حمله حمید بقایی به مرضیه امیری در تحریریه روزنامه شرق

30/04/1399 05:30 ب.ظ

روزنامه_شرق در پی ورود حمید_بقایی و تعدادی از دوستانش به دفتر این روزنامه که با توهین به اعضای تحریریه و تخریب برخی اموال همراه بود، در گزارشی به شرح این توهین‌ها و تخریب‌ها پرداخته است. بخوانید👇 اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی مرضیه_امیری

در این گزارش که با عنوان «حضور پر تنش بقایی در شرق» و به قلم «لیلا مرگن» روز دوشنبه ۳۰تیر۱۳۹۹ منتشر شد، به مواردی چون «حمله بقایی به پرسنل»، ‌«تاخیر پلیس در ورود به شرق»، «خودقانون‌پنداری بقایی» و...

در این گزارش که با عنوان «حضور پر تنش بقایی در شرق» و به قلم «لیلا مرگن» روز دوشنبه ۳۰تیر۱۳۹۹ منتشر شد، به مواردی چون «حمله بقایی به پرسنل»، ‌«تاخیر پلیس در ورود به شرق»، «خودقانون‌پنداری بقایی» و «‌تجسس یاران بقایی در روزنامه» اشاره شده است.

گزارشگر شرق مدعی شده است که حمید بقایی در قامت مجری قانون آمده بود كه «شرق» را به قول خودش آتش بزند. بر اساس این گزارش بقایی در حالی که خود را مهمان روزنامه می‌دانست، با عصایی که در دستش بود به زمین ‌کوبید و یک بار نیز به «مرضیه امیری»، خبرنگار روزنامه، حمله کرد و به او ضربه زده است.

بر اساس تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، آقای بقایی تلویزیون دیواری دفتر مدیرمسئول را نیز شکسته بود. در بخشی از این گزارش آورده شد که یکی از همراهان آقای بقایی به بهانه پیدا کردن شارژر تلفن همراه، وسایل خبرنگاران روزنامه شرق را مورد تجسس قرار داد. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

حمله حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد به دفتر روزنامه شرق | DW | 19.07.2020حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه به دفتر روزنامه شرق حمله کرد و با فحاشی به روزنامه‌نگاران برخی از آنها را با عصا مضروب کرد. علت حمله بقایی گزارش شرق با عنوان 'ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد' بود.

'حمید بقایی به کارمندان روزنامه شرق حمله و فحاشی کرد'خبرنگاران روزنامه شرق اعلام کردند که حمید بقایی به ایجاد درگیری در دفتر این روزنامه پرداخته و به کارمندان نیز حمله و فحاشی کرده است. - خبرگزاری آناتولی

فحاشی و تخریب اموال روزنامه شرق از سوی حمید بقایی

بریتانیا از دخالت روسیه در حمله سایبری به نتیجه تحقیقات واکسن کرونا «مطمئن» استبریتانیا، آمریکا و کانادا روز پنجشنبه گروهی از هکرهای روس را به حمله سایبری به سازمان‌های بریتانیایی، آمریکایی و کانادایی در راستای تلاش برای سرقت نتیجه تحقیقات درباره واکسن ویروس جدید کرونا متهم کرده بودند.

گزارش بی‌بی‌سی اسناد تاریخی قبل از حمله مغول را از غور به ارگ رساندیک ساکن ولایت غور، در مرکز افغانستان، مجموعه ای از اسناد و مدارک سلسله غوریان را که در اختیار خود داشته است در مراسمی به ارگ ریاست جمهوری این کشور تحویل داده است. میرزا خواجه محمد روز گذشته (شنبه ۲۸ سرطان/تیر) این مجموعه را به محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهور، تحویل داد. بی‌بی‌سی زمستان سال گذشته با نشر گزارشی درباره وضعیت نگهداری این اسناد و همچنین عدم توجه دولت به آن باعث شد که ارگ ریاست جمهوری به دنبال انتقال آن برآید و دیروز این خطاط افغان آنرا به محمد اشرف غنی تحویل داد.

دست‌کم 4 غیرنظامی در حمله تروریستی در شهرستان اعزاز سوریه کشته شدندوقوع انفجار تروریستی در شهرستان اعزاز واقع در شمال سوریه به کشته شدن 4 غیرنظامی و زخمی شدن 20 نفر دیگر منجر شد. - خبرگزاری آناتولی شمار کشته شدگان در حمله تروریستی با خودرو بمب گذاری شده در شهرستان اعزاز در مرز سوریه با ترکیه به 5 نفر و تعداد مجروحان نیز به 85 غیرنظامی افزایش یافت

در پی ورود «حمید بقایی» و تعدادی از دوستانش در روز یکشنبه ۲۹تیر۱۳۹۹ به دفتر روزنامه «شرق» که با توهین به اعضای تحریریه و تخریب برخی اموال همراه بود، این روزنامه با انتشار یک گزارش به تشریح اتفاقات ساختمان شرق پرداخت.

در این گزارش که با عنوان «حضور پر تنش بقایی در شرق» و به قلم «لیلا مرگن» روز دوشنبه ۳۰تیر۱۳۹۹ منتشر شد، به مواردی چون «حمله بقایی به پرسنل»، ‌«تاخیر پلیس در ورود به شرق»، «خودقانون‌پنداری بقایی» و «‌تجسس یاران بقایی در روزنامه» اشاره شده است.

گزارشگر شرق مدعی شده است که حمید بقایی در قامت مجری قانون آمده بود كه «شرق» را به قول خودش آتش بزند.

بر اساس این گزارش بقایی در حالی که خود را مهمان روزنامه می‌دانست، با عصایی که در دستش بود به زمین ‌کوبید و یک بار نیز به «مرضیه امیری»، خبرنگار روزنامه، حمله کرد و به او ضربه زده است.

بر اساس تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، آقای بقایی تلویزیون دیواری دفتر مدیرمسئول را نیز شکسته بود. در بخشی از این گزارش آورده شد که یکی از همراهان آقای بقایی به بهانه پیدا کردن شارژر تلفن همراه، وسایل خبرنگاران روزنامه شرق را مورد تجسس قرار داد.

همچنین نویسنده این گزارش در خصوص تاخیر ورود پلیس به ساختمان نوشته است: «هماهنگی پلیس برای ورود به روزنامه نیم‌ساعتی طول کشید و پلیس حاضر نبود اقدام به جلب بقایی كند و در نهایت هم از جلب خبری نبود.»

شرق در این گزارش و البته در توییتی که در این خصوص منتشر کرده است مدعی شده است حمید بقایی بدون خواندن گزارش «ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد» و تنها با دیدن عکس خود در صفحه یک نسخه یکشنبه ۲۹تیر۱۳۹۹ این روزنامه راهی ساختمان شرق شد تا به قول خودش روزنامه را به آتش بکشد.

حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی‌نژاد در دولت دهم، از سوی دستگاه قضایی به ۱۵ سال زندان، شلاق و بازگرداندن ۴۳ میلیارد تومان به حساب دولت محکوم شد. او روز ۲۲اسفند۱۳۹۶ برای سپری کردن دوران محکومیتش به زندان اوین منتقل شده بود.