پرویز_فتاح

پرویز_فتاح

حمله فتاح به رقبا با ژست فسادستیزی؛ احمدی‌نژاد دیگری در راه است؟

10/08/2020 08:24:00 ق.ظ

پرویز_فتاح ، رییس بنیاد مستضعفان ۱۸ مرداد در یک برنامه تلویزیونی حاضر و خبرساز شد. او همه را نواخت؛ از «اکبر هاشمی رفسنجانی» و «معصومه ابتکار» گرفته تا «غلامعلی حداد عادل» و «علیرضا زاکانی» و ارتش و سپاه. گزارش احسان مهرابیEhsanMehrabi7 👇 اخبار_ایران

» از او برای پرداخت حقوق نیروهای لشگر فاطمیون و نیروهای افغان در سوریه نیز خبرساز شده بود. او فروردین ۱۳۹۹ در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: «من در بنیاد تعاون سپاه بودم، حاج قاسم آمده بود به من گفت که حقوق فاطمیون را ندارم بدهم، در سوریه کمک کن یعنی کار به جایی می‌رسد که حاج قاسم سلیمانی نمی‌تواند حقوق سپاهش را بدهد. می‌گفت این‌ها برادران افغان ما هستند و دست نیاز به امثال ما دراز می‌کرد...»

یکی از شانس‌های فتاح برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری نبود رقبای جدی است. هنوز برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص نیست و دیگر نامزدهای اصول‌گرا نیز تنها در نهادهای قدرت پایگاه دارند. بدشانسی او اما سوختن این روش از تبلیغات است. ابراهیم رئیسی نیز در انتخابات ۱۳۹۶ سعی کرد مدلی از احمدی‌نژاد باشد اما موفق نشد.

به‌جز انتخابات ریاست‌جمهوری یکی دیگر از انگیزه‌های پرویز فتاح از درگیری بر سر املاک می‌تواند به ته ‌دیگ خوردن کفگیر بنیاد مانند دیگر نهادها باشد. اینکه بنیاد مستضعفان نیز قصد دارد مانند دولت بخشی از املاک خود را بفروشد تا از این فضا گذر کند.موضوعی که فتاح وارد آن شده اما می‌تواند مانند چاقوی دو لبه عمل کند. هرچند فتاح از خود چهره ضدفساد نشان داده اما فسادهای بنیاد مستضعفان فراتر از آن است که با این ژست‌ها پنهان شود. سخنان فتاح درخواست‌های زیادی را به وجود آورده است. از درخواست برای انتشار وضعیت همه املاک بنیاد در یک وب‌سایت تا فروش همه املاک این نهاد. در این میان دفتر محمود احمدی‌نژاد نیز در واکنش به سخنان پرویز فتاح یادآوری کرده بود که رییس‌جمهور سابق سال ١٣٩٦ به رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد کرده که همه اموال بنیاد مستضعفان فروخته شده و در بین مردم توزیع شود. headtopics.com

ادامه مطلب: ایران وایر »

حس و حال رزمنده یمنی با نوحه حماسی ایرانی در تویوتای غنیمت گرفته از سعودی‌ها+فیلم و عکس- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

واکنش ابتکار و مولاوردی به اظهارات فتاح درباره ملک مرکز مطالعات زنانمولاوردی و ابتکار معاون سابق و فعلی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به اظهارات پرویز فتاح- رئیس بنیاد مستضعفان درباره بازپس‌گیری یکی از املاک بنیاد که در اختیار مرکز مطالعات زنان بود، واکنش نشان دادند.

واکنش‌ها به گزارش فتاح از بازپس‌گیری املاک بنیاد مستضعفانتهران-ایرنا- گزارش تلویزیونی پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان درباره املاک و مستغلات این نهاد که در اختیار اشخاص و نهادها قرار دارد، واکنش‌های گسترده ای در فضای رسانه‌ای به دنبال داشته است. کسانی که از آنها نام برده شد در دفاع از خود به این گزارش واکنش نشان دادند و برخی از کارشناسان و ناظران مسائل سیاسی هم این گزارش را خیز فتاح برای انتخابات ۱۴۰۰ ارزیابی کردند.

والی کابل از یک حمله مسلحانه جان سالم به در برد

بنیاد باران هم اظهارات فتاح را رد کرددر پی اظهارات رییس بنیاد مستضعفان مبنی بر استفاده سید محمد خاتمی از یکی از املاک بنیاد مستضعفان به عنوان دفتر کار ، بنیاد باران ضمن رد این اظهارات مالک ملک مذکور که مدت زمانی ست تخلیه شده را موسسه تنظیم و نشر آثار امام و نه بنیاد مستضعفان خواند.

لبنان|حمله برخی گروه‌ها به چند وزارتخانه/ مهاجمان به اسناد و پرونده‌ها آسیب رساندند- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحمله به چند وزارتخانه در لبنان حمایت سفارت آمریکا از سرگیری اعتراضات در بیروت جنگ مخفی آمریکا در لبنان

حمله با خودرو بمب‌گذاری‌شده در غزنی؛ دست‌کم هفت کشته و ۱۶ زخمی - BBC News فارسیوزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید که در نتیجه انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی واحد وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در نتیجه انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در نزدیک یک واحد نظامی محافظت عامه در شهر غزنی، دست‌کم هفت نفر کشته و ۱۶ نفر زخمی شدند. مسئولیت حمله را تاکنون هیچ گروهی به عهده نگرفته است.