حمله حوثی‌ها به مواضع نیروهای دولتی یمن در الحدیده

29/06/1398 12:33 ب.ظ

شبه نظامیان حوثی به مواضع نیروهای دولتی یمن در استان الحدیده در غرب این کشور حمله گسترده‌ای ترتیب دادند. - خبرگزاری آناتولی

شبه نظامیان حوثی به مواضع نیروهای دولتی یمن در استان الحدیده در غرب این کشور حمله گسترده‌ای ترتیب دادند.

وی افزود: نیروهای دولتی توانستند حوثی ها را محبور به عقب نشینی کنند. او ادامه داد: این حملات ادامه نقض آتش بسی که در ماه دسامبر سال گذشته در سوئد به امضا رسید، است. علیرغم توافقنامه استکهلم میان نیروهای دولتی یمن و حوثی در الحدیده، گاه گاهی این شهر شاهد درگیری بوده و هر دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس تحت نظارت سازمان ملل متحد متهم می کنند.

گفتنی است شورای امنیت در اواخر دسامبر سال گذشته پس از توافق استکهلم، قطعنامه آتش‌بس در بندرالحدیده یمن و اعزام ناظران بین المللی به این کشور را تصویب کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

پمپیو در جده سعودی: ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو مشاهده می‌شودمایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که روز چهارشنبه 18 سپتامبر 2019 برای مشارکت در جمهوری اسلامی عامل بی ثباتی و خشونت در خاورمیانه است و باید تنبیه شود کاملا موافق هستم، چقدر خوب گفته ' رد پای آیت الله ها(نشانه های خدا) در آرامکو مشاهده میشود' یه جوری رده که ابرهه نخورده بود و هنوز نتونستن بفهمن از کجا خوردن

ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکوادعای سفیر عربستان در آلمان: تمام گزینه‌ها روی میز است اما باید به درستی درباره آن بحث و رایزنی شود همچنان در حال بررسی این هستیم که موشک‌ها از کجا به آرامکو شلیک شدند ایران آنها را ساخته است؛ بنابراین، موشک‌ها تنها می‌توانستند با کمک ایران شلیک شده باشند تمام بمب هاي عربستان هم ساخت امريكا وانگليس چه ربطي داره موشك هاي يمن و پياده ها شايد ساخت ايران باشه باز چه ربطي داره خبرگزاری گرامی تصویر این خبر شما مربوط به سفیر عربستان در انگلیس است نه آلمان ( عکس سمت راست سفیر عربستان در آلمان )

ائتلاف به رهبری عربستان از حمله به اهداف حوثی‌ها در شمال بندر حدیده خبر دادائتلاف به رهبری عربستان در یمن از حمله به اهدافی متعلق به نیروهای شیعه حوثی از جمله کارگاه‌های ساخت اسلحه در شمال بندر حدیده خبر داده ‌است. حوثی‌ها این حملات را نقض آتش‌بس در حدیده دانسته‌اند که در پی گفتگوهای انجام شده در سوئد به دست آمد. حمله مجدد به غیرنظامیان و قتل عام کودکان و زنان روزی خواهد رسید که حوثی ها انتقام خون زنان و کودکان را خواهند گرفت و عربستان را اشغال مینمایند. سر افعی را باید قطع کرد و دور انداخت،نه دمش را! دمشون گرم

اتهام دست داشتن ایران در حمله به آرامکو؛ منظور پمپئو از آیت الله کیست؟ظاهرا در این تصاویر نیروهای سپاه پاسداران «در حال آماده‌سازی برای پرتاب موشک در پایگاهی در اهواز» مشاهده می‌شوند. بدبخت ها ؛ کسر شان تونه از یمنی ها ضربه خوردن؛ میخواهید نشون بدهید از یک قدرت منطقه ای ضربه خوردید! دیگه دنیا از حماقت درآمده این شیخ دیوانه و بیسواد جماران، بعد از غارت‌کشور حالا داره خاک و خانه‌های این سرزمین رو با جنگ به تلی از آوار تبدیل میکند و هزاران سال ایران را به عقب میکشد، باید بعد از تف باران او توسط مردم، اورا با چپیه گردنش روی درخت مقابل طویله رهبریش آویزان کرد آیت الله پوتین ؟!

سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت: با یک حمله سازمان‌یافته تروریستی مواجه‌ایمپادشاهی عربی سعودی با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که با یک حمله تروریستی گاو شیرده باید بیشتر به اربابان شیر بدهد سقوط رژیم جنایتکار عربستان بسیار نزدیک است

عربستان: نقش ایران در حمله به آرامکو جای تردید ندارد | DW | 18.09.2019سخنگوی وزارت دفاع عریستان سعودی با نمایش بقایای ۱۸پهپاد و ۷موشک کروز شلیک شده به تاسیسات آرامکو، نقش ایران در این حملات را غیرقابل انکار خواند. او گفت موشک‌ها ساخت سپاه هستند و کلمه 'یاعلی' روی آنهاست. پس یا علی. بریم ببینیم چی میشه😜😜👍👍 در جنگ جهانی اول هم شاهد یک چنین چرندایاتی بودیم. 😜 جمعش کنید لطفا عوضیها.

شبه نظامیان حوثی به مواضع نیروهای دولتی یمن در استان الحدیده در غرب این کشور حمله گسترده‌ای ترتیب دادند.سرهنگ وضاح الدبیش، سخنگوی نیروهای مشترک یمن و ائتلاف عربی به خبرگزاری آناتولی گفت: شبه نظامیان حوثی با استفاده از سلاح‌های مختلف و خمپاره به مواضع نیروهای دولتی یمن در استان الحدیده در غرب این کشور حمله گسترده‌ای ترتیب دادند.

وی افزود: نیروهای دولتی توانستند حوثی ها را محبور به عقب نشینی کنند.

او ادامه داد: این حملات ادامه نقض آتش بسی که در ماه دسامبر سال گذشته در سوئد به امضا رسید، است.

علیرغم توافقنامه استکهلم میان نیروهای دولتی یمن و حوثی در الحدیده، گاه گاهی این شهر شاهد درگیری بوده و هر دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس تحت نظارت سازمان ملل متحد متهم می کنند.

گفتنی است شورای امنیت در اواخر دسامبر سال گذشته پس از توافق استکهلم، قطعنامه آتش‌بس در بندرالحدیده یمن و اعزام ناظران بین المللی به این کشور را تصویب کرد.

به موجب توافق استکهلم حوثی‌ها باید از بندر و شهر الحدیده خارج شوند. پنجمین دوره مذاکرات صلح یمنی - یمنی از تاریخ 6 تا 13 دسامبر سال گذشته با نظارت سازمان ملل در سوئد برگزار شد.