حمله با کوکتل مولوتف به سفارت کوبا در فرانسه؛ هاوانا آمریکا را متهم کرد

27/07/2021 12:33:00 ب.ظ

حمله با کوکتل مولوتف به سفارت کوبا در فرانسه؛ هاوانا آمریکا را متهم کرد جزئیات بیشتر🔽

کوبا, سفارت

حمله با کوکتل مولوتف به سفارت کوبا در فرانسه؛ هاوانا آمریکا را متهم کرد جزئیات بیشتر🔽

در این حمله سه کوکتل مولوتف به سمت سفارت کوبا در فرانسه پرتاب شده که دو مورد آن به ساختمان اصابت کرده است. نیروهای آتش‌نشانی با حضور در محل توانستند آتش حاصله از این حملات را خاموش کنند.

وزیر امور خارجه کوبا می‌گوید سفارت این کشور در پاریس دوشنبه شب با بمب‌های بنزینی مورد هدف قرار گرفته است.برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا که این موضوع را در حساب توییتری خود اعلام کرده، اشاره‌ای به جزئيات این ماجرا نکرده است.ساعاتی بعد، مرکز مطبوعات بین‌المللی وزارت خارجه کوبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله حوالی نیمه شب دوشنبه رخ داده است. در این گزارش همچنین آمده است که سه کوکتل مولوتف به سمت سفارت پرتاب شده که دو مورد آن به ساختمان سفارت اصابت کرده و آتش گرفته است. با حضور نیروهای آتش‌نشانی دیپلمات‌های کوبایی از سفارت خارج شده‌اند. ماموران آتش‌نشانی پاریس که بلافاصله در محل حضور یافتند و آتش را خاموش کردند. نیروهای پلیس هم برای بررسی ابعاد این حمله در مقابل سفارت کوبا در پاریس حاضر شدند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

لندن؛ مهاجمی با چاقو به زنی که تی‌شرت شارلی ابدو بر تن داشت حمله کرددر ویدئوها دیده می‌شود که مردی سیاهپوش، از میان جمعیتی که برای شرکت در سخنرانی گرد آمده‌اند، به‌سوی قربانی ۳۹ ساله می‌رود. باز هم موج اسلام_هراسی! و در نهایت تصویب قوانین ضد اسلام مطمئنا شخص مهاجم مسلمان بوده

پنج نفر در حمله افراد ناشناس در کابل کشته شدندمقامات امنیتی افغانستان از کشته شدن 5 نفر از جمله 2 نظامی در حمله مسلحانه افراد ناشناس در شهر کابل خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

مقدونیه شمالی؛ محکومیت چهار رهبر پیشین به اتهام سازماندهی حمله سال ۲۰۱۷ به پارلمانچهار تن از مقامات ارشد پیشین مقدونیه شمالی شامل رئیس پیشین پارلمان، دو وزیر و رئیس پیشین سازمان اطلاعات این کشور از سوی دادگاهی در اسکوپیه، پایتخت به دلیل «سازماندهی و حمایت مادی» از حادثه حمله به پارلمان این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی به زندان محکوم شدند.

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021تظاهرات همبستگی با اعتراضات خوزستان بعد از تبریز و تهران به کرج نیز گسترش یافت. 'از کرج تا خوزستان اتحاد اتحاد' و 'مرگ بر دیکتاتور از جمله شعارهایی بود که معترضان در تظاهرات کرج سر دادند. 🍆 هاهاها ... فکر کردید لیبی است که بخواهید جو بدهید؟ این کُل جیره خواران شما در تهرانه آلمان چگونه برخورد میکند اگر نسل کُشی را انکار کنی؟ والا اگر رسانتون یکم دیگه شل بود میگفتی در قاره امریکا همه برای ایران وارد خیابان ها شدند

جو امنیتی و اختلال اینترنت در خوزستان؛ اعتراضات در ایران به کرج رسیدگروهی از مردم در استان البرز با حضور در خیابان‌ها شعارهای ضد حکومتی سر دادند و خشم خود را از وضعیت کنونی اداره ممکلت ابراز داشتند. 🍆 چرا؟!مشکل اقتصادی که دولت برای شما بوجود آورده را چرا به گردن حکومت می‌اندازید.خوب است والله

Aa وزیر امور خارجه کوبا می‌گوید سفارت این کشور در پاریس دوشنبه شب با بمب‌های بنزینی مورد هدف قرار گرفته است.Aa فردی در هاید پارک لندن به زنی که تی‌شرتی با نقش نشریهٔ طنز شارلی ابدو بر تن داشت حمله کرد.مقامات امنیتی افغانستان از کشته شدن 5 نفر از جمله 2 نظامی در حمله مسلحانه افراد ناشناس در شهر کابل خبر دادند.Aa چهار تن از مقامات ارشد پیشین مقدونیه شمالی شامل رئیس پیشین پارلمان، دو وزیر و رئیس پیشین سازمان اطلاعات این کشور روز دوشنبه از سوی دادگاهی در اسکوپیه، پایتخت به دلیل «سازماندهی و حمایت مادی» از حادثه حمله به پارلمان این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی به زندان محکوم شدند.

برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا که این موضوع را در حساب توییتری خود اعلام کرده، اشاره‌ای به جزئيات این ماجرا نکرده است. ساعاتی بعد، مرکز مطبوعات بین‌المللی وزارت خارجه کوبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله حوالی نیمه شب دوشنبه رخ داده است. در ویدئوهایی که از روز گذشته روی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده دیده می‌شود که مردی سیاهپوش از میان جمعیتی که برای شرکت در سخنرانی گرد آمده‌اند به قربانی ۳۹ ساله نزدیک می‌شود و به او حمله می‌کند. در این گزارش همچنین آمده است که سه کوکتل مولوتف به سمت سفارت پرتاب شده که دو مورد آن به ساختمان سفارت اصابت کرده و آتش گرفته است.2021 کابل/ سید خدابردی سادات/ خبرگزاری آناتولی فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل٬ پایتخت افغانستان امروز یک‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد که 5 نفر از جمله 2 نظامی در حمله افراد ناشناس در این شهر کشته شدند. با حضور نیروهای آتش‌نشانی دیپلمات‌های کوبایی از سفارت خارج شده‌اند. هویّت مهاجم هنوز روشن نیست و پلیس از شهروندان خواسته است که تا پایان تحقیقات کارشناسی از انتشار حدس و گمان‌ها در این باره بپرهیزند. ماموران آتش‌نشانی پاریس که بلافاصله در محل حضور یافتند و آتش را خاموش کردند. گفته می‌شود که در روز حادثه، او عمدا زمان برگزاری جلسه پارلمان را به درازا کشانده بود تا معترضان بتوانند وارد ساختمان پارلمان شوند.

نیروهای پلیس هم برای بررسی ابعاد این حمله در مقابل سفارت کوبا در پاریس حاضر شدند. به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید حملهٔ‌ روز یکشنبه در «کُنج سخنرانان» واقع در هاید پارک لندن روی داد، مکانی تاریخی که از حدود یک قرن و نیم پیش محلی برای گردهم‌آیی افراد و بهره‌بردن از حق آزادی بیان بوده است.. آقای رودریگز دولت آمریکا را برای پیش آمدن چنین حملاتی مورد انتقاد قرار داده و نوشت: «من دولت ایالات متحده را به خاطر کارزار مداوم علیه کشورمان که به تشویق و تحریک چنین اقداماتی منجر شده، مقصر و مسئول می‌دانم.» این نخستین بار نیست که سفارت کوبا در یک کشور مورد حمله قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر، بنیادگرایی اسلامی یکی از موضوعات مطرح‌شده در بحث‌های «کُنج سخنرانان» بوده است. در هفته‌های اخیر بسیاری از سفارت‌خانه‌های کوبا در سراسر جهان صحنه درگیری و تظاهرات مخالفان دولت این کشور بوده است. کوبا، ایالات متحده را به ایجاد یک کمپین گسترده در شبکه‌های اجتماعی متهم کرده که هدفش بی‌ثبات کردن اوضاع در این کشور است. هم‌رسانی این مطلب:.

هاوانا شدیدا با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و با شیوع ویروس کرونا و همچنین تحریم‌های گسترده آمریکا، این بحران گسترده‌تر از قبل شده است. .