حمله سایبری به دانشگاه تهران: «یکی از سامانه‌های یادگیری» هدف قرار گرفت؛ حمله «خنثی» شد

11/09/1400 06:51 ب.ظ

حمله_سایبری به دانشگاه_تهران: «یکی از سامانه‌های یادگیری» هدف قرار گرفت؛ حمله «خنثی» شد ⬇️ بیشتر بخوانید:

در پی انتشار گزارش‌هایی در مورد حمله سایبری به دانشگاه تهران، رئیس مرکز فناوری‌های دیجیتالی این دانشگاه گفت «یکی از سامانه‌های یادگیری دانشگاه تهران» برای «مدت کوتاهی» مورد حمله سایبری قرار گرفت، اما این حمله «خنثی» شد. بابک سهرابی به خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت، اگر مسأله مهمی رخ... در پی انتشار گزارش‌هایی در مورد حمله سایبری به دانشگاه تهران، رئیس مرکز فناوری‌های دیجیتالی این دانشگاه گفت «یکی از سامانه‌های یادگیری دانشگاه تهران» برای «مدت کوتاهی» مورد حمله سایبری قرار گرفت، اما این حمله «خنثی» شد.

در پی انتشار گزارش‌هایی در مورد حمله سایبری به دانشگاه تهران، رئیس مرکز فناوری‌های دیجیتالی این دانشگاه گفت «یکی از سامانه‌های یادگیری دانشگاه تهران» برای «مدت کوتاهی» مورد حمله سایبری قرار گرفت، اما این حمله «خنثی» شد.

بابک سهرابی به خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت، اگر مسأله مهمی رخ داده بود حتما شورای دانشگاه تشکیل می‌شد تا پیگیر موضوع باشیم، «اما هیچ خبری نبوده و سایت دانشگاه حتی یک ثانیه هم قطع نشده است.» از سوی دیگر، سعید روحانی رئیس مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر مدعی شد که کندی سامانه برای جلوگیری از «حمله‌های سطح بالا» بوده و «هرگونه قصدی برای حمله، ناکام ماند و خنثی شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حمله سایبری به دانشگاه تهران تایید شد

حمله رژیم اسد به ادلب؛ 6 غیرنظامی زخمی شدنددر حمله گروه‌های تروریستی تحت حمایت رژیم اسد و ایران به شهرک‌های غیرنظامی در مناطق کاهش تنش ادلب، 6 غیرنظامی مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.

واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروهطالبان در واکنش به تصمیم سازمان ملل متحد مبنی بر حفظ نماینده دولت سابق افغانستان در این سازمان و رد درخواست این گروه، گفته است که این سازمان «حق مشروع» اینان اشغالهای هستن که غرب از انها بهر برداری میکند درحالی که خود غرب انها را قبول ندارد وفقط درجهت منافع مالی خود انها رابوجود اورده مانند داعش غرب این گروههای تندرو مذهبی رابوجود اورده جهت بهتر چاپیدن خاورمیانه نفت خیز

احضار یک شهروند به دادسرا به دلیل انتشار مطالب از بازداشت‌ شدگان بهبهان

وضعیت اسفبار کنونی جان مردم را به لب رسانده است/ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت دلار تا عید به مقادیر غیرقابل تحملی می‌رسداحمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه ای به روسای قوای سه گانه، کنار گذاشتن ارز ۴۲۰۰ تومانی را با تصمیمات اتخاذ شده فعلی بحران‌زا دانست و برای آن تبعاتی را متصور شد.

چاپ

در پی انتشار گزارش‌هایی در مورد حمله سایبری به دانشگاه تهران، رئیس مرکز فناوری‌های دیجیتالی این دانشگاه گفت «یکی از سامانه‌های یادگیری دانشگاه تهران» برای «مدت کوتاهی» مورد حمله سایبری قرار گرفت، اما این حمله «خنثی» شد.

بابک سهرابی به خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت، اگر مسأله مهمی رخ داده بود حتما شورای دانشگاه تشکیل می‌شد تا پیگیر موضوع باشیم، «اما هیچ خبری نبوده و سایت دانشگاه حتی یک ثانیه هم قطع نشده است.»

از سوی دیگر، سعید روحانی رئیس مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر مدعی شد که کندی سامانه برای جلوگیری از «حمله‌های سطح بالا» بوده و «هرگونه قصدی برای حمله، ناکام ماند و خنثی شد.»

اظهارات این مقامات در حالی است که برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند دانشجویان و استادان دانشگاه تهران ایمیلی دریافت کرده‌اند که این دانشگاه با عذرخواهی از آنها اعلام کرده است، در هفته جاری «کمبود منابع پردازش و حملات سایبری هم‌زمان در سامانه یادگیری الکترونیکی» موجب اختلال و کندی در سامانه دانشگاه تهران شده و برای «کاهش تدریجی مشکلات در هفته آتی» تلاش خواهد شد.پیشتر، جام جم آنلاین روز چهارشنبه ۳ آذر در مطلبی که ساعتی بعد از انتشار آن را از وبسایت خود حذف کرد، از «احتمال حمله سایبری» به سامانه‌های مربوط به اطلاعات سدهای کشور.

در همین رابطه، یک منبع آگاه در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیماگفت در دو هفته گذشته سامانه‌های مربوط به جمع‌آوری و ارزیابی میزان ذخایر سدهای کشور به طور کامل قطع شده، به نحوی که در این مدت دسترسی به میزان ذخایر سدهای کشور وجود نداشته است.

پیش از آن، سامانه کارت سوخت در ایران در پی یک حمله سایبری برای چند روز مختل شد و رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران