حمله انتحاری به کارشناسان چینی در کراچی پاکستان

06/02/1401 09:18:00 ب.ظ

حمله انتحاری به کارشناسان چینی در کراچی پاکستان العربيه_فارسى

پلیس پاکستان اعلام کرد یک خودروی مینی‌بوس «ون» سه‌شنبه 26 آوریل در شهر پرجمعیت کراچی در جنوب این کشور هدف بمب‌گذاری و انفجار قرار گرفته که در نتیجه آن چهار پس از وقوع این انفجار گروه جدایی‌طلب بلوچ موسوم به «ارتش‌ آزادی‌بخش بلوچستان» اعلام کرد حمله انتحاری که در نزدیکی یک موسسه آموزشی چینی در دانشگاه کراچی در جنوب پاکستان رخ داد توسط یک زن انجام شده است.

Advertisement

این گروه در تلگرام گفت که ارتش آزادی‌بخش بلوچستان «مسئولیت حمله انتحاری امروز (سه‌شنبه) علیه چینی‌ها در کراچی را بر عهده می‌گیرد» و در ادامه توضیح داده شده این‌گونه حمله انتحاری برای اولین بار توسط یک زن انجام شد.

در همین راستا شهباز شریف، نخست‌وزیر جدید پاکستان ضمن محکوم کردن انفجاری که خودرو حامل کادر عملی چینی در دانشگاه کراچی را هدف قرار داده با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرده و بر ضرورت سپردن عاملان این جنایت به عدالت تاکید کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

حمله انتحاری در کراچی پاکستان چهار کشته برجای گذاشتجدایی‌طلبان بلوچ در بیانیه‌ای اعلام کردند که مسئول حمله‌ای انتحاری در کراچی پاکستان هستند که موجب مرگ چهار تن از جمله سه چینی شده است.

انفجار در دانشگاه کراچی؛ چهار نفر از جمله سه چینی جان باختندانفجار در دانشگاه کراچی؛ چهار نفر از جمله سه چینی جان باختند به گزارش شبکه تلویزیونی «جیو نیوز» به دنبال وقوع انفجار در میدان دانشگاه کراچی دستکم 4 نفر از جمله سه چینی و یک پاکستانی جان خود را از دست داده و تعداد زیادی زخمی شدند.

شهر دره آدم خیل پاکستان؛ مرکز تولید سلاح‌های غیرقانونی در جهانشهر دره آدم خیل پاکستان؛ مرکز تولید سلاح‌های غیرقانونی در جهان شهر دره آدم خیل واقع در ایالت خیبر پختونخوا پاکستان٬ بیش از 150 سال است که به مرکز تولید سلاح‌های غیرقانونی در جهان شهرت دارد.

رکورد هزینه‌های نظامی در سطح جهانی شکست؛ ۲.۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱«سیپری» در گزارشی اعلام کرد که هزینه‌های نظامی کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱ و با وجود پیامدهای اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا به روند صعودی خود برای هفتمین سال متوالی ادامه داده و با ثبت رکوردی تازه به ۲.۱ تریلیون دلار رسیده است.

آمریکا: اوکراین با تسلیحات مناسب می‌تواند در جنگ پیروز شود؛ ادامه نبرد در جبهه شرقوزیر دفاع آمریکا می‌گوید با تمرکز ارتش روسیه بر مناطق مسطح در شرق اوکراین، طبیعت جنگ نیز تغییر کرده و در نتیجه نیازهای نظامی اوکراین نیز متفاوت است. با همین نقشه ها مردم کشورها رو به جون هم میندازند باورش سخت است اوکراین جنگ را باخته است و پوتین جنایتکار تا حدودی به اهدافش رسیده است حالا به مردم پمپاژ دورغ بکنید

مسن‌ترین فرد شناخته شده در جهان در ۱۱۹ سالگی درگذشتکانه تاناکا دو بار از بیماری سرطان جان سالم به در برده بود و شاهد هر دو جنگ جهانی همراه با همه‌گیری ویروس آنفولانزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ و کرونا در سال ۲۰۲۰ بوده است. فقط 119 سال؟! من که می خواهم تا ابد زنده بمانم!😁👇