حمله روسیه به ایستگاه توزیع آب در ادلب

15/10/1400 09:09:00 ب.ظ

حمله روسیه به ایستگاه توزیع آب در ادلب بیش از 300 هزار غیرنظامی را بدون آب گذاشت. - خبرگزاری آناتولی

حمله روسیه به ایستگاه توزیع آب در ادلب بیش از 300 هزار غیرنظامی را بدون آب گذاشت. - خبرگزاری آناتولی 05.01.2022 ادلب/خبرگزاری آناتولی بمباران یکی از ایستگاه‌های اصلی آبرسانی به شهری در غرب استان ادلب سوریه توسط هواپیمای جنگی روسیه، سبب بی آب ماندن بیش از 300 هزار غیرنظامی شد.

بنا بر اعلام رصدخانه هواپیما وابسته به مخالفین سوری، جنگنده سوخو-34 روسیه ایستگاه توزیع و پمپاژ آب ایستگاه «ارشانی» را در نزدیکی مرکز شهر ادلب در 2 ژانویه بمباران کرد.

در پی این بمباران این تاسیسات غیرقابل استفاده شد. جمل دیبن، مدیر اداره آب ادلب در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت که روسیه یکی از نیازهای اساسی غیرنظامیان را هدف قرار داد و آنها را بدون آب رها کرد. ابراهیم، یکی از غیرنظامیان در ادلب نیز گفت که جنگنده‌های روسیه حملات خود را به تاسیسات زیربنایی افزایش داده‌اند. حدود 300 تا 400 هزار نفر در ادلب از آب محروم خواهند شد. مردم قدرت خرید ندارند.

وی افزود که هواپیماهای جنگی به طور سیستماتیک زیرساخت‌ها را هدف قرار می‌دهند. جهان شاهد است که روسیه در سوریه چه می کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکنش دولت آلمان به حمله به قبرستان مسلمانان در ایزرلونمسئول آزادی دین و عقیده دولت آلمان نسبت به حمله به قبرستان مسلمانان در شهر ایزرلون واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

حمله پهپادی به پایگاه عین‌الاسد ناموفق ماند | DW | 04.01.2022یک مقام ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا از سرنگون کردن دو پهپاد مسلح در حمله به پایگاه عین‌الاسد در الانبار عراق خبر داد. این دومین حمله پهپادی ظرف ۲۴ ساعت به مواضع ائتلاف در عراق است.

خنثی شدن حمله پهپادی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراقخنثی شدن حمله پهپادی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، توسط سامانه پدافند هوایی نیروهای ائتلاف خنثی شد.

ائتلاف بین‌المللی در عراق: حمله دو پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در پايگاه عين‌الاسد دفع شديك مقام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق از دفع حمله دو پهپاد انتحاری به پايگاه عين‌الاسد، محل استقرار بخشی از نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد.

حمله راکتی به پایگاه ویکتوری بغداد؛ پنتاگون هشدار داد | DW | 05.01.2022پایگاه آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، مورد اصابت یک موشک کاتیوشا قرار گرفت. منابع نظامی و امنیتی عراق می‌گویند کسی در این حمله آسیب ندیده است. سخنگوی پنتاگون تاکید کرد که آمریکا حق دفاع از نیروهایش را محفوظ می‌داند.

سه غیرنظامی طی حمله هوایی روسیه به ادلب زخمی شدنددر حمله هوایی جنگنده‌‌های روسی به روستایی در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه سه غیرنظامی زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی اشغالگر