حمله کاخ‌سفید به یکی از شاهدان تحقیقات استیضاح ترامپ

29/08/1398 04:29:00 ق.ظ

کاخ‌سفید مقام ارشد کمیته امنیت ملی خود را هدف انتقادهای شدید قرار داده است. سرهنگ الکساندر ویندمن، مقام ارشد کاخ‌سفید در امور اوکراین روز سه‌شنبه در جلسه علنی کنگره و برابر دوربین‌های تلویزیونی گفت به عنوان کسی که هنگام تماس تلفنی دونالد ترامپ با همتای اوکراینی او حاضر بوده، از محتوای سخنان رئیس‌جمهور آمریکا شگفت‌زده و نگران شده است.

کاخ‌سفید مقام ارشد کمیته امنیت ملی خود را هدف انتقادهای شدید قرار داده است. سرهنگ الکساندر ویندمن، مقام ارشد کاخ‌سفید در امور اوکراین روز سه‌شنبه در جلسه علنی کنگره و برابر دوربین‌های تلویزیونی گفت به عنوان کسی که هنگام تماس تلفنی دونالد ترامپ با همتای اوکراینی او حاضر بوده، از محتوای سخنان رئیس‌جمهور آمریکا شگفت‌زده و نگران شده است. Image caption جلسات استماع شاهدان روز سه‌شنبه از نخستین ساعات صبح تا هشت و نیم شب به وقت واشنگتن ادامه داشت شاهدان دیگر امروز که بودند؟ شاهد دیگری که روز سه‌شنبه به طور همزمان با سرهنگ ویندمن در کنگره حاضر شد جنیفر ویلیامز، بود که مشاور امور خارجه...

Image caption جلسات استماع شاهدان روز سه‌شنبه از نخستین ساعات صبح تا هشت و نیم شب به وقت واشنگتن ادامه داشت شاهدان دیگر امروز که بودند؟ شاهد دیگری که روز سه‌شنبه به طور همزمان با سرهنگ ویندمن در کنگره حاضر شد جنیفر ویلیامز، بود که مشاور امور خارجه مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکاست.

خانم ویلیامز هم به نمایندگان کنگره گفت که از نظر او محتوای تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه آقای ترامپ با ولودیمیر زلنسکی"غیرمعمول" بوده است چرا که مرتبط به مسایل داخلی آمریکا می‌شده است. خانم ویلیامز گفته:"اشاره به بایدن‌ها از نظر من یک اقدام سیاسی بود".

در جلسه عصر سه‌شنبه هم دو مقام ارشد دیگر آمریکایی به کنگره رفتند؛ کورت ولکر، نماینده ویژه آمریکا در امور اوکراین که همزمان با علنی شدن اخبار مرتبط با تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه از مقامش استعفاء داد. شاهد دیگر که همزمان با آقای ولکر در کنگره حاضر شده تیم موریسون بود؛ مشاور ارشد امور روسیه و اوکراین در کمیته امنیت ملی کاخ‌سفید که او هم اخیرا و پس از اوج گرفتن تحقیقات استیضاح، از مقام خود استعفاء داده است. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

ترامپ خطاب به کیم: باید سریع عمل کنید و با من به توافق برسیدرئیس جمهور آمریکا خطاب به رهبر کره شمالی گفت برای رسیدن به توافق با آمریکا باید سریع عمل کنید، من تنها کسی هستم که می‌توانم شما را به جایگاهی که شایسته آن هستید برسانم. - خبرگزاری آناتولی

دفاع از قطعی اینترنت از سوی سخنگوی قوه قضاییه و ادعای شناسایی ارسال‌کنندگان فیلم به خارج

سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ توصیه کرد کناره‌گیری کند | DW | 18.11.2019به گفته نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا عمل و رفتار ترامپ در ماجرای اوکراین به مراتب بدتر از آن چیزی است که از ریچارد نیکسون سر زده بود. پلوسی تصریح کرد که نیکسون با کناره‌گیری‌اش قدمی درست برداشته بود.

نمایندگان آمریکایی ترامپ را به کنگره فراخواندند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimنمایندگان آمریکایی ترامپ را به کنگره فراخواندند «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان و «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا، رئیس جمهوری را برای شرکت در کمیته‌های کنگره که در حال تحقیق درباره استیضاح وی هستند، فراخواندند تا حقایق را بگوید

'درآمد کشور از فروش نفت به شدت کاهش یافته است'- خبرگزاری آناتولی

گزارش لحظه به لحظه از ناآرامی‌های ایران؛ مدارس در چند شهر تعطیل شدندبه گزارش رسانه‌های داخلی آموزشگاه‌های تحصیلی در بسیاری از شهرهای ایران روز دوشنبه نیز همچنان بسته خواهد بود و دانش آموزان برای سومین روز متوالی امکان حضور در کلاس‌های درس را نخواهند داشت. تهدید سپاه پاسداران به «برخورد قاطعانه» با «اقدامات مخل امنیت» گزارش لحظه به لحظه از ناآرامی‌های ایران در وب‌سایت یورونیوز: