حمله موشکی طالبان به فرودگاه قندهار | DW | 01.08.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حمله موشکی طالبان به فرودگاه قندهار باند این فرودگاه آسیب دیده و همه پروازها تا اطلاع ثانونی در این فرودگاه لغو شده است. فرودگاه قندهار از اهمیتی استراتژیک برخوردار است.

عبدالصبور قانع والی هرات گفته است نیروهای دولتی با احتیاط پیش می‌روند تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کنند.نیروهای دولتی نیز به حملات خود علیه طالبان ادامه می‌دهند و روز شنبه حمله هوایی به یک درمانگاه تحت تصرف طالبان در جنوب شهر لشکرگاه در ولایت هلمند حمله کردند.

بر اساس اطلاعات رسمی، این بیمارستان قبلاً برای مراقبت از مجروحان طالبان تصرف شده بود. به گفته یک مقام رسمی در این حملات یک نفر کشته و بیمارستان تخریب شده است.زندگی برای زنان قبایل پاکستان در شرایط عادی نیز به اندازه کافی سخت است. اما وقتی باسوالیها، بیوه‌ای ۵۵ ساله‌ از همین خطه پسر و همسرش را در حملات تروریستی سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ از دست داد زندگی‌اش دردناک‌تر شد. او در غالانائی در ناحیه قبیله‌ای مهمند پاکستان که با افغانستان هم‌مرز است زندگی می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

من در تعجبم که طالبان تجهیزات خود را چگونه تأمین میکنند! در عراق اول پادگانهای ارتش پُر از تجهیزات شد، سپس از پادگانها خارج شدند تا داعش وارد شود ... حالا هم آمریکا در حال تخلیه است و طالبان پیشروی!؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حملات راکتی طالبان به فرودگاه قندهار؛ نیروهای ویژه با ادامه درگیری‌ها وارد هرات شدندسخنگوی طالبان با تایید انجام حملات راکتی به فرودگاه قندرهار مدعی شد به دلیل اینکه «دشمن» از این فرودگاه برای حمله به طالبان استفاده می‌کرد، به باند فرودگاه قندهار حمله کردیم.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل: طی دو هفته 700 غیر نظامی در قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اندسازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که در دو هفته گذشته 700 غیر نظامی طی درگیری‌ها در ولایت قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حملات راکتی طالبان به فرودگاه قندهار؛ نیروهای ویژه با ادامه درگیری‌ها وارد هرات شدندسخنگوی طالبان با تایید انجام حملات راکتی به فرودگاه قندرهار مدعی شد به دلیل اینکه «دشمن» از این فرودگاه برای حمله به طالبان استفاده می‌کرد، به باند فرودگاه قندهار حمله کردیم.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل و آمریکا درباره 'حمله ایران به نفتکش اسرائلی' گفت‌وگو کردند | DW | 01.08.2021یائیر لاپید وزیر امور خارجه اسرائیل با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود درباره 'حمله ایران به تانکر اسرائیلی' گفت‌وگو کردند. آمریکا به اسرائیل وعده داده 'در تحقیق برای بررسی حقایق در مورد این حادثه' به اسرائیل کمک کند. هیچ بعید نیست حکومت ایران رواسراییل علم کرده باشه برای مظلوم نمایی در دنیا. حال دوره بیفتید که ایهالناس ایران به ما حمله کرد، چقدر ما گناه داریم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مسئولان فوتبال عراق به جای کی‌روش با ادووکات قرارداد امضا کردند | DW | 01.08.2021در حالی که خبرگزاری‌های بین‌المللی، عراقی و ایرانی گفته بودند که کارلوس کی‌روش سرمربی جدید تیم ملی فوتبال عراق خواهد شد، امروز اعلام شد که مسئولان فوتبال عراق با دیک ادووکات مربی هلندی به توافق رسیده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ وقفه واکسیناسیون و شماتت شهروندان | DW | 01.08.2021سخنگوی ستاد کرونا در ایران می‌گوید ۹۰درصد بیماران بستری بالای ۷۰ سال دارند و تنها ده درصدشان یک نوبت واکسن زده‌اند. او از مردم گلایه کرده که چرا واکسن نمی‌زنند. آیا مسئولیت مرگ و میرها و کمبود واکسن متوجه مردم است؟ خبر را درست بخوانید! همان دوز اول را ۱۰ درصد زده اند!؟؟ چرا؟ الان که برای بالای ۶۰ سال دوز اول و دوم را به راحتی میزنند اونم چه واکسنی خود واکسن عامل پخش کرونا و کشته شدن مردمه این دیوثها مشکل ورشکستگی صندوق بازنشستگان را به این شکل حل کردند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »