حمله یک مهاجم با چاقو در سوئیس دو نفر را مجروح کرد | DW | 25.11.2020

05/09/1399 11:25 ق.ظ

پلیس فدرال سوئیس اعلام کرد یک زن مهاجم ۲۸ ساله سوئیسی را که با چاقو دو نفر را مجروح کرده بازداشت کرده است. مقامات پلیس احتمال می‌دهند که این حمله 'با انگیزه تروریستی اسلام‌گرایانه' انجام گرفته باشد.

حمله یک مهاجم با چاقو در سوئیس دو نفر را مجروح کردپلیس گمان میبرد که مهاجم انگیزههای جهادی داشته باشد، اما این موضوع هنوز محرز نشده است.سوئیس تا کنون از حملات تروریستی اسلام‌گرایانه مصون بود اما گفته می‌شود که با بازگشت هواداران گروه دولت اسلامی به سوئیس که قبلا در صفوف داعش می‌جنگیندند خطر حملات تروریستی با گرایش‌های اسلام‌گرایانه در این کشور نیز افزایش یافته است.

پلیس گمان میبرد که مهاجم انگیزههای جهادی داشته باشد، اما این موضوع هنوز محرز نشده است. سوئیس تا کنون از حملات تروریستی اسلام‌گرایانه مصون بود اما گفته می‌شود که با بازگشت هواداران گروه دولت اسلامی به سوئیس که قبلا در صفوف داعش می‌جنگیندند خطر حملات تروریستی با گرایش‌های اسلام‌گرایانه در این کشور نیز افزایش یافته است.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپابر اثر انفجار یک بمب در کنسرتی در شهر منچستر دستکم ۲۳ نفر کشته و ۱۲۰ تن زخمی شدند. بسیاری از قربانیان این حمله تروریستی کودک هستند. این شدیدترین حمله تروریستی در بریتانیا پس از سال ۲۰۰۵ به حساب می‌آید.

حوالی ساعت ۲۱ پنجشنبه (۲۰ آوریل/ ۳۱ فروردین) یک مهاجم مسلح در خیابان شانزه لیزه پاریس خودروی پلیس را زیر رگبار گرفت. در این حمله یک مامور پلیس جان باخت و یک مامور پلیس دیگر نیز مجروح شد. فرد مهاجم نیز هدف قرار گرفت و کشته شد. فرانسوا اولاند‌، رئيس‌ جمهور فرانسه حادثه را یک اقدام تروریستی ارزیابی کرد. headtopics.com

علي بركت الله . انشاالله تا باشه از اين خبرا باشه.

ادامه مطلب:
dw_persian »

Sashtyani اونجا رو هم رسیدن توش!!!؟ برای اروپایی ها این تازه اول کار بایدن هست در طول چهار سال آینده منتظر حملات تروریستی بیشتر باشید با حمایت بایدن این خبر یعنی چی ؟ آن خانم وظیفه شرعی خود را انجام داده هر مسلمانی در هر جا که باشه فرق نداره اتریش و آلمان و سوئیس و فرانسه وووو نداره اگر طالبه بهشته باید به وظیفه شرعی خود عمل کنه شما هم اینقدر بنویس تا خسته بشی آنها کار خودشان را میکنند ببم

تا جایی که میدونم شرایط پناهندگی و اخد تابعیت سوئیس خیلی سخته، چطور تابعیت سوئیس رو به این جانور دادن؟ Sashtyani داریم به برابری جنسی اسلامی نزدیک میشیم 😎 Sashtyani چه فکر بکری، زن مسلمان‌ چون ارزشش کمتره اگر کشته یا زندانی بشه ضرر کمتری برای جامعه وحوش اسلامی داره این حمله اسلام نه،بلکه حمله یهودی ها است،😡

اردوغان: مسائل مرتبط با مدیترانه شرقی را نه با تنش بلکه با مذاکره می‌توان حل کرداردوغان: مسائل مرتبط با مدیترانه شرقی را نه با تنش بلکه با مذاکره می‌توان حل کرد اردوغان: پیشنهاد ما برای برگزاری کنفرانسی با حضور تمامی کشورهای شرق مدیترانه و ترک‌های قبرس هنوز روی میز است اردوغان: ترکیه کشوری است که مرز دریایی طولانی در مدیترانه دارد و نمی‌توانیم تنها از دور نظاره‌گر تحولات در این منطقه باشیم اردوغان: اتحادیه اروپا باید از نابینایی راهبردی که دچار آن شده رهایی یافته و اجازه سوءاستفاده از خود به یونان و بخش روم نشین قبرس در مسائل مربوط به مدیترانه شرقی را ندهد

آسوشیتدپرس: ایران حمله به یک پایگاه و قتل یک ژنرال آمریکایی را در نظر داشتآسوشیتدپرس به نقل از دو مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گزارش داده که تماس‌های رهگیری شده فرماندهان سپاه پاسداران نشان می‌دهد آنها در نظر داشته‌اند با نفوذ به یک پایگاه نظامی، یک ژنرال ارتش آمریکا را به قتل برسانند واو چه کشفی! زرت اخرش. چی میشه اونها هم دوباره پاسخ ما هم دوباره پاسخ. بعضیها از توان دفاعی داخلی بی خبرند. ما قوی هستیم....

چرایی حمله یک نماینده به جهانگیری با حربه قدیمی انفصال از خدمتپس از انتشار یک توییت از سوی یکی از نمایندگان مجلس، سوالات و ابهاماتی درخصوص مساله انفصال از خدمت اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مطرح شد.

حمله به یک مراسم تلاوت قرآن در غزنی با ۳۵ کشته و زخمیدر پی انفجار در ولایت غزنی افغانستان دست کم ۱۵ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند

انفجار در یک کشتی ایرانی در دریای سرخ؛ رسانه‌ها، اسرائیل را عامل حمله معرفی کردندتسنیم، پایگاه خبری نزدیک به سپاه پاسداران ایران این خبر را به نقل از برخی منابع تایید کرده و تصریح کرده که بنا به اطلاعات کسب شده سانحه به دلیل انفجار مین‌های چسبان در بدنه کشتی ساویز روی داده است. ساویز را زدند رفت ! حالا شمخانی بی ناموس اگه خایه لای پاشه بیاد بق بقو و بلق بلقو کند چند سال طول میکشه تا ۲ زاریشون بیافته!

حمله یک مهاجم با چاقو در سوئیس دو نفر را مجروح کرد

پلیس فدرال سوئیس اعلام کرد یک زن مهاجم ۲۸ ساله سوئیسی را که با چاقو دو نفر را مجروح کرده بازداشت کرده است. مقامات پلیس احتمال می‌دهند که این حمله"با انگیزه تروریستی اسلام‌گرایانه" انجام گرفته باشد.

وبسایت"تاگس شاو" آلمان گزارش داده است یک زن مهاجم ۲۸ ساله در فروشگاهی در شهر لوگانو سوئیس (بخش ایتالیایی زبان کشور سوئیس) دو نفر را با چاقو مجروح کرده است. حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده اما جراحات نفر دوم سنگین نبوده است.

پلیس گمان میبرد که مهاجم انگیزههای جهادی داشته باشد، اما این موضوع هنوز محرز نشده است.

پلیس سوئیس همچنین گفته است پیش از این از فعالیت‌های این فرد مظنون آگاهی داشته است. او شهروند سوئیس است و در شهر لوگانو زندگی می‌کند.

درهفته‌های اخیر برخی از شهرهای اروپا از جمله پاریس و وین شاهد حملاتی تروریستی بوده است.

سوئیس تا کنون از حملات تروریستی اسلام‌گرایانه مصون بود اما گفته می‌شود که با بازگشت هواداران گروه دولت اسلامی به سوئیس که قبلا در صفوف داعش می‌جنگیندند خطر حملات تروریستی با گرایش‌های اسلام‌گرایانه در این کشور نیز افزایش یافته است.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپامردی با یک خودروی ون شمار زیادی از مردم را در محله توریستی"رامبلا" در بارسلون زیر گرفت. در حمله بارسلون ۱۳ نفر کشته شدند و تعداد مجروحان بیش از ۱۰۰ نفر اعلام شده است. تنها چند ساعت پس از حادثه مرگبار بارسلون، حمله مشابهی در شهر کوچک کمبریلز واقع در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب مرکز ایالت کاتالونیا رخ داد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ساعت‌های پایانی شنبه‌ شب، سوم ژوئن خودرویی روی پل مشهور لندن ده‌ها عابر را زیر گرفت. در همان نزدیکی به عده‌ای از شهروندان با چاقو حمله شد. پلیس بریتانیا این حمله‌ها را تروریستی عنوان کرد. ۷ نفر در جریان این حمله‌ها کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند. رستوران‌ها و بارهای این منطقه از مراکز محبوب گردشگران و ساکنان لندن محسوب می‌شوند و به ویژه در شب تعطیل آخر هفته شلوغ و پر رفت و آمد هستند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپابر اثر انفجار یک بمب در کنسرتی در شهر منچستر دستکم ۲۳ نفر کشته و ۱۲۰ تن زخمی شدند. بسیاری از قربانیان این حمله تروریستی کودک هستند. این شدیدترین حمله تروریستی در بریتانیا پس از سال ۲۰۰۵ به حساب می‌آید.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

تیراندازی مرگبار در شانزه ‌لیزه پاریس (۲۰ آوریل ۲۰۱۷)

حوالی ساعت ۲۱ پنجشنبه (۲۰ آوریل/ ۳۱ فروردین) یک مهاجم مسلح در خیابان شانزه لیزه پاریس خودروی پلیس را زیر رگبار گرفت. در این حمله یک مامور پلیس جان باخت و یک مامور پلیس دیگر نیز مجروح شد. فرد مهاجم نیز هدف قرار گرفت و کشته شد. فرانسوا اولاند‌، رئيس‌ جمهور فرانسه حادثه را یک اقدام تروریستی ارزیابی کرد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر روز جمعه (۷ آوریل) یک کامیون نخست شماری از رهگذران را در مرکز استکهلم زیر گرفت و سپس وارد یک فروشگاه شد. استفان لوون، نخست‌وزیر سوئد اعلام کرد که این کشور مورد"حمله" تروریستی قرار گرفته است. در این حادثه ۵ نفر کشته و ۱۵ نفر دیگرمجروح شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاحادثه روز چهارشنبه (۲۲ مارس/ دوم فروردین) ساعت چهارده و چهل دقیقه به وقت لندن بر روی پل وست‌مینستر در نزدیکی پارلمان بریتانیا رخ داد. در اثر این حمله تروریستی دست‌کم ۴ نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند. عامل این حمله تروریسی توسط ماموران امنیتی بریتانیا کشته شد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله به یک سرباز در فرودگاه اورلی پاریس (۱۸ مارس ۲۰۱۶)

یک مرد در فرودگاه اورلی پاریس، پایتخت فرانسه به ضرب گلوله مأموران امنیتی کشته شد. او در حالی که در سالن فرودگاه تلاش داشت سلاح یک سرباز زن را بگیرد هدف آتش دو سرباز دیگر قرار گرفت و کشته شد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله با کامیون به مردم در بازار کریسمس برلین (۱۹ دسامبر ۲۰۱۶)

شامگاه دوشنبه (۱۹ دسامبر) یک کامیون با سرعت وارد بازار کریسمس در مرکز برلین شد و فاجعه آفرید. دراین حادثه دست‌کم ۱۲ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. پلیس این حادثه را اقدامی تروریستی خوانده است.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله با کامیون به مردم نیس در جنوب فرانسه (۱۴ ژوئیه ۲۰۱۶)

در جریان جشن ویژه روز ملی فرانسه کامیونی در شهر نیس در جنوب فرانسه به جمعیت یورش برد. این کامیون باز زیر گرفتن جمعیت حاضر در پیاده‌روی ساحلی دست‌کم ۸۴ نفر از جمله چند کودک را کشت و شمار زیادی را زخمی کرد. این سوءقصد لحظاتی پس از مراسم آتش‌بازی به مناسبت جشن‌های ویژه روز ملی فرانسه، صورت گرفت. مأموران پلیس عامل این حمله را که یک فرانسوی تونسی‌تبار بود، به ضرب گلوله از پای درآوردند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاسه مهاجم انتحاری در ترمینال پروازهای بین‌المللی فرودگاه آتاتورک در استانبول خود را منفجر کردند. در این حملات دستکم ۴۱ تن کشته و ۲۳۹ تن مجروح شدند. ۱۳ تن از کشته‌شدگان اتباع کشورهای دیگر بوده‌اند. یکی از قربانیان نیز ایرانی بوده است. به گفته شاهدان عینی یکی از این سه مهاجم که کلاشنیکف همراه خود داشت، جمعیت را به گلوله بست. سپس او و دو مهاجم دیگر خود را منفجر کردند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله به فرودگاه یک ایستگاه مترو در بروکسل (۲۲ مارس ۲۰۱۶)

وقوع دو انفجار پیاپی در فرودگاه بروکسل و انفجاری در یک ایستگاه مترو در نزدیکی ساختمان‌های اتحادیه اروپا، جان بیش از سی نفر را گرفت و حدود دویست نفر را زخمی کرد. انفجارها در صف"چک‌این" دو شرکت هواپیمایی"بروکسل ایرلاین" و"امریکن ایرلاین" رخ داد. طبق تحقیقات دادستانی بروکسل عاملان این حملات با ترورهای ماه نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در ارتباط بودند. گروه"دولت اسلامی" مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر یک انفجاری انتحاری در مرکز شهر استانبول ۱۲ نفر کشته شدند که یازده نفر آنان گردشگر آلمانی بودند. این سوءقصد که شمار زیادی زخمی نیز به جا گذاشت، در میدان سلطان احمد روی داد که به دلیل جذابیت‌های تاریخی از جمله وجود مسجد ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد، روزانه شمار زیادی از گردشگران از آن دیدن می‌کنند. طبق اعلام ترکیه عامل این سوقصد از اعضای"دولت اسلامی" بوده است.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاچندین سوءقصد‌هماهنگ‌شده در نقاط مختلف پاریس به کشته شدن دست کم ۱۲۸ نفر و زخمی شدن حدود ۳۰۰ تن انجامید. گروه"دولت اسلامی" (داعش) مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت. عاملان این سوءقصدها بطور همزمان در کافه‌ها، رستوارن‌ها، یک مرکز خرید و یک سالن برگزاری کنسرت دست به کشتار زدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاسال ۲۰۱۵ میلادی با شوکی تروریستی آغاز شد. دو فرد مسلح به دفتر نشریه طنز شارلی ابدو در پاریس یورش برده و ۱۲ نفر را به قتل رساندند. در یک سوپرمارکت یهودی در پاریس نیز یک گروگانگیری صورت گرفت و به مرگ چهار نفر انجامید. تمامی عاملان این حملات در نهایت به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاتئو ون‌گوک (تصویر)، فیلمساز، روزنامه‌نگار و طنزپرداز معروف هلندی پس از پخش فیلم"تسلیم" که او در آن به مسئله سرکوب زنان در اسلام پرداخته مورد تهدید قرار گرفت و در آمستردام در ملاء بطرز فجیعی به دست یک اسلامگرای مراکشی‌تبار به قتل رسید.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ماه مه ۲۰۱۴ مردی مسلح در موزه یهودیان در بروکسل چهار نفر را کشت. او پیشتر در دوران حبس در زندان به جمع هوداران اسلامگرایان پیوسته و یک سال نیز در سوریه به عنوان جهادگرا جگنیده بود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادو مهاجم سیاه‌پوست اسلام‌گرا در حالی که شعارهای اسلامی سر می‌دادند٬ یک سرباز انگلیسی را در خیابان‌های لندن با ضربات قمه و ساطور به قتل رساندند. آنها به جای گریز از محل سوءقصد، رهگذران را خطاب قرار دادند و پیش از رسیدن نیروهای پلیس اعتقادات افراطی خود را فریاد می‌زدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ژوئیه سال ۲۰۱۲ یک اتوبوس حامل گردشگران یهودی در بورگاس در بلغارستان مورد سوءقصد قرار گرفت. در جریان این حمله هفت نفر کشته و ۳۰ نفر زخمی شدند. چندی بعد حزب‌الله لبنان مسئول این سوءقصد اعلام شد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ماه مارس شهر تولوز بار دیگر شاهد سوءقصدهای مرگبار بود. یک سوءقصدکننده انتحاری در جلوی یک مدرسه یهودیان خود را منفجر کرد و یک معلم و سه دانش‌آموز این مدرسه را در کام مرگ فرو برد. فرد مهاجم که از هواداران سلفی‌ها بود، خود را"جنگجوی خدا" و اقدام خود را خواست القاعده خوانده بود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر شهر تولوز در فرانسه یک سرباز با تیری که هدفمند به سرش شلیک شده بود، کشته شد. چهار روز بعد چند قتل دیگر به همین شیوه صورت گرفت. عاملی که مسئولیت این قتل‌ها را برعهده گرفت، با انتشار نامه‌ای گفت که با این اقدام قصد داشته، انتقام حضور سربازان فرانسوی در افغانستان را بگیرد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپانشریه طنز شارلی ابدو در پی انتشار کاریکاتورهایی درباره اسلام مورد حمله گرفت. افرادی ناشناس شبانگاه با کوکتل مولوتف به دفتر این نشریه حمله کردند. این سوءقصد تنها خسارات مالی به بار آورد و فردی در جریان آن زخمی نشد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاارید اوکا (تصویر)، یک جوان ۲۱ ساله کوسووتبار با حمله به اتوبوسی در فرودگاه فرانکفورت سربازان غیرمسلح آمریکایی هدف گلوله قرار داد. دو سرباز به قتل رسیده و سه سرباز دیگر نیز زخمی شدند. این نخستین سوءقصد مرگبار اسلامگرایانه در آلمان محسوب می‌شود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر دسامبر سال ۲۰۱۰ یکی خودروری بمب‌گذاری‌شده در یکی از خیابان‌های مرکز شهر استکهلم منفجر شد و لحظاتی بعد نیز یک سوقصد‌کننده انتحاری در نزدیکی محل واقعه خود را منفجر کرد. این حملات اگر چه تنها زخمی به جای گذاشت، اما پایتخت سوئد را در ترس و وحشت فرو برد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپایک روز پس از آنکه پلیس برتیانیا موفق به خنثی کردن دو عملیات بمب‌گذاری در لندن شده بود، فرودگاه گلاسکو مورد حمله قرار گرفت. دو مهاجم با سرعت تمام با یک خودروی شاسی‌بلند بمب‌گذاری‌شده به درون سالن تحویل چمدان در این فرودگاه حمله کردند. این خودرو آتش گرفت و یکی از مهاجمان در پی سوختگی شدید، جان خود را از دست داد. پنج نفر نیز در جریان این سوءقصد زخمی شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاچهار سوءقصدکننده به‌طور تقریبا همزمان دست به انفجار چندین بمب در متروی و اتوبوس‌های لندن کردند. آنان این بمب‌ها را در کوله‌پشتی خود حمل می‌کردند. این حملات خونین ۵۲ نفر را در کام مرگ فرو برده و صدها نفر را زخمی کردند. سه فردی که به همدستی با عاملان متهم شده بودند، در نهایت تبرئه شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ماه مارس سال ۲۰۰۴ اسپانیا یکی از سنگین‌ترین حملات تروریستی بود. انفجار ده بمب که در چندین قطار مسافربری پر از سرنشین کارگذاری شده بود، جان ۱۹۱ نفر را گرفت و بیش از ۱۸۰۰ نفر را زخمی کرد. شبکه تروریستی القاعده مسئولیت این سوءقصد را برعهده گرفت. دادگاهی در اسپانیا ۲۱ تن از ۲۸ عامل این بمب‌گذاری‌ها را به مجموعا ۴۰ هزار سال حبس محکوم کرد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله به نمایندگی‌های بریتانیا در استانبول (۲۰ نوامبر ۲۰۰۳)

چند روز پس از سوءقصدهای انتحاری به کنیسه‌های استانبول نگذشته بود که ترور بار دیگر بر این کلان‌شهر ترکیه سایه انداخت. در پی بمب‌گذاری در کنسولگری بریتانیا و همچنین یک بانک بریتانیایی در استانبول ۳۳ نفر کشته و بیش از ۴۰۰ نفر زخمی شدند. ۷۳ اسلامگرا به عنوان عاملان این سوقصد شناسایی شدند و ۴۰ تن از آنان که از بمب‌گذاری‌ها جان سالم بدر برده بودند، محاکمه و مجازات شدند.