حمله پلیس بلاروس به معترضان با خودروی آب پاش و نارنجک صوتی - BBC News فارسی

12/10/2020 03:32:00 ق.ظ

حمله پلیس بلاروس با خودروی آب پاش به معترضان

حمله پلیس بلاروس با خودروی آب پاش به معترضان

پلیس در بلاروس برای متفرق کردن معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از خودروی آب پاش و نارنجک صوتی استفاده کرده است. معترضان که به پیروزی آلکساندر لوکاشنکو در انتخابات ماه اوت اعتراض دارند، در ۹ هفته گذشته در روزهای یکشنبه در مینسک، و دیگر شهرهای عمده بلاروس تظاهرات کرده اند. بر اساس گزارش های منتشر شده، دست کم ۱۴۰ نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات یکشنبه بازداشت شدند.

تظاهرکنندگان خواهان استعفای آقای لوکاشنکو هستند که در ۲۶ سال گذشته رییس جمهوری بوده است.به گفته مخالفان، آقای لوکاشنکو با تقلب در انتخابات ماه اوت به پیروزی رسیده است.سوتلانا تیخانوسکایا که رهبری معترضان را بر عهده داشت، خود را پیروز انتخابات می داند و به لیتوانی پناهنده شده است.

منبع تصویر،Press Office of the President of Belarusتوضیح تصویر،آقای لوکاشنکو در زندان با مخالفان دیدار کرداتحادیه اروپا، بریتانیا و ایالات متحده هم از پذیرش پیروزی آقای لوکاشنکو در انتخابات خودداری کرده اند.آقای لوکاشنکو که از سوی روسیه حمایت می شود، اتهام تقلب در انتخابات را رد می کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل همچنان رو به افزایش است

د‌ه‌ها نفر از تظاهرکنندگان در بلاروس دستگیر شدند | DW | 11.10.2020در بلاروس بار دیگر هزاران نفر در اعتراض به لوکاشنکو به خیابان رفتند. نیروهای امنیتی برای پراکنده کردن مخالفان از باتون و گاز اشک‌آور استفاده کردند. روز قبل لوکاشنکو با برخی از مخالفان در زندان دیدار کرده بود. باتوم رئیس جمهور رژیم اسلامی هم از زندانیان سیاسی دیدار میکردن، گفتگو میکردن، و در آخر دست پدرانه بر سر زندانبان میکشیدن. هیچ ظلمی در جهان تا ابد دوام نیافته، لوکاشنکو هم یه روز به سرنوشت قذافی و صدام دچار خواهد شد، در کنارش کُل نظام آخوندی.

محمدرضا شجریان در آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شددر حالیکه روز گذشته در کنار محل دفن اخوان ثالث، شاعر نامدار ایرانی، مزار استاد شجریان آماده سازی و تصویر آن منتشر شده بود، اما امروز محل دفن پیکر وی به درخواست خانواده آقای شجریان به دلیل جانمایی نامناسب تغییر کرد و در کنار موزه آرامگاه فردوسی مشهد تدفین شد. خدایش بیامرزاد 🌿😔 از سال 88 به مردم پیوست و صدای خس و خاشاک شد؛ آغازی دوباره که او را جاودانه ساخت. اسناد شجریان همیشه زنده است چون صدایش ماندگار وتاریخ ساز شده.

انفجار بمب در هلمند افغانستان 5 کشته به جا گذاشت

تشدید سانسور دولتی مسائل مربوط به پناهجویان در رسانه‌های ترکیه

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 293 هزار و 145 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1391 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 293 هزار و 145 نفر افزایش یافت

پلیس بلاروس همچنین از گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده کرده است.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسرائیل با شناسایی 794 مورد جدید در شبانه‌روز گذشته به 289 هزار و 875 نفر رسید.نیروهای امنیتی در مینسک با قهر و خشونت تظاهرات اعتراضی علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، را پراکنده کردند.محمدرضا شجریان پس از مدت‌ها بیماری شامگاه پنجشنبه در بیمارستان جم تهران درگذشت.

تظاهرکنندگان خواهان استعفای آقای لوکاشنکو هستند که در ۲۶ سال گذشته رییس جمهوری بوده است. به گفته مخالفان، آقای لوکاشنکو با تقلب در انتخابات ماه اوت به پیروزی رسیده است.10. سوتلانا تیخانوسکایا که رهبری معترضان را بر عهده داشت، خود را پیروز انتخابات می داند و به لیتوانی پناهنده شده است. مأموران برخی از تظاهرکنندگان را دستگیر و آنها را سوار خودروهای پلیس کردند. منبع تصویر، Press Office of the President of Belarus توضیح تصویر، آقای لوکاشنکو در زندان با مخالفان دیدار کرد اتحادیه اروپا، بریتانیا و ایالات متحده هم از پذیرش پیروزی آقای لوکاشنکو در انتخابات خودداری کرده اند. همچنین با فوت 12 بیمار دیگر، شمار قربانیان ویروس کرونا در اسرائیل به 1941 نفر رسید. آقای لوکاشنکو که از سوی روسیه حمایت می شود، اتهام تقلب در انتخابات را رد می کند.

با این حال، آلکساندر لوکاشنکو شنبه به زندان رفت تا با یازده نفر از شخصیت های سیاسی مخالف خود گفت و گو کند. همچنین حال 838 بیمار وخیم گزارش شده است. یکی از چهارراه‌های عمده شهر نیز بسته شده بود. محتوای این دیدار چهار ساعت و نیمه منتشر نشده است ولی طبق گزارش رسانه های دولتی آقای لوکاشنکو با مخالفانش درباره اصلاح قانون اساسی صحبت کرده است. مهمترین خبرها . بر اساس این تمهیدات تنها سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها و داروخانه‌ها فعالیت داشته و مدارس تعطیل هستند.