حمله دولت لهستان به فیلم برنده جشنواره کن

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

فیلم «مرز سبز» که با انتقاد شدید از نگرش دولت لهستان به پناهندگان ساخته شده اما با وجود حمله اعضای دولت این کشور، در سینماها لهستان اکران شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، فیلم سینمایی «مرز سبز» ساخته «آگنیشکا هولاند» کارگردان مشهور لهستانی ماه گذشته جایزه ویژه هیات داوران جشنواره ونیز دریافت کرد، فیلمی که داستان یک خانواده سوری را روایت می کند که در سال ۲۰۲۱ قصد دارند از طریق مرز بلاروس و لهستان به اروپا برسند و مورد رفتار وحشیانه‌ای که توسط مرزبانان لهستانی قرار می‌گیرند.

«آگنیشکا هولاند» کارگران این فیلم در یک مصاحبه تلفنی ضمن اشاره به این که واکنش شدید دولت او را غافلگیر کرده است، گفت: «انتظار امواج نفرت و تبلیغات و انکار را داشتم، اما به جای امواج، با سونامی رو به رو شدیم. من انتظار نداشتم ظرف چند روز، سه یا چهار بار، وزرای دادگستری کشور، رئیس جمهور کشور و بسیاری دیگر به من تا این حد از نفرت و تجاوز حمله کنند».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فیلم/ وقتی نتانیاهو جرات گفتن حمله نظامی به ایران را ندارد!فیلم/ وقتی نتانیاهو جرات گفتن حمله نظامی به ایران را ندارد!
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

جایزه بهترین فیلم‌برداری جشنواره «گلدن پاندا» برای «یدو»جایزه بهترین فیلم‌برداری سی‌ویکمین جشنواره دوسالانه فیلم‌ «گلدن پاندا» (پاندای طلایی) سال ۲۰۲۳ کشور چین به سیدمرتضی نجفی فیلم‌بردار فیلم سینمایی «یدو» رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۶۰ اثر در نخستین جشنواره ملی فیلم مستند ۱۷ تولید شدرئیس کنگره ملی شهدای استان قم، گفت: در نخستین جشنواره ملی فیلم مستند ۱۷؛ ۶۰ فیلم ساز بومی و عوامل آن‌ها مشغول به فعالیت شدند و کارهای فاخری تولید کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«مات» بهترین فیلم دانشجویی جشنواره شهر صورتی هند شدفیلم کوتاه «مات» به کارگردانی سمیرا حضرتی و تهیه‌کنندگی حسین کاکاوند، جایزه بهترین فیلم دانشجویی جشنواره شهر صورتی هند را کسب کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

علت مشاجره اوکراین و لهستان بر سر غلات و پیآمد آن برای جهانپس از حمله روسیه به اوکراین، لهستان یکی از ثابت قدم ترین حامیان اوکراین بود ولی اکنون به دلیل مشاجره بر سر صدور غلات روابط دو کشور به سختی تیره شده.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »