حمله هوایی ائتلاف عربی به پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در صنعا

05/09/1400 11:18 ق.ظ

حمله هوایی ائتلاف عربی به پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در صنعا العربيه_فارسى

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن در ادامه حمله به اهداف نظامی در صنعا و پس از یک عملیات اطلاعاتی دقیق، پایگاه نظامی «دار الرئاسه» در این شهر را مورد هدف ائتلاف روز چهارشنبه هم اعلام کرد که حملات هوایی نیروهایش، تاسیسات زیرزمینی ساخت موشک بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین در صنعا را منهدم کرده است.

ائتلاف پیشتر بیان کرده بود که حملات هوایی در صنعا، اهداف نظامی سری از جمله تاسیسات ساخت پهپاد را مورد هدف قرار داده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

یمن حمله هوایی ائتلاف_عربی به پایگاه نظامی«دارالرئاسه»در صنعاء نسیم:حسن ایرلوتروریست که حاکم صنعاءشده است،‌باید حسابرسی وازصنعاءاخراج شود.اوبطورقاچاق وتروریستی به خاک یمن وصنعاءواردشده است وجنایات حوثی هارافرماندهی میکند. ازجامعه بین المللی،میخواهیم که حوثی رالیست گذاری کند.

حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مواضع نظامی سوریه در حمصرسانه دولتی سوریه، بامداد چهارشنبه، 24 نوامبر، از حمله هوایی اسرائیل به شهر حمص خبر دادند.سوریه گفته است که پدافند هوایی این کشور جنگنده‌های اسرائیلی را در این اسقاطیلی ها از رو نمیرن ، گمانم تنشون میخواره

حمله هوایی به مواضع نظامی سوریه دو کشته و هفت زخمی بر جای گذاشتحمله هوایی به مواضع نظامی سوریه دو کشته و هفت زخمی بر جای گذاشت گروه «ناظران حقوق بشر سوریه» که مقر آن در بریتانیا است در گزارشی اعلام کرد این حملات مکانی در غرب حمص را که شبه‌نظامیان وفادار به حزب‌الله لبنان در آن مستقر بودند، هدف قرار داد.

امیرعبداللهیان از درگیریهای نظامی اخیر در منطقه قفقاز ابراز نگرانی کرددکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان امشب در یک گفت‌ و گوی تلفنی در خصوص موضوعات مختلف از جمله روابط دوجانبه، همکاری‌های اقتصادی دو كشور و کمیسیون مشترک اقتصادی، نشست سران اکو و تحولات منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کردجنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد. چرا فرانسه آلمان بریتانیا سازمان حزب الله و سپاه پاسداران تروریست و بیت خامنه ای را در لیست سیاه همچنان قرار نداده اند ! چرا ب هزاران نفر از فرزندان و عوامل شیعه اَقامت و امکانات داده اند ! آیا فرانسه آلمان بریتانیا از تاریخ عبرت نگرفته اند ک با اسرائیل شَفاف نمیباشند🤔 فرانسه همان دولتی است ک از آخوند جنایتکار خمینی و خلخالی تروریست و امثال آن تروریست ها حَمایت کرد و ب فرزندان حکومتی ها اَقامت داد. همان کشوری ک عاشق برجام ننگین است بخاطر منافع توتال و پژو. برجام ناقص نزد اسرائیل مُرده است.یا با اسرائیل یا باج ب رژیم یاغی و عواقب آن👎🏻 پس میخواستی تشکر کنه؟

شکست در تهران، اختلاف در وین؛ رابطه ایران و آژانس به کجا می‌رسد؟

خشونت علیه زنان در آلمان در حال افزایش است | DW | 24.11.2021بر اساس آمار رسمی به طور متوسط در هر ساعت ۱۳ زن در آلمان مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند. صدمات خطرناک بدنی، تجاوز جنسی، محرومیت از آزادی، فحشای اجباری و قتل، از جرایم مشمول این آمار هستند. Nimaaei 😢💔 آمار مردانی که مورد خشونت خانگی قرار میگیرند رو دارید؟

ائتلاف، شامگاه پنج‌شنبه، 25 نوامبر در بیانیه‌ای از رصدکردن جابجایی نیروها و تجهیزات نظامی حوثی‌ها پس از حمله به پایگاه دار الرئاسه خبر داد و یادآور شد که حمله به رهبران تروریست شبه‌نظامیان حوثی و سازوبرگ نظامی آنها جز اهداف دائمی ائتلاف است.این بیانیه افزود، ائتلاف تمام تلاش خود را از عدم آسیب به شهروندان و تاسیسات غیرنظامی به‌کار خواهد بست اما در همان حال تاکید کرد که حمله به اهداف نظامی هیچ تضادی با قوانین و هنجارهای بین‌المللی ندارد.

ائتلاف روز چهارشنبه هم اعلام کرد که حملات هوایی نیروهایش، تاسیسات زیرزمینی ساخت موشک بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین در صنعا را منهدم کرده است.

ائتلاف پیشتر بیان کرده بود که حملات هوایی در صنعا، اهداف نظامی سری از جمله تاسیسات ساخت پهپاد را مورد هدف قرار داده است.

فرماندهی ائتلاف همچنین از ارسال کمک‌های لجستیکی به جبهه مارب خبر داد و تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی در این جبهه و جبهه‌های دیگر متحمل خسارات زیادی شدند.