حمله سایبری آمریکا برای پیشگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روزنامه نیویورک‌تایمز اطلاعات تازه‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد آمریکا به منظور جلوگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران، در حمله‌ای سایبری، در ماه ژوئن، یک شبکه ارتباطی مهم سپاه_پاسداران که به آن دسترسی داشته‌اند را هک کرده‌اند. بیشتر بخوانید:

روزنامه نیویورک‌تایمز اطلاعات تازه‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد آمریکا به منظور جلوگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران، در حمله‌ای سایبری، یک شبکه ارتباطی مهم سپاه پاسداران که برای مدت نامعلومی به آن دسترسی داشته‌اند را هک کرده‌ است. این حمله در ماه ژوئن انجام شده است. با هک شدن این زیرساخت ارتباطاتی، به ناچار آمریکا دسترسی خودش به این شبکه ارتباطی سپاه پاسداران را از دست داده است.

به گفته مقام‌های آمریکایی، این عملیات سایبری حداقل به صورت موقت از حمله‌هایی که تهران با هدف ضبط کشتی‌های نفتکش در حوزه خلیج فارس انجام داده است، پیشگیری می‌کند. به گفته یک مقام آمریکایی، دیتابیسی که مورد حمله قرار گرفته به تهران در جهت انتخاب تانکرهای نفتکش کمک می‌کرده است. از نفتکش‌هایی که تا پیش از ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹ مورد حمله قرار گرفته‌اند هیچ‌یک پشتیبانی نظامی نداشته‌اند. از جمله نفتکش بریتانیایی که تهران آن را در تلافی ضبط یکی از نفتکش‌های خود در جبل‌الطارق، ضبط کرده بود.

به گفته نورمن رول که از مقام‌های اطلاعاتی سابق آمریکا است، عملیات سایبری ایالات متحده برای تغییر رفتار ایران در شروع درگیری‌های گسترده و حملات متقابل طراحی شده و ایران باید بپذیرد که «آمریکا قابلیت‌های درخوری در این زمینه دارد که امید برای رقابت با این توانایی‌ها بیهوده است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجتناب آمریکا از انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» پیش از انتخابات اسرائیلنماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیممایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیم معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند گفت: ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پنس: با خروج از برجام، به سواستفاده ایران از آمریکا پایان دادیممعاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی نخ‌نما مدعی شد که ترامپ برای پیش بردن راهبرد قرار دادن آمریکا در اولیوت، از توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با قدرت‌های جهان خارج شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ژاپن خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا از طریق مذاکره شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قدرت بازدارندگی ایران مانع اقدام آمریکا بعد از سقوط «گلوبال هاوک» شدرییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال هاوک تا پای تصمیم گیری علیه ما آمده است و به بهانه اینکه تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عراقچی: اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می‌شدمعاون سیاسی وزارت خارجه با بیان این که «اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می شد»، خاطر نشان کرد: آنها با امضای برجام وارد بازی‌ای شدند که نتیجه مطلوبی برای آنها نداشت و جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده و گروه های مقاومت نه تنها ضعیف نشدند بلکه به قدرت بیشتری دست یافتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »