حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان العربيه_فارسى

رسانه‌های آلمانی شنبه، 20 نوامبر، از حمله افراد ناشناس به ساختمان سرکنسولگری ایران در شهر هامبورگ خبر دادند.

به نقل از دویچه‌وله، ظاهرا افرادی با پرتاب «کوکتل مولوتوف» به ورودی ساختمان کنسولگری ایران خسارت وارد کرده‌اند. پلیس تحقیقات خود را درباره انگیزه‌های احتمالی این حمله آغاز کرده است.در همین زمینه روزنامه «بیلد» آلمان، درباره این حادثه نوشت که سرنشین یک خودروی عبوری شامگاه جمعه، 19 نوامبر، متوجه دودی شده که از درب ورودی ساختمان کنسولگری به هوا برخاسته و علاوه بر آن دو مرد را مشاهده کرده که با سرعت از آن مکان دور می‌شدند.

مقام‌های محلی احتمال داده‌اند این آتش‌سوزی در اثر پرتاب بمب آتش‌زای دست‌ساز «کوکتل مولوتوف» توسط مهاجم یا مهاجمان صورت گرفته باشد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌های آلمانی در این حادثه به کسی آسیبی نرسیده اما با این وجود ورودی ساختمان کنسولگری خسارت دیده است. بنا بر اعلام رسانه‌های آلمانی، مقام‌های امنیتی این شهر بلافاصله تحقیق درباره این حمله را آغاز کرده‌اند و احتمال انگیزه‌های سیاسی را منتفی ندانستند. همچنین پلیس بلافاصله ایستگاه‌های مترو منطقه را نیز مسدود کرده است و در پی حادثه دو شهروند رومانیایی را بازداشت کرد اما آنان را پس از پرس و جویی اولیه آزاد کرد.

شایان ذکر است این حمله با تجمعی، که روز جمعه، 19 نوامبر به ابتکار شماری از مخالفان جمهوری اسلامی برای گرامیداشت کشته‌شدگان اعتراضات آبان 98 در شهر هامبورگ برگزار شده، همزمان شده است و از این روی بسیاری از کاربران فرضیه ساختگی بودن این حمله به ابتکار خود سرکنسولگری ایران را مطرح کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرتاب کوکتل مولوتوف به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار فرانسه به ایران درباره بازگشت ساختگی به مذاکرات وین | DW | 19.11.2021وزیر خارجه فرانسه نسبت به بازگشت نمایشی و ساختگی جمهوری اسلامی به مذاکرات احیای برجام در وین هشدار داد. جمهوری اسلامی برای مذاکرات وین هدف‌هایی تعریف کرده که کارشناسان داخلی نیز تحقق آنها را ناممکن می‌دانند. مامان کجاست فرانسه فاحشه سیاسیه حق غلط کردن نداره فقط😡 یجورایی اعتراف میکنید که امتیاز بده نیستید. شیرینی بده-نستون قبلی به دهنتون مزه کرده. همون بهتر این مذاکرات، نمایشی (صفر) باشه تا اینکه بخواد دوباره فرصت سوزی بشه و هیچی گیر نیاد (منفی)
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رابرت مالی: ایران به نقطه بی‌بازگشت به احیای توافق هسته‌ای نزدیک شده استرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هشدار داد که تهران در حال نزدیک شدن به نقطه بی‌بازگشتی در مسیر احیای توافق هسته‌ای است، او این امر را ناشی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مایکروسافت: هکرهای ایرانی به شرکت‌های خدمات اینترنتی حمله می‌کنندشرکت مایکروسافت درباره افزایش گسترده حملات هکری حکومت ایران علیه شرکت‌های خدمات اینترنتی هشدار داد و گفت این گونه حملات در سال 2020 تقریباً وجود نداشت اما
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله ارتش ملی یمن به مواضع حوثی‌ها در جنوب مأربارتش ملی یمن اعلام کرد، در جریان نبردهای سنگینی علیه شبه‌نظامیان حوثی در جنوب استان مأرب، خسارات جانی و تجهیزاتی زیادی به این شبه‌نظامیان وارد کرده است.به بیش باد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برای صادرات انرژی نسخه‌های جدید بپیچیم/ عراق به زودی از برق ایران بی‌نیاز می‌شودعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: عراق در سال‌های آینده از برق ایران بی‌نیاز خواهد شد، بنابراین ما باید به فکر تغییر روند تولید برق برای این کشور باشیم و با ایجاد پایگاه خاص در تامین برق این کشور سهمی باشیم تا بتوانیم منتفع باشیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »