حمله هوایی آمریکا به نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی درعراق و سوریه | DW | 28.06.2021

07/04/1400 08:52 ق.ظ

جنگنده‌های آمریکا مراکز مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی در مرز عراق و سوریه را مورد حمله قرار دادند. پنتاگون این اقدام را 'یک حمله دفاعی ضروری' دانسته است. حمله به دستور جو بایدن صورت گرفت.

جنگنده‌های آمریکا مراکز مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی در مرز عراق و سوریه را مورد حمله قرار دادند. پنتاگون این اقدام را 'یک حمله دفاعی ضروری' دانسته است. حمله به دستور جو بایدن صورت گرفت. جنگنده‌های آمریکا مراکز مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی در مرز عراق و سوریه را مورد حمله قرار دادند. پنتاگون این اقدام را"یک حمله دفاعی ضروری" دانسته است. حمله به دستور جو بایدن صورت گرفت.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) عصر یکشنبه ۲۷ ژوئن (۶ تیر) اعلام کرد که ارتش آمریکا به چند هدف در منطقه مرزی عراق و سوریه که از سوی شبه نظامیان تحت پشتیبانی ایران استفاده می‌شد، حمله کرده‌اند.

این حمله به دستور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت. بنا بر اعلام پنتاگون این اقدام برای دفاع و جلوگیری از حملات این گروه‌ها به مواضع آمریکا در عراق صورت گرفته است. پنتاگون از یک"یک حمله دفاعی ضروری" سخن گفته است. کربی تصریح کرد، پیش‌زمینه هدف قرار دادن این مواضع، حملات مداوم گروه‌های مورد حمایت ایران علیه اهداف ایالات متحده در عراق بود و رئیس جمهور آمریكا دستور داد برای جلوگیری از ادامه حملاتی از این دست اقدام نظامی شود. او تاکید کرد که ایالات متحده مطابق با حق دفاع از خود عمل كرد. headtopics.com

این احتمالا پاسخ آمریکاست به تجهیز طالبان برای اشغال افغانستان و اخطاری علیه آن.

مگه اسرائیله

ادامه مطلب:
dw_persian »

جوبایدن رهبر وپیشوا تمام مسلمانان وغربی هاست باید امرش اجرا شود برای تباهی مسلمانان. امید وارم که چند تا کتلت و املت همراه داشته باشد

استقبال آمریکا از همکاری با روسیه در مورد باز نگه‌داشتن گذرگاه هوایی بابلمعاون وزارت خارجه آمریکا در امور خاورمیانه از همکاری واشنگتن با مسکو برای باز نگهداشتن گذرگاه هوایی بابل واقع در مرز ترکیه و سوریه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ردپای شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حمله پهپادی به کنسولگری آمریکا در اربیلاطلاعات جدیدی درباره پهپادهایی که روز شنبه 25 ژوئن به منطقه‌ای در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل در اقلیم کردستان عراق حمله کردند به دست آمده و به وضوح

رابطه پروژه مورد علاقه طرفداران اقتصاد مقاومتی و ابربدهکاران بانکی

کلانتری در مورد اتوبوس خبرنگاران: تصادف اتفاقی است که افتاده | DW | 27.06.2021رئیس سازمان محیط زیست می‌گوید اتوبوس سانحه دیده خبرنگاران، ویژه مهمانان VIP بوده، اما 'تصادف اتفاقیست که افتاده و راننده ترمز خالی کرده، حالا چه مسئولیتی باید داشته باشیم؟' او افزود، لزومی نمی‌بیند عذرخواهی کند. قیافش مثل منه در شرایط بحرانی دایورت کامل فقط میشه به این حرام زاده گفت ببند در فاضلاب رو توله های ماسونی

کرونا در افغانستان؛ ثبت 1095 مورد ابتلای جدیدطی شبانه‌روز گذشته 1095 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده و 56 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار تحقیق فوری در مورد سانحه مرگبار واژگونی اتوبوس شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. What happened? Were there journalists on that bus? یک تعداد دروغ گوی های غربی مرده اند. هواپیما با اون عظمت با اون همه مسافر زدن کسی نتونست کاری کنه این که جای خود داره

حمله هوایی آمریکا به نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی درعراق و سوریه

جنگنده‌های آمریکا مراکز مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی در مرز عراق و سوریه را مورد حمله قرار دادند. پنتاگون این اقدام را"یک حمله دفاعی ضروری" دانسته است. حمله به دستور جو بایدن صورت گرفت.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) عصر یکشنبه ۲۷ ژوئن (۶ تیر) اعلام کرد که ارتش آمریکا به چند هدف در منطقه مرزی عراق و سوریه که از سوی شبه نظامیان تحت پشتیبانی ایران استفاده می‌شد، حمله کرده‌اند.

این حمله به دستور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت. بنا بر اعلام پنتاگون این اقدام برای دفاع و جلوگیری از حملات این گروه‌ها به مواضع آمریکا در عراق صورت گرفته است.

پنتاگون از یک"یک حمله دفاعی ضروری" سخن گفته است. کربی تصریح کرد، پیش‌زمینه هدف قرار دادن این مواضع، حملات مداوم گروه‌های مورد حمایت ایران علیه اهداف ایالات متحده در عراق بود و رئیس جمهور آمریكا دستور داد برای جلوگیری از ادامه حملاتی از این دست اقدام نظامی شود. او تاکید کرد که ایالات متحده مطابق با حق دفاع از خود عمل كرد.

گروه‌های شبه‌نظامی تحت پشتیبانی جمهوری اسلامی از این مراکز برای حملات پهپادی به پرسنل و تأسیسات آمریكایی در عراق استفاده می‌کردند. هفته گذشته یک پایگاه آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف یک پهپاد حامل مواد منفجره قرار گرفت.

در حمله روز یکشنبه (۲۷ ژوئن) دو موضع در سوریه و یک موضع در عراق هدف جت‌های جنگنده آمریکا قرار گرفت. شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران از این مراکز از جمله به عنوان محلی برای ذخایر تسلیحاتی خود نیز استفاه می‌کردند.

ارتش آمریكا پیش از این در اواخر فوریه سال جاری میلادی نیز حملات هوایی را در شرق سوریه انجام داده بود. در این حملات شماری از شبه‌نظامیان تحت پشتبانی جمهوری اسلامی كشته شده بودند. این حمله اولین اقدام نظامی آمریکا علیه این شبه‌نظامیان به دستور بایدن بود.

این شبه‌نظامیان بارها به پایگاه‌های آمریکا و متحدان آن در عراق حمله کرده‌اند. در حمله موشکی این گروه‌ها به یک پایگاه متعلق به ائتلاف نظامی بین‌المللی به شهر اربیل در شمال عراق در ماه مارس امسال یک پیمانکار غیرنظامی کشته و چندین نفر زخمی شده بودند.

حملات هوایی آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی در حالی انجام می‌شود که این دو کشور در حال مذاکره بر سر برنامه هسته‌ای ایران و تلاش برای احیای برجام هستند.