حمله هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه نظامی «تی4» سوریه- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

13/06/1399 04:36 ق.ظ

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه نظامی «تی۴» سوریه پدافند هوایی ارتش سوریه تعداد زیادی از موشک‌های شلیک شده را قبل از اصابت به زمین، هدف قرار داد Syria

منابع امنیتی سوریه از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نظامی نظامی «تی4» سوریه خبر داده و اعلام کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه تعداد زیادی از موشک‌های شلیک شده را قبل از اصابت به زمین، هدف قرار داد. یک منبع نظامی سوریه گفته که این حمله هوایی رژیم صهیونیستی از منطقه «التنف» (در مرز عراق و سوریه) صورت گرفت، اما پدافند ارتش سوریه موفق شد بیشتر موشک‌های شلیک شده را هدف قرار دهد.

منبع نظامی که نخواست نامش فاش شود، گفته که این حمله هوایی تنها خسارت مالی و تجهیزاتی بر جای گذاشته است.

فرودگاه نظامی «تی 4» استان حمص، در اواسط ماه ژانویه گذشته سال جاری میلادی نیز هدف حمله مشابه قرار گرفت. ارتش سوریه دوشنبه شب نیز با واکنش پدافندی به موقع خود، حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق را خنثی کرد.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

حمله هوایی اسرائیل به سوریه؛ دمشق: موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردیمبه گفته خبرگزاری دولتی سوریه هدف این حمله پایگاه هوایی تی ۴ در استان حمص بوده و پدافند هوایی این کشور موفق شده «تعدادی از موشک‌ها» را در آسمان منهدم کند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: حمله هوایی اسرائیل ۱۱ کشته بر جای گذاشتهدف حملات هوایی اسرائیل که دوشنبه شب صورت گرفت، مواضع ارتش سوریه در جنوب‌غرب دمشق و گروه‌های شبه‌نظامی نزدیک به ایران از جمله حزب‌الله لبنان در استان درعا بود.

کویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنندکویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنند همزمان با اولین پرواز تجاری از تل‌آویو به امارات، منابع دولتی در کویت اعلام کردند، هواپیماهای اسرائیلی برای پروازهایشان هرگز از حریم هوایی کویت استفاده نخواهند کرد.

حمله هوایی اسرائیل به محل نشست افسران ایرانی و سوری

واکنش رئیس دولت موقت سوریه به توافق ی.پ.گ/پ.ک.ک و مخالفان خودخواندهرئیس دولت موقت سوریه توافق میان گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک و مخالفان خودخوانده سوریه را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

حمله هوایی اسرائیل به حوالی دمشق؛ چند نفر از جمله 'سه غیرسوری' کشته شدند - BBC News فارسیسوریه با تایید خبر حمله هوایی اسرائیل به اهدافی در جنوب دمشق، پایتخت، اعلام کرد در این حمله دو نفر کشته و هفت نفر مجروح شده‌اند. سوریه با تایید خبر حمله هوایی اسرائیل به اهدافی در جنوب دمشق، پایتخت، اعلام کرد در این حمله دو نفر کشته و هفت نفر مجروح شده‌اند. این درحالیست که گروه دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا به نقل از منابع خود اعلام کرده است که 'یازده نفر از جمله هفت نیروی نظامی غیرسوری، سه سرباز و یک غیرنظامی' در این حمله کشته شده‌اند.

به نقل از سانا، جنگنده‌های اسرائیلی دیشب (چهارشنبه شب) به فرودگاه نظامی «تی4» سوریه واقع در مرکز استان حمص حمله کردند.

یک منبع نظامی سوریه گفته که این حمله هوایی رژیم صهیونیستی از منطقه «التنف» (در مرز عراق و سوریه) صورت گرفت، اما پدافند ارتش سوریه موفق شد بیشتر موشک‌های شلیک شده را هدف قرار دهد.

منبع نظامی که نخواست نامش فاش شود، گفته که این حمله هوایی تنها خسارت مالی و تجهیزاتی بر جای گذاشته است.

فرودگاه نظامی «تی 4» استان حمص، در اواسط ماه ژانویه گذشته سال جاری میلادی نیز هدف حمله مشابه قرار گرفت.

ارتش سوریه دوشنبه شب نیز با واکنش پدافندی به موقع خود، حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق را خنثی کرد.

در حمله هوایی دوشنبه شب رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق، دو نفر از سربازان ارتش سوریه شهید و هفت نفر هم مجروح شدند.