حمله مسلحانه به یک خبرنگار پس از ترور ایهاب الوزنی در عراق | DW | 10.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

یک روز پس از ترور ایهاب_الوزنی، از مخالفان دخالت و نفوذ جمهوری اسلامی در عراق، یک روزنامه‌نگار نیز هدف حمله مسلحانه قرار گرفت. احمد حسن از صدا و سیمای الفرات هدف اصابت دو گلوله به سر و شانه قرار گرفته و حال او وخیم است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گفته شاهدان عینی در نزدیکی شهر دیوانیه واقع در استان قادسیه عراق، احمد حسن، خبرنگار شبکه"الفرات" ساعت یک بامداد دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۰ مه) در حالی که به خانه بازمی‌گشت هدف اصابت دو گلوله قرار گرفت. مردانی با موتورسیکلت و با اسلحه مجهز به صدا خفه کن به او سر او شلیک کردند. او در بیمارستان زیر عمل جراحی مغز قرار گرفته، اما به گفته پزشکان جان او هنوز در خطر است.ایهاب الوزنی دقیقا ۲۴ ساعت قبل از او ترور شد.

در اعتراض به این ترور، گروهی از معترضان به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا حمله کردند. آنان بخش‌هایی از این ساختمان، از جمله پست نگهبانی کنسولگری ایران را به آتش کشیدند. بیانیه از دولت عراق خواسته دست به"اقدامات فوری و سریع برای شناسایی و پیگرد عاملان ترور فعال مدنی در کربلا و همچنین حمله به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا" بزند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ادامه مکتب سردار سلیمانی ریاست جمهوری دکتر سردار سعید محمد است به وجدانتان مراجعه کنید بشناسیدش وحمایتش کنید. به می سجاده رنگین کن گرت پیر مغان گوید صحبت رهبر زمین نمونه(دولت جوان و کارامد)

خیلی باید هالو باشید که نفهمیده باشید کار آمریکا و مزدوران داخلیه،واسه بهم زدن ارتباط مردم ایران و عراق،ولی کور خوندید،خون حاج قاسم و ابومهدی،خیلی وقت پیش باهم مخلوط شده و اجازه جدایی بین این دوملت رونمیده و بزودی آمریکایی ها با خفت و خواری از عراق و افغانستان گورشون رو گم‌میکنند

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجلس افغانستان پس از ادعای جنجالی یک نماینده درباره نقش ایران در حمله کابل متشنج شدرئیس مجلس افغانستان پس از درخواست دوباره شاهپور حسن‌زوی برای سخن گفتن در صحن مجلس، تصریح کرد: «این خانه ملت است. اینجا باید وحدت ملی تمثیل شود. صحبت‌های تخریب آمیز به چه درد می‌خورد؟ ملت افغانستان در خون می‌جوشد اما هنوز موضوعات قومی را دامن می‌زنید.» اتفاقا جنگ جهانی دوم هم تغصیر ایران بود …. همین قدر احمق هستید در انتخاب تیتر و خبر نماینده مجلس افغانستان بی‌عرضگی نیروهای امینتی و پلیس افغانستان را به گردن ایران می‌اندازند‌ انگاری دیواری کوتاهتر از ایران پیدا نمی‌کند شما با تروریست‌ها قرارداد صلح امضا می‌کنید ایران که دخیل نبود نیروهای امنیتی افغانستان دلشان به حال شیعیان افغانستان نسوخته بخاطری که در قبال پول از داعش و طالبان دست به این حرکت فاجعه بار می‌زنند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام وضعیت اضطراری در بخشی از آمریکا در پی یک حمله سایبری | DW | 10.05.2021حمله سایبری به شبکه خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در آمریکا واکنش مسئولان دولت بایدن را در پی داشته است. چند روز پس از این حمله سایبری انتقال بنزین، دیزل و دیگر مواد سوختی به مناطق شرقی آمریکا نیز مختل شده است. خدا روشکر آمریکایی ها هم نتیجه ظلمشان به دیگر ملتها را چشیدند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شمار کشته‌های حمله به یک مدرسه در کابل از ۵۰ تن گذشتمقام‌های افغانستان اعلام کردند شمار کشته‌های حملات انفجاری در برابر مدرسه دخترانه در غرب کابل به بیش از ۵۰ نفر افزایش یافته و تعداد زخمی‌ها نیز حدود یکصد نفر است پَست ترین کلمه 'شدید ترین الفاظ/تسلیت گویی' است تنها انتقام میتواند داغ مادر درد دیده را التیام بخشد طالب باید به سزای اعمال اش برسد نوت: ابدا پیام تسلیت نمی دهم تشنه ام تشنه انتقام از طالب کثیف خدايا به دادشون برس چرا اخه به كدامين گناه ،اين وحشيگري بابت چيه ،سياست ،قدرت ،پول .از كجا مياد اين اوج دجالگري ووحشيگري اينا كجا بزرگ شدن با اين حجم از جهالت وناداني وسنگ دلي واقعا كيا هستن الهي اين طفلان معصوم چه گناهي دارن؟ لعنت به پول ،قدرت وسياست وايدولوژي كثيف افراطي رو حتما توییت بعدیت هم اینه: اگر افغانستان بخواد آمریکا امنیت آنها را تامین خواهد کرد. همش نقشتونه😒
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۵ هزار مهاجر در یک روز از مراکش وارد شهر سئوتای اسپانیا شدندوزارت کشور اسپانیا شامگاه دوشنبه ۱۷ مه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی هجوم کم‌سابقه مهاجران به سئوتا به صورت اضطراری گارد غیرنظامی و نیروهای پلیس ملی در منطقه را با افزودن دویست مامور اضافی تقویت کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسپانیا نیمی از ۸ هزار مهاجر مراکشی را یک روز پس از ورودشان به خانه بازگردانداسپانیا نیمی از هزاران پناهجوی مراکشی را یک روز پس از مهاجرت به خانه بازگرداند چرا چهره را شطرنجی نمی‌کنید؟! خوب کرد. فردا اینا با الله اکبر گفتن انتحار میکنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »