حمله سایبری آمریکا برای پیشگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران

07/06/1398 03:53:00 ق.ظ

روزنامه نیویورک‌تایمز اطلاعات تازه‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد آمریکا به منظور جلوگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران، در حمله‌ای سایبری، در ماه ژوئن، یک شبکه ارتباطی مهم سپاه_پاسداران که به آن دسترسی داشته‌اند را هک کرده‌اند. بیشتر بخوانید:

این روزنامه در گزارشی به نقل از مقام‌های رسمی آمریکا، نوشته است که ایالات متحده با یک حمله سایبری سری که در ماه ژوئن انجام داد، یکی از مهمترین «پایگاه‌ داده‌ها» را که نیروهای شبه‌نظامی ایران از آن برای حمله به تانکرهای نفت استفاده می‌کردند، از بین...

این روزنامه در گزارشی به نقل از مقام‌های رسمی آمریکا، نوشته است که ایالات متحده با یک حمله سایبری سری که در ماه ژوئن انجام داد، یکی از مهمترین «پایگاه‌ داده‌ها» را که نیروهای شبه‌نظامی ایران از آن برای حمله به تانکرهای نفت استفاده می‌کردند، از بین برده است.

به گفته مقام‌های آمریکایی، این عملیات سایبری حداقل به صورت موقت از حمله‌هایی که تهران با هدف ضبط کشتی‌های نفتکش در حوزه خلیج فارس انجام داده است، پیشگیری می‌کند. ایران کماکان می‌تواند اطلاعات پاک شده در این پایگاه‌داده را که روز ۲۰ ژوئن بر اثر این حمله پاک شده‌ است از کامپیوترهای آف‌لاین خود بازیابی کند. این پایگاه داده اطلاعات شبکه‌های ارتباطی نظامی را نیز در بر گرفته است.

به گفته یک مقام آمریکایی، دیتابیسی که مورد حمله قرار گرفته به تهران در جهت انتخاب تانکرهای نفتکش کمک می‌کرده است. از نفتکش‌هایی که تا پیش از ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹ مورد حمله قرار گرفته‌اند هیچ‌یک پشتیبانی نظامی نداشته‌اند. از جمله نفتکش بریتانیایی که تهران آن را در تلافی ضبط یکی از نفتکش‌های خود در جبل‌الطارق، ضبط کرده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اجتناب آمریکا از انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» پیش از انتخابات اسرائیلنماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

مایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیممایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیم معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند گفت: ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد

مایک پنس: با خروج از برجام، به سواستفاده ایران از آمریکا پایان دادیممعاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی نخ‌نما مدعی شد که ترامپ برای پیش بردن راهبرد قرار دادن آمریکا در اولیوت، از توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با قدرت‌های جهان خارج شده است.

ژاپن خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا از طریق مذاکره شد

قدرت بازدارندگی ایران مانع اقدام آمریکا بعد از سقوط «گلوبال هاوک» شدرییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال هاوک تا پای تصمیم گیری علیه ما آمده است و به بهانه اینکه تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است.

عراقچی: اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می‌شدمعاون سیاسی وزارت خارجه با بیان این که «اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می شد»، خاطر نشان کرد: آنها با امضای برجام وارد بازی‌ای شدند که نتیجه مطلوبی برای آنها نداشت و جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده و گروه های مقاومت نه تنها ضعیف نشدند بلکه به قدرت بیشتری دست یافتند.