حمله طالبان به قرارگاه نیروی ویژه ارتش افغانستان

12/09/2019 11:59:00 ق.ظ

وقوع انفجار در کابل

وقوع انفجار در کابل

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید در نتیجه انفجار انتحاری در ورودی قرارگاه نیروی ویژه ارتش افغانستان در کابل چهار سرباز ارتش کشته و سه سرباز دیگر زخمی شده‌اند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته‌ که این حمله با خودروبمب‌گذاری شده انجام شده است.

طالبان همچنین مدعی شده‌اند که ده‌ها نفر از کماندو (نیروی ویژه) ارتش را کشته‌اند.این هفته چهار روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد دیدار با رهبران طالبان و رئیس‌جمهوری افغانستان در کمپ دیوید در آمریکا را لغو و گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است. دو روز پس از آن آقای ترامپ گفت تا جایی که به او مربوط می شود گفت‌وگوها با طالبان منتفی است.

همزمان، اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان نیز در واکنش به لغو این دیدار در بیانیه‌ای اعلام کرد:"صلح واقعی تنها زمانی با طالبان به دست می‌آید که آنان خشونت‌ها را متوقف کرده و حاضر باشند با حکومت افغانستان مذاکره کنند."حدود یک هفته قبل نیز در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در حوزه نهم امنیتی شهر کابل دست‌کم ۱۲ نفر از جمله یک آمریکایی و یک رومانیایی و ده غیرنظامی کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

انفجار مقابل مقر ارتش افغانستان در کابلانفجار مقابل مقر ارتش افغانستان در کابل

حمله طالبان به پلخمری؛ در ولایت بغلان افغانستان چه می‌گذرد؟متین بیگ، رئیس ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی در گفتگویی کوتاه با یورونیوز گفت که حملات اخیر طالبان نتیجه شکست آنها در بدخشان و پیروزهای ارتش افغانستان بوده است. آقای بیگ با اطمینان افزود که ارتش افغانستان مناطقی را که اخیرا طالبان به تصرف در آورده، بازپس خواهد گرفت.

بیش از 40 طالب در حمله هوایی نیروهای افغان در تخار کشته شدندمنابع امنیتی افغانستان چهارشنبه 11 سپتامبر 2019، از کشته شدن بیش از 40 جنگجوی طالبان در یک حمله

سفیر آمریکا مسؤولیت کشورش در حمله به مواضع حشد شعبی در عراق را تکذیب کردسفیر آمریکا در عراق مسؤولیت کشورش ازبابت حملات به برخی مواضع نظامی در عراق و انبارهای تسلیحاتی را تکذیب کرد.

سید حسن نصرالله: ارتش اسرائیل یک ارتش هالیوودی ناتوان است/ آیت‌الله خامنه‌ای حسین زمان استدبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی با تاکید بر حمایت از فلسطینی‌ها و مساله فلسطین، تاکید کرد: جنگ علیه یمنی‌ها در سایه سکوت جامعه جهانی و مشارکت آمریکا و انگلیس به جنگی بی‌هدف تبدیل شده است.

حضور نیروهای ارتش ترکیه و آمریکا در مرز سوریهشماری از اعضای نیروهای مسلح ترکیه و آمریکا از نقطه صفر مرزی سوریه-ترکیه بازدید کردند. - خبرگزاری آناتولی

پایان پست فیسبوک شماره از وزارت دفاع ملی Ministry of Defense طالبان همچنین مدعی شده‌اند که ده‌ها نفر از کماندو (نیروی ویژه) ارتش را کشته‌اند.12.به گفته رئیس ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی، هم اکنون درگیری ها و نبردهای پراکنده اغلب در ولایات قندوز، تخار و بغلان جریان دارد.هوایی در تخار خبر دادند.

این هفته چهار روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد دیدار با رهبران طالبان و رئیس‌جمهوری افغانستان در کمپ دیوید در آمریکا را لغو و گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است. دو روز پس از آن آقای ترامپ گفت تا جایی که به او مربوط می شود گفت‌وگوها با طالبان منتفی است.2019 عکس از ایرنا خبرگزاری آناتولی نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که انفجاری در منطقه"ریش خور" در مقابل مقر نیروهای ویژه ارتش این کشور در کابل رخ داد. همزمان، اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان نیز در واکنش به لغو این دیدار در بیانیه‌ای اعلام کرد:"صلح واقعی تنها زمانی با طالبان به دست می‌آید که آنان خشونت‌ها را متوقف کرده و حاضر باشند با حکومت افغانستان مذاکره کنند. صبغت‌الله شمار شبه‌نظامیان طالبان را که به شهرک بند دو پلخمری حمله کردند «۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر» قید کرد." حدود یک هفته قبل نیز در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در حوزه نهم امنیتی شهر کابل دست‌کم ۱۲ نفر از جمله یک آمریکایی و یک رومانیایی و ده غیرنظامی کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند.. گروه طالبان مسئولیت این رویداد را نیز عهده گرفته و گفته بود که این انفجار در نزدیک نظام قراول (پاسگاه ورودی) ریاست چهل استخبارات در کابل رخ داده و هدف آن کاروان حامل نیروهای خارجی بوده است..

.. ما در همین بند دو می‌گردیم مثل یک بی‌خانه.