حمله فردی با چاقو باعث کشته شدن دست‌کم سه نفر در نیس فرانسه شد | DW | 29.10.2020

حمله در نزدیکی کلیسای نوتردام شهر نیس روی داده است. مهاجم با چاقو به عده‌ای حمله کرده و سه نفر را به قتل رسانده است. یک شهروند عربستان سعودی نیز با چاقو به نگهبان کنسول‌گری فرانسه در جده حمله کرده است.

فرانسه, نیس

29/10/2020 03:02:00 ب.ظ

حمله در نزدیکی کلیسای نوتردام شهر نیس روی داده است. مهاجم با چاقو به عده‌ای حمله کرده و سه نفر را به قتل رسانده است. پلیس ضدترور مسئول بررسی این پرونده شده است. این سومین حمله از این نوع در فرانسه طی دو ماه گذشته است.

حمله در نزدیکی کلیسای نوتردام شهر نیس روی داده است. مهاجم با چاقو به عده‌ای حمله کرده و سه نفر را به قتل رسانده است. یک شهروند عربستان سعودی نیز با چاقو به نگهبان کنسول‌گری فرانسه در جده حمله کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر خبر از حمله فردی با چاقو در شهر نیس، واقع در جنوب فرانسه داده است. بنا بر اظهارات پلیس فرانسه، این سومین حمله خونین از  این نوع است که طی دو ماه گذشته در فرانسه روی داده است.به گزارش سفارت فرانسه در عربستان یک شهروند عربستان سعودی با چافو به یک نگهبان در جلوی درب کنسول‌گری فرانسه در جده حمله کرده است.

به گفته مقامات سعودی نگهبان به بیمارستان منتقل شده و جراحت او وخیم نیست. مهاجم نیز توسط پلیس دستگیر شده است.باید یادآور شد که با شروع دادگاه مربوط به پرونده حمله تروریستی سال ۲۰۱۵ به نشریه"شارلی ابدو"، حملات نیروهای اسلامگرا در فرانسه شدت گرفته است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

مرگ بر فرانسه حامی تروریزم و کافر باید همونجا میکشتنش بدون هیچ ترحمی برای نابودی زندگی و زیست در یک کهکشان، اسلام به تنهایی کفایت می کند.. امیدوارم بقیه عبرت بگیرن و به دین حق توهین نکنن. اهانت به پیامبر اسلام را ترک کنید دست حمله کننده را ببوسم که این کار را انجام داده اگر باز هم به دین عزیزمان و پیامبر نازنین مان اهانت کنید سر میبریم ماکیان این را بداند که با اهانت جوابش همین است

این سه نفر کی بودن؟ یعنی رندمی می کشن؟ یا با برنامه؟ خامنه ای و اردوغان تحریک کردند. چهرهءواقعی اسلام درفرانسه نوش جون مکرون EmmanuelMacron

حمله با چاقو در شهر نیس فرانسه کشته و مجروح برجای گذاشتگزارش ها حاکی است حادثه حدود ساعت ۹ صبح در برابر کلسیای «نوتردام» شهر نیس ، واقع در جنوب فرانسه ، روی داده است. یعنی خوراک بیست و سی ... با سیاستهای لجبازانه سیاسیون فرانسه در نهایت به جنگ داخلی و سپس اضمحلال فرانسه خواهیم رسید. باز یک مسلمان وحشی ویروس اسلامش فعال شده

مهاجمی با چاقو نگهبان کنسولگری فرانسه در شهر جده عربستان را زخمی کردخبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر/۸ آبان از حمله مهاجمی به نگهبان کنسولگری فرانسه در عربستان سعودی خبر داد. یعنی یه عده از این مسلمونها اینقدر وحشی که حیوونهای وحشی در مقابلشون فیلسوف محسوب میشن کی دنیا از شرشون راحت میشه چرا کشورهای دیگه اروپا وارد عمل نمیشن تا فشار از رو فرانسه کم بشه آفرین

ویدئوی درگیری‌ها در ضدیت با محدودیت‌های کرونایی در ایتالیااعلام محدودیت‌های جدید کرونایی در ایتالیا، خشم عمومی گروهی از مردم را در این کشور به همراه داشته و معترضان به خیابان‌ها آمدند تا نارضایتی خود را نسبت به این تصمیمات ابراز کنند.

نگرانی 'کمیته مقابله با اسلام هراسی در فرانسه' از آینده مسلمانان در این کشورخانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش کبیر استنماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش_کبیر است مردم در ایران روز ۷ آبان را به عنوان روز بزرگداشت کوروش کبیر جشن می‌گیرند اما جمهوری اسلامی در سالهای اخیر مانع برگزاری این جشن و حضور مردم در آرامگاه کوروش کبیر شده است روزهای آخرِ شماست. از چهرۀ پلیدتان مشخص است که چقدر شیطان صفت هستید. این موضوع هیچ ربطی به بیگانگان ندارد... In the only place in the world where the celebration of Cyrus Day is forbidden, Iran is under the rule of the mullahs! How oppressed the Iranian people really are!

آیا ایران آمادگی مقابله با حمله عراق را داشت؟محمد درودیان درباره آمادگی ایران برای مقابله با حمله عراق در جنگ گفت: جنگ در اول شهریور شروع شد نه 31 شهریور- 31 شهریور حمله سراسری است. در بعضی جاها جنگ از اول شهریور شروع شد. قطع نشد تا حمله عراق. بنابراین سوال این است که ما از این تحرکات عراق چه ادراکی داشتیم؟ آیا پیش‌بینی می‌کردیم که جنگ بشود یا پیش‌بینی نمی‌کردیم؟

کریستیان استروسی، شهردار نیس حمله خونین روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر (هشتم آبان) را حمله تروریستی خوانده است. گفته می‌شود که فرد مهاجم شعار"الله‌ اکبر" سر داده و حتی پس از درگیری با پلیس و مجروح شدن نیز از این کار دست نکشیده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر خبر از حمله فردی با چاقو در شهر نیس، واقع در جنوب فرانسه داده است. بنا بر اظهارات پلیس فرانسه، این سومین حمله خونین از  این نوع است که طی دو ماه گذشته در فرانسه روی داده است. به گزارش سفارت فرانسه در عربستان یک شهروند عربستان سعودی با چافو به یک نگهبان در جلوی درب کنسول‌گری فرانسه در جده حمله کرده است. به گفته مقامات سعودی نگهبان به بیمارستان منتقل شده و جراحت او وخیم نیست. مهاجم نیز توسط پلیس دستگیر شده است. باید یادآور شد که با شروع دادگاه مربوط به پرونده حمله تروریستی سال ۲۰۱۵ به نشریه"شارلی ابدو"، حملات نیروهای اسلامگرا در فرانسه شدت گرفته است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حمله در نزدیکی کلیسای نوتردام شهر نیس اتفاق افتاده است. مهاجم با چاقو به عده‌ای حمله کرده و دست‌کم سه نفر را به قتل رسانده است. گفته می‌شود که محل وقوع این حمله از حمله تروریستی سال ۲۰۱۶ شهر نیس کمتر از یک کیلومتر فاصله داشته است. در سال ۲۰۱۶ فردی با کامیون به گروهی از مردم که به مناسبات جشن سالگرد انقلاب فرانسه گردهم آمده بودند، حمله کرده و باعث کشته شدن ده‌ها نفر شده بود. مکرون راهی نیس می‌شود مهاجم در درگیری با پلیس مجروح شده و برای درمان به بیمارستان منتقل شده است. شواهدی که تا کنون به دست آمده است، حکایت از اقدام فردی این مهاجم دارد. گفته می‌شود در حال حاضر پلیس فرانسه در جست‌وجوی فرد دیگری نیست. حمله در نزدیکی این کلیسا روی داده است. ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ مسئولیت بررسی حمله خونین روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر برعهده پلیس ضد ترور فرانسه قرار گرفته است. پلیس اعلام کرده است که در حال حاضر هویت فرد مهاجم را نمی‌تواند اعلام کند. کریستیان استروسی، شهردار نیس به فرستنده تلویزیونی"بی‌اف‌ام" گفته است که با توجه به دادن شعار"الله اکبر" از سوی فرد مهاجم، در تروریستی بودن انگیزه این فرد تردیدی وجود ندارد. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید تصاویر منتشر شده حکایت از حضور گسترده پلیس در محل وقوع این حمله دارد. پلیس راه‌های منتهی به کلیسا را مسدود کرده است. نمایندگان پارلمان فرانسه پس از انتشار خبر این حمله تروریستی جلسه بررسی راهکار مقابله با شیوع کرونا را قطع کرده و یک دقیقه سکوت اعلام کرده‌اند. نخست‌وزیر فرانسه برای حضور در محل وقوع حمله راهی نیس شده است. گفته می‌شود که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز در ساعات آینده عازم نیس خواهد شد. حمله خونین شهر نیس در شرایطی صورت می‌گیرد که فرانسه در شوک حمله تروریستی دو هفته پیش به سر می‌برد. ساموئل پتی، آموزگاری که کاریکاتور پیامبر اسلام را در کلاس درس به شاگردان نشان داده بود، در جریان یک حمله تروریستی به طرز فجیعی به قتل رسیده بود. در همین زمینه: