حمله هوایی اسرائیل به پایگاه شبه‌نظامیان ایرانی در سوریه

14/06/1399 10:04:00 ب.ظ

بر اثر حمله شب چهارشنبه جنگنده‌های ارتش اسرائیل حدود ۲۰ تن از عناصر گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران که فرودگاه تی ۴ را در کنترل دارند، کشته و تمام اداوات و تجهیزات آن‌ها در این پایگاه منهدم شد. سوریه اطلاع_رسانی

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه به نام «سانا»، این جنگنده‌های اسرائیلی از سمت التنف به شلیک موشک‌های...

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه به نام «سانا»، این جنگنده‌های اسرائیلی از سمت التنف به شلیک موشک‌های خود به سوی فرودگاه تی‌۴ پرداخته‌اند. اما پدافند هوایی با آن‌ها مقابله و اکثر آن‌ها (موشک‌ها) را سرنگون کرده است. این حمله تنها آسیب مادی برجای گذاشته است.

این درحالی است که به گفته «عمر الأحمد»، خبرنگار «ايران‌واير» در سوریه، بر اثر این حمله حدود ۲۰ تن از عناصر گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران که فرودگاه تی ۴ را در کنترل دارند، کشته و تمام اداوات و تجهیزات آن‌ها در این پایگاه منهدم شده است.

وی هم‌چنین به نقل از یک منبع نظامی که مایل به درج نامش نبود، می‌گوید: «حمله هوایی اسرائیل نشست ویژه برخی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران با افسران رژیم را برای بررسی چگونگی و مکان استقرار سامانه دفاع هوایی جدید که روز چهارشنبه به این فرودگاه آورده شده بود، هدف قرار داده است.» headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حمله هوایی اسرائیل به سوریه؛ دمشق: موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردیمبه گفته خبرگزاری دولتی سوریه هدف این حمله پایگاه هوایی تی ۴ در استان حمص بوده و پدافند هوایی این کشور موفق شده «تعدادی از موشک‌ها» را در آسمان منهدم کند.

حمله اسرائیل به اسرای فلسطینی در زندان عوفرنیروهای اسرائیلی به اسرای معترض در زندان عوفر حمله و گاز اشک‌آور به سمت آنان پرتاب کردند. - خبرگزاری آناتولی

بعد از عربستان سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر دادبعد از عربستان_سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر داد خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که این اقدام تنها چند روز بعد از تصمیم تاریخی عربستان سعودی است که اجازه پرواز بین اسرائیل به امارات از حریم این کشور را داد.

بحرین حریم هوایی خود را برای پروازهای تمام کشورها به امارات باز ‌می‌‌کند

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه نظامی «تی4» سوریه- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمنابع امنیتی سوریه از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نظامی نظامی «تی4» سوریه خبر داده و اعلام کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه تعداد زیادی از موشک‌های شلیک شده را قبل از اصابت به زمین، هدف قرار داد.

بحرین حریم هوایی خود را برای پرواز اسرائيل ـ امارات گشود | DW | 04.09.2020بعد از عربستان سعودی بحرین نیز حریم هوایی خود را برای پرواز مستقیم میان امارات متحده عربی و اسرائيل باز کرد. پیش از آن امارات از بحرین درخواست کرده بود، حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای اسرائيلی عازم امارات بگشاید.