حمله طالبان به مرکز ولایت زابل؛ دست‌کم ۳۰ کشته و ۹۵ زخمی

28/06/1398 10:24 ق.ظ

حمله طالبان به مرکز ولایت زابل؛ دست‌کم ۳۰ کشته و ۹۵ زخمی یک مقام افغان امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، انفجار یک کامیون بمبگذاری شده طالبان در نزدیکی بیمارستانی در جنوب افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته و ۹۵ زخمی بر جای گذاشت.

یک مقام افغان امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، انفجار یک کامیون بمبگذاری شده طالبان در نزدیکی بیمارستانی در جنوب افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته و ۹۵ زخمی بر جای گذاشت. یک مقام ارشد وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، شبه‌نظامیان طالبان قصد داشتند یک پایگاه آموزشی متعلق به آژانس"اداره ملی امنیت" را هدف بگیرند اما خودروی حامل مواد منفجره را مقابل بیمارستانی که در نزدیکی آن بود، پارک کردند.

یک مقام ارشد وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، شبه‌نظامیان طالبان قصد داشتند یک پایگاه آموزشی متعلق به آژانس"اداره ملی امنیت" را هدف بگیرند اما خودروی حامل مواد منفجره را مقابل بیمارستانی که در نزدیکی آن بود، پارک کردند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بله همونای که الان خدمت رهبر مهمان هستند و محور مقاومت رژیمن طالبان وقتی در مذاکره با آمریکا ظاهرا متحمل شکست میشود به مردم افغان حمله میکند و هنگامی که در مذاکره با آمریکاذهم موفق میشود باز هم به مردم افغان حمله میکند خونخواری طالبان جای خونخواهی و وطن پرستی را گرفته است

حمله طالبان به زابل؛ دست‌کم ۱۳ 'غیرنظامی' و ۲ پلیس کشته و ده‌ها نفر زخمی شدندوزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شهر قلات مرکز ولایت زابل در جنوب افغانستان دستکم ۱۵ نفر از جمله ۱۳ غیر نظامی و دو پلیس کشته و ۶۶ غیر نظامی دیگر زخمی شده‌اند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

حمله انتحاری طالبان در جنوب افغانستان حدود صد کشته و زخمی بر جای گذاشتبیشتر قربانیان این حمله افراد غیر نظامی اعم از زنان و کودکان بوده‌اند. بیماران بیمارستان تخریب شده نیز به مرور به مراکز درمانی دیگر فرستاده شده‌اند.

وقوع دو انفجار در افغانستان| انفجار در استان پروان دست‌کم ۲۴ کشته و ۳۲ زخمی برجا گذاشتگزارش‌ها حاکی است که براثر وقوع یک انفجار در استان پروان در شمال افغانستان، دست کم ۲۴ نفر کشته شدند. به گزارش رویترز منابع بهداشت ولایت پروان در شمال افغانستان تایید کردند که براثر یک انفجار در است Leesamphony نتیجه حضور طالبان در نشست دیروز تهران جلو پدر معنوی تمام تروریستای عالم؛ آقا خامنه

در پی آتش‌سوزی در یک مدرسه قرآنی در لیبریا دست‌کم ۳۰ کودک جان خود را از دست دادنددر پی آتش‌سوزی در یک مدرسه قرآنی در لیبریا دست‌کم ۳۰ کودک جان خود را از دست دادند

هیئت سیاسی طالبان در تهران با مقام‌های ایرانی گفت‌وگو کردندسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیئتی سیاسی از گروه طالبان با سفر به کشورمان در خصوص آخرین تحولات جاری در افغانستان با مقامات ذیربط ایرانی گفتگو و تبادل نظر کردند.

چرا عبدالله و چهره های جهادی افغانستان بر صلح با طالبان تاکید دارند؟در این دور از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، برای اولین بار چهره های جهادی قدیم به‌طور مشترک در یک تیم انتخاباتی به نامزدی عبدالله عبدالله گرد هم آمده‌اند و بر صلح با طالبان تاکید دارند.