05:48:00 ب.ظ

حمله به سفارت آمریکا در بغداد و دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب عراق #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, سفارت آمریکا در بغداد

حمله به سفارت آمریکا در بغداد و دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب عراق العربيه_فارسى

منابع عراقی از حمله با دو راکت کاتیوشا به سفارت آمریکا در بغداد و همچنین حمله با بمب کنارجاده‌ای به دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب ناصریه خبر

تلویزیون «السومریه» عراق پنج‌شنبه، 29 ژوئیه، به نقل از یک منبع امنیتی این کشور گزارش داد که دو راکت کاتیوشا به پیرامون سفارت آمریکا اصابت کرده است.Advertisementاین منبع افزود که سامانه پدافندی «C-RAM» در دور کردن دو راکت ناکام مانده و ترکش‌های ناشی از این دو راکت به خودروهای غیرنظامی و یک منزل در نزدیکی منطقه المنصور بغداد اصابت کرده است.

این در حالی است که یک منبع عراقی دیگر از حمله با بمب‌ کنارجاده‌ای به دو کاروان نظامیان آمریکایی در شهر ناصریه در جنوب این کشور خبر داد.حمله راکتی به سفارت آمریکا از 3 هفته پیش تاکنون اولین حمله از این دست است که همزمان با بازگشت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق از واشینگتن و پس از امضای توافق‌نامه پایان ماموریت رزمی آمریکا در عراق صورت می‌گیرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

آیا در صورت باکره نبودن زن می‌شود به اتهام فریب در ازدواج او را طلاق داد؟

آمریکا در هفته گذشته بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان را ثبت کردشمار آمریکایی‌های متبلا به ویروس کرونا در هفتهٔ گذشته به ۵۰۰۳۲ هزار نفر رسید که نسبت به همین رقم در هفته پیش از آن ۱۳۱ درصد افزایش داشت.

ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند🔺ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند پرداخت حقوق‌های معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و تعیین تکلیف مالکیت شرکت از مطالبات اصلی کارگران هفت تپه به شمار می‌رود.

اعتراض آفریقای جنوبی به اعطای جایگاه ناظر به اسرائیل در اتحادیه آفریقاآفریقای جنوبی روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) به شدت از تصمیم «یکجانبه» هفته گذشته کمیسیون اتحادیه آفریقا مبنی بر اعطای مقام ناظر رسمی به اسرائیل در این سازمان اعتراض کرد. اسراییل ؟ ناظر ؟ جل الخالق

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ شهادت پلیس مقابل نمایندگان: جنگ قرون وسطایی بود«من برای محافظت از افراد این اتاق، به جهنم رفتم و برگشتم... اما اکنون تعداد زیادی از همین افراد به من می‌گویند که جهنم وجود ندارد یا جهنم آنقدرها هم بد نبود... این بی‌تفاوتی شرم آور است.»

دادند.وقت بخیر؛ یکی از بستگانم حدود دو سال با خانمی در ارتباط بود تا این که پنج ماه قبل با او ازدواج کرد.Aa سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ظرف یک هفتهٔ گذشته ایالات متحده در میان دیگر کشورهای جهان بیشترین شمار مبتلایان به کووید ۱۹ را داشته است.اعتراضات دامداران در یزد - ۵ مرداد ۱۴۰۰ همزمان با تداوم تظاهرات در شهرهای مختلف برای همبستگی با اعتراضات خوزستان، تجمعات مختلف صنفی و کارگری در برخی نقاط ایران ادامه دارد.

تلویزیون «السومریه» عراق پنج‌شنبه، 29 ژوئیه، به نقل از یک منبع امنیتی این کشور گزارش داد که دو راکت کاتیوشا به پیرامون سفارت آمریکا اصابت کرده است. Advertisement این منبع افزود که سامانه پدافندی «C-RAM» در دور کردن دو راکت ناکام مانده و ترکش‌های ناشی از این دو راکت به خودروهای غیرنظامی و یک منزل در نزدیکی منطقه المنصور بغداد اصابت کرده است. فامیل ما به حساب دو سال آشنایی، چشم‌پوشی کرد . این در حالی است که یک منبع عراقی دیگر از حمله با بمب‌ کنارجاده‌ای به دو کاروان نظامیان آمریکایی در شهر ناصریه در جنوب این کشور خبر داد. این در حالی است که هفتهٔ گذشته شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ۳. حمله راکتی به سفارت آمریکا از 3 هفته پیش تاکنون اولین حمله از این دست است که همزمان با بازگشت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق از واشینگتن و پس از امضای توافق‌نامه پایان ماموریت رزمی آمریکا در عراق صورت می‌گیرد. حالا با توجه به این که نزدیکی انجام نشده و آن خانم فریب در ازدواج انجام داده و دختر نبوده و آزمایش بکارت قبل از ازدواج انجام نشده است و حاضر به طلاق نیست، این فامیل ما چه طور می‌تواند طلاق بدهد و تکلیف مهریه و نفقه چه می‌شود؟ آ یا از طریق دادگاه کیفری یا خانواده باید پی‌گری شود؟ چون مدرکی نیست و آن خانم مایل به طلاق توافقی نیست. بایدن و الکاظمی در جریان گفت‌وگوهای بایدن و الکاظمی در واشینگتن، رئیس جمهوری آمریکا کاغذنوشته‌ای در دست داشت که از دید دوربین‌ها مخفی نماند. در همین حال اعتراض دامداران در شهرهای مختلف ایران، از جمله یزد، به محدودیت تعیین‌شده از سوی دولت در تعیین قیمت شیر ادامه دارد.

از متن این کاغذنوشته چنین برمی‌آید که ایران و گروههای شبه‌نظامی آن در عراق محور گفت‌وگو‌های میان بایدن و الکاظمی بوده‌ است و رئیس جمهوری آمریکا خواسته از این طریق پیامی هشدار آمیز به ایران منتقل کند.»  گرچه در قانون مشخصا باکره بودن یک صفت شرط شده در عقدنامه نیست اما با توجه به عرف ایران در ازدواج اول، فرض بر باکره بودن خانم است. میانگین جهانی شمار مبتلایان به کووید نیز در همین مدت از ۴۹ هزار تن به ۵۴ هزار تن در هفته رسید. بایدن در این پیام هشدار آمیز ایران را از ادامه حملات علیه منافع آمریکایی در منطقه بر حذر داشته و بر عزم و آمادگی ایالات متحده برای واکنش به حملات ایران و گروههای شبه‌نظامی وابسته به آن تاکید کرده است. حالا چنین به نظر می‌رسد که گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران که با صدور بیانیه‌ای، امضای توافق‌نامه پایان ماموریت رزمی آمریکا در عراق را محکوم کرده‌اند با انجام چنین حملاتی قصد دهن‌کجی و به چالش کشیدن توافق‌های بعمل آمده میان دولت‌های آمریکا و عراق را دنبال می‌کنند. از طرف دیگر، در ماده ۶۴۷ «قانون مجازات اسلامی» آمده است: «چنان‌چه هر یک از زوجین قبل از عقد ازدواج طرف خود را به امور واهی، از قبیل داشتن تحصیلات عالی، تکمن مالی، موقعیت‌ اجتماعی، شغل و سمت خاص، تجرد و امثال آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آن‌ها واقع شود، مرتکب به حبس تعزیری از سه ماه تا یک سال‌ محکوم می‌گردد. از ابتدای سال جاری سفارت ایالات متحده در بغداد، پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق، همچنین فرودگاههای بین‌المللی بغداد و اربیل و علاوه بر آن کاروان‌های لجستیک ائتلاف بین‌المللی، هدف نزدیک به 50 حمله قرار گرفته که در اغلب موارد آن واشینگتن گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران را مسئول دانسته است. طبق اعلام سازمان بهداشت آمریکا تنها ۴۹/۲ درصد از کل جمعیت ایالات متحده به‌طور کامل واکسینه شده‌اند و این میزان بسیار کمتر از شمار مورد نیاز برای ایجاد ایمنی توده‌ای برای جمعیت است. . بعد از طرح دادخواست فسخ نکاح، قطعا دادگاه موضوع را به پزشکی قانونی ارسال می‌کند.