حمله به پایگاه نظامی در مالی؛ کشته شدن یک سرباز فرانسوی

03/11/1400 09:26 ب.ظ

در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی در مالی، یک سرباز فرانسوی کشته و 9 سرباز فرانسوی دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی در مالی، یک سرباز فرانسوی کشته و 9 سرباز فرانسوی دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی فرانسه در منطقه گائو در شمال مالی، یک سرباز فرانسوی کشته و 9 سرباز فرانسوی دیگر زخمی شدند.

کاخ الیزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از مرگ الکساندر مارتین سرباز فرانسوی در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی در منطقه گائو بسیار متاسف است.

مکرون در این بیانیه تاکید کرد که کشورش قاطعانه به مبارزه با تروریسم در منطقه ساحل ادامه خواهد داد. ستاد کل ارتش فرانسه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: علیرغم تمام تلاش‌های پزشکان مارتین که در این حمله به شدت مجروح شده بود جان خود را از دست داد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه 9 سرباز فرانسوی نیز در این حمله زخمی شده‌اند، تاکید شد که عملیاتی برای یافتن عاملان این حمله تروریستی آغاز شده است. از سال 2013 تا کنون 53 سرباز فرانسوی در منطقه ساحل در غرب آفریقا کشته شده اند. headtopics.com

Bol olsun

فرانسه در سال 2013 پس از عملیات نظامی سروال در مالی، در اول اوت 2014 عملیات برخان را در منطقه ساحل آغاز کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

حمله هوایی ائتلاف عربی به زندانی در شمال یمن ده‌ها کشته به جا گذاشتگزارش‌ها حاکی از آن است که در حمله هوایی ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی به زندانی در شمال یمن ده‌ها نفر کشته شده‌اند.

حمله حوثی‌ها به ابوظبی؛ فعالیت هر نوع پهپادی در امارات ممنوع شد | DW | 23.01.2022به دنبال حمله مرگبار پهپادی و موشکی حوثی‌های یمن به ابوظبی، مقامات امارات اعلام کردند به مدت یک ماه کاربرد هر نوع پهپاد بر فراز خاک این کشور ممنوع است. حمله حوثی‌ها به مخازن نفتی امارات ۳ کشته و ۶ مجروح برجای گذارد. امریکا حوثی های رافضه را دهان و دست بسته زیر تیغ شیخان اماراتی و سعودی میاندازد.فردا که امریکا پوستین چپه بپوشد تمام رافضه را در جان اهل سنه میاندازد که مکه و مدینه و ریاض و دوبی دریای خون جاری خواهد شد.این را شیخ های وهابی درک نمی کنند.این بازی ها یمنی ها را کم و زیاد نمی کند. کسی که خانه اش شیشه ایست به خانه کس دیگری سنگ پرت نمی کند! امارات يمن یمن_مظلوم_مقتدر

کارزار اعتصاب غذا در مقابل محل مذاکرات وین در اعتراض به گروگانگیری‌های ایرانعده‌ای از شهروندان ایرانی در کنار بری روزن، دیپلمات سابق آمریکایی که در هنگام اشغال سفارت آمریکا در تهران به گروگان گرفته شده بود و همچنین نزار زکا، شهروند مردم ایران از این کارزار رنج میبرند. کاش بر ای حقوق بشر آمریکایی هم اعتصاب میکردید. عربستان و امارات با کمک اطلاعاتی آمریکا و انگلیس زنان و بچه های یمنی رو می‌کشند ولی مدافعان به اصطلاح حق ق بشری همگی خفه شدند

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی بیشترین مبتلایان به امیکرون در نیمه غربی کشوربنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه آمار جان‌باختگان کرونا در یک شبانه‌روز گذشته افزایش و شمار مبتلایان جدید در این بازه زمانی کاهش یافته است.

بریتانیا: روسیه در پی به قدرت رساندن مهره خود در اوکراین است«یوگنی مورایف، نماینده سابق مجلس اوکراین به عنوان نامزد بالقوه برای رهبری این کشور دیده شده است»، اما او تنها نیست زیرا سرویس‌های اطلاعاتی روسیه «با بسیاری از سیاستمداران پیشین اوکراین در پیوند هستند». اوکراین جز خاک روسیه است وباید به روسیه ملحق شود.

اگر زمین در حال گرم شدن است چرا در صحرای آفریقا برف می‌بارد؟هنگامی که عکس‌هایی با نمای زیبا از تپه‌های شنی در این منطقه را می‌بینید، ممکن است این پرسش برای شما ایجاد شود که چگونه چنین چیزی ممکن است؟ اقلیم داره عوض میشه گرم شدن ی اصطلاحِ گاز های گلخانه ای دارن زیاد میشن Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. اروپا دانا نیستی تعقیرات اقلیمی یعنی همین برف در جاهای گرمسیری نباید بباره که بدن سیاه پوستان به گرمسیری عادت دارد نه برف خدا می دانست برای هر کشوری مناطق رو ایجاد کرد وقتی تعقیرات اقلیمی پیش بیاد یعنی فاجعه جهانی نابودی جهان در بر دارد

در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی در مالی، یک سرباز فرانسوی کشته و 9 سرباز فرانسوی دیگر زخمی شدند.پاریس/خبرگزاری آناتولی

در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی فرانسه در منطقه گائو در شمال مالی، یک سرباز فرانسوی کشته و 9 سرباز فرانسوی دیگر زخمی شدند.

کاخ الیزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از مرگ الکساندر مارتین سرباز فرانسوی در حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی در منطقه گائو بسیار متاسف است.

مکرون در این بیانیه تاکید کرد که کشورش قاطعانه به مبارزه با تروریسم در منطقه ساحل ادامه خواهد داد.

ستاد کل ارتش فرانسه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: علیرغم تمام تلاش‌های پزشکان مارتین که در این حمله به شدت مجروح شده بود جان خود را از دست داد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه 9 سرباز فرانسوی نیز در این حمله زخمی شده‌اند، تاکید شد که عملیاتی برای یافتن عاملان این حمله تروریستی آغاز شده است.

از سال 2013 تا کنون 53 سرباز فرانسوی در منطقه ساحل در غرب آفریقا کشته شده اند.

فرانسه در سال 2013 پس از عملیات نظامی سروال در مالی، در اول اوت 2014 عملیات برخان را در منطقه ساحل آغاز کرد.

دولت فرانسه قصد دارد تا سال 2023 تعداد سربازان در عملیات برخان را به 2500 تا 3 هزار تن کاهش دهد.