حمله هوایی روسیه به ادلب جان 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک را گرفت

29/08/1398 11:44 ب.ظ

در حمله جنگنده‌های روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب دستکم 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک کشته و شمار بسیاری نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

در حمله جنگنده‌های روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب دستکم 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک کشته و شمار بسیاری نیز زخمی شدند.براساس اعلام مسئولان برج دیده‌بانی مخالفان نظامی رژیم اسد، بر اثر حملات هوایی روسیه به شهرستان معره نعمان در مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه دستکم 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک کشته و شمار بسیاری نیز زخمی شدند.

بر این اساس، جنگنده های روسی مناطق عین کفر٬ بابیلا و الحمیدیه در منطقه کاهش تنش ادلب را بمباران کردند. نیروهای رژیم اسد نیز شهرک بیداما و روستاهای حلوبه، سیرما و باساکلا در ادلب را هدف حملات زمینی و توپحانه ای قرار دادند.

به گزارش سازمان دفاع مدنی سوریه نیز ماه گذشته بر اثر حملات روسیه، رژیم اسد و گروه‌های تروریستی خارجی تحت حمایت ایران به ادلب 75 غیرنظامی ازجمله 13 کودک کشته شدند. گفتنی است رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهور ترکیه و روسیه 17 سپتامبر سال گذشته در سوچی توافق‌نامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس در ادلب امضا کردند.

مخالفان مسلح رژیم اسد همچنین در پی این توافق روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را آغاز کردند و روز دهم اکتبر همان سال به پایان رساندند. علی‌رغم توافق سوچی، رژیم اسد و حامیانش حمله خود به منطقه کاهش تنش ادلب را ادامه می‌دهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

حمله طرفداران ی.پ.گ/ پ.ک.ک به خودروی نظامی روسیه

حمله موشکی گروه‌های تحت حمایت ایران به ادلب؛ 8 غیر نظامی کشته شدندحمله موشکی گروه‌های تحت حمایت ایران به ادلب؛ 8 غیر نظامی کشته

واکنش‌های بین‌المللی به اعتراضات ایران؛ نگرانی آمریکا و هشدار روسیهمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه خواستار توقف «خشونت» حکومت ایران علیه معترضان به افزایش قیمت بنزین شد. وی همچنین خواستار دسترسی «آزادانه» ایرانی ها به اینترنت شد. جزئیات بیشتر🔽

چرا روسیه به دنبال کاهش نفوذ ایران در سوریه است؟چهار سال پیش وقتی ایران و روسیه تصمیم گرفتند به سلسله شکست های نظامی بشار اسد و حامیانش در جنگ سوریه پایان دهند، کمتر مقامی در جمهوری اسلامی پیش بینی می کرد که امروز روسیه به مانعی بزرگ برای پیشبرد جاه طلبی های ژئوپلیتیک و اقتصادی ایران در سوریه بدل شود.

فراخوان ترکیه به آمریکا و روسیه برای اجرای تعهدات خود در شمال سوریهسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت آمریکا و روسیه به عنوان طرف‌های توافق 17 اکتبر و 22 اکتبر با ترکیه باید به تعهدات خود درباره منطقه امن در شمال سوریه عمل کنند. - خبرگزاری آناتولی

حمله به ۹ مدرسه دینی و دفتر امامان جمعه در ایران

در حمله جنگنده‌های روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب دستکم 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک کشته و شمار بسیاری نیز زخمی شدند.براساس اعلام مسئولان برج دیده‌بانی مخالفان نظامی رژیم اسد، بر اثر حملات هوایی روسیه به شهرستان معره نعمان در مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه دستکم 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک کشته و شمار بسیاری نیز زخمی شدند.

بر این اساس، جنگنده های روسی مناطق عین کفر٬ بابیلا و الحمیدیه در منطقه کاهش تنش ادلب را بمباران کردند.

نیروهای رژیم اسد نیز شهرک بیداما و روستاهای حلوبه، سیرما و باساکلا در ادلب را هدف حملات زمینی و توپحانه ای قرار دادند.

به گزارش سازمان دفاع مدنی سوریه نیز ماه گذشته بر اثر حملات روسیه، رژیم اسد و گروه‌های تروریستی خارجی تحت حمایت ایران به ادلب 75 غیرنظامی ازجمله 13 کودک کشته شدند.

گفتنی است رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهور ترکیه و روسیه 17 سپتامبر سال گذشته در سوچی توافق‌نامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس در ادلب امضا کردند.

مخالفان مسلح رژیم اسد همچنین در پی این توافق روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را آغاز کردند و روز دهم اکتبر همان سال به پایان رساندند. علی‌رغم توافق سوچی، رژیم اسد و حامیانش حمله خود به منطقه کاهش تنش ادلب را ادامه می‌دهند.

از زمان امضای توافق سوچی تا کنون بیش از 1300 غیر نظامی از جمله زنان و کودکان در حملات رژیم اسد و روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب جان خود را از دست داده اند.