حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت؛ نخست وزیر اسرائيل انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه برد

01/08/2021 03:56:00 ب.ظ

حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت؛ نخست وزیر #اسرائيل انگشت اتهام را به سوی #ایران نشانه برد

اسرائيل, ایران

حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت؛ نخست وزیر اسرائيل انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه برد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۱۰ مرداد در جلسه هفتگی کابینه خود به طور مستقیم ایران را مسئول حمله پهپادی به نفت‌کش مرسر استریت در دریای عمان معرفی کرد. حمله‌ای که منجر به کشته‌شدن دو نفر از خدمه آن کشتی شد.این نفتکش را گروه دریایی زودیاک که در لندن مستقر است اداره می‌کند که متعلق به یک میلیاردر اسرائيلی است.

به گزارشخبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای بنت افزود: «ایرانی‌ها که با پهپاد به [نفت‌کش] مرسر استریت حمله کردند، می‌خواستند به یک هدف اسرائیلی آسیب برسانند.» وی در ادامه گفت اما در عوض حمله آنها منجر به کشته شدن یک رومانیایی و یک بریتانیایی شد.بنت با توصیف این حمله به عنوان «اقدام دزدی دریایی» تهدید کرد که اسرائیل می‌داند چگونه پیامش را به روش خودش، به ایران منتقل کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

متجاوز همیشه مورد تجاوز قرار میگیرد بایدن در جنایات رژیم آخوندی شریک مستقیه بزنید با گفتن کاری از پیش نمیره لاس سیاسی با جمهوری اسلامی میشه همین!

العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخ مقاومت به حمله تل‌آویو به سوریه بودشبکه خبری العالم ایران اعلام کرد که حمله امروز به کشتی اسرائیل ی در نزدیکی سواحل عمان در پاسخ به حمله تل آویو به سوریه صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیموزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. فقط حرف میزنه بی بی تا حالا یه نفتکشو فرستاده بود ته اب بیااااااااااااا👍👍👍👍 بعد ماهم باز به شیوه خودمان جواب میدهیم.بچرخ تا بچرخیم

ایران حمله به تانکر اسرائیلی را تکذیب کرد | DW | 01.08.2021سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات مقامات اسرائیل ی، نقش این کشور در حمله به تانکر مرسر استریت متعلق به شرکت زودیاک را رد کرد. سفیر اسرائیل در سازمان ملل خواستار نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل شده است. مثل سگ از اسرائیل میترسند‌ انتقام_سخت خامنه‌ای_جنایتکار مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه کارخود اسرائیل است بخاطر بد نام ساختن ایران. 😂🤣😂

مقام اسرائیلی ایران را مسئول حمله به کشتی نفتکش در اقیانوس هند دانستیک مقام اسرائیل ی گفت که ایران مسئول حمله به کشتی نفتکش در اقیانوس هند است. - خبرگزاری آناتولی خوب آره. حالا که چی؟

مسئولیت حقوقی حمله مرگبار به نفتکش تحت مدیریت شرکت اسراییلی

بلینکن و لاپید درباره حمله مرگبار به نفتکش تاجر اسرائیلی در دریای عمان گفت‌وگو کردندوزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. دانشمندان مارا درکشورخودمان ترور میکنید،ژنرال عالیرتبه و محبوب قلب ملت ما را که مهمان عراق بودرا باهمراهانش شهیدکردیدپاسخگوهم نبودید عجب کس شیر دارین برای خودتان می‌گوید اول حرفش میگه حمله بزدلانه بعد چند جمله دیگه میگن حمله قول دورانه اصلا خودشون میداند چی گفته هههههه من میگم اگر ایران این کار کرده نوش جونش بازم این کار کنه

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در جلسه هفتگی کابینه اسرائیل، اورشلیم، ١٠ مرداد ۱۴۰۰ نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۱۰ مرداد در جلسه هفتگی کابینه خود به طور مستقیم ایران را مسئول حمله پهپادی به نفت‌کش مرسر استریت در دریای عمان معرفی کرد.شبکه خبری العالم ایران اعلام کرد که حمله امروز به کشتی اسرائیلی در نزدیکی سواحل عمان در پاسخ به حمله تل آویو به سوریه صورت گرفته است.Aa نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل روی یکشنبه اعلام کرد که ایران با حمله به کشتی مرسر استریت اشتباه بزرگی را مرتکب شد و پاسخ آن را دریافت خواهد کرد.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز یکشنبه ۱۰ مرداد (۱ اوت) در نشست خبری مجازی اتهامات اسرائیل درباره حمله ایران به تانکر اسرائیلی را تکذیب کرد و آن را"فرافکنی" دانست.

حمله‌ای که منجر به کشته‌شدن دو نفر از خدمه آن کشتی شد. این نفتکش را گروه دریایی زودیاک که در لندن مستقر است اداره می‌کند که متعلق به یک میلیاردر اسرائيلی است.07. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ، آقای بنت افزود: «ایرانی‌ها که با پهپاد به [نفت‌کش] مرسر استریت حمله کردند، می‌خواستند به یک هدف اسرائیلی آسیب برسانند.» بنت البته در ادامه ایران را تهدید کرد و افزود: «البته ما که می‌دانیم در هر صورت چگونه پیام را به شیوه خود به ایران ارسال کنیم.» وی در ادامه گفت اما در عوض حمله آنها منجر به کشته شدن یک رومانیایی و یک بریتانیایی شد. به گزارش پایگاه اینترنتی این شبکه تلویزیونی ایران، منابع مطلع مقاومت در منطقه به شبکه خبری «العالم» گفتند که حمله امروز به کشتی اسراییلی در نزدیکی سواحل عمان در پاسخ به حمله اخیر تل آویو به فرودگاه ضبعه سوریه صورت گرفته است. بنت با توصیف این حمله به عنوان «اقدام دزدی دریایی» تهدید کرد که اسرائیل می‌داند چگونه پیامش را به روش خودش، به ایران منتقل کند. شکایت اسرائیل از ایران به شورای امنیت سازمان ملل رادیو اسرائیل روز یکشنبه ۱۰ مرداد گزارش داد گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در آمریکا و سازمان ملل، قصد دارد با ارسال  شکایت‌نامه‌ای  به شورای امنیت، درخواست نشست اضطراری کند و از این شورا بخواهد"اقدام تروریستی رژیم ایران" را محکوم نماید.

همزمان در تهران سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در کنفرانسی مطبوعاتی اظهارات مقامات اسرائیلی را «اتهام‌زنی‌های واهی» خواند. ساعاتی بعد نیز شرکت «زودياک ماريتايم» متعلق به ایال عوفیر، بازرگان اسرائیلی در حساب توئیتر خود اعلام کرد: 2 خدمه کشتی مورد حمله قرار گرفته در نزدیکی سواحل عمان کشته شدند. کشتی که با پرچم لیبریا و متعلق به ژاپن که توسط شرکت اسرائيلی زودیاک اداره می‌شود مورد حمله قرار گرفت. نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه گفت «من الان شنیدم که ایران با انکار به روشی بزدلانه سعی در رفع مسئولیت از خود در این واقعه دارد.من اینجا قاطعانه می‌گویم، ایران این حمله را علیه کشتی انجام داده است. این یک حمله تروریستی از سوی ایران است که منجر به کشته شدن دو انسان بی‌گناه شد. رفتار تهاجمی ایران نه تنها برای اسرائيل، بلکه برای منافع بین المللی و آزادی دریانوردی و تجارت خطرناک است. همچنین دو طرف توافق کردند که بریتانیا، رومانی و سایر شرکای بین‌المللی برای بررسی حقایق ارائه پشتیبانی و همچنین پیگیری موضوع در مراحل بعدی با یکدیگر همکاری کنند. شواهد اطلاعاتی در این باره وجود دارد و اسرائيل انتظار دارد نظام بین الملل این پیام را به ایران منتقل کند که مرتکب اشتباه بزرگی شده است. این کشتی با پرچم ژاپن از مبداء تانزانیا به مقصد امارات متحده عربی در حال حرکت بوده است. وقوع انفجاری در ۱۲ تیرماه سال گذشته نیز منجر به از کار افتادن مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته نطنز شد.

به هر حال ما می‌دانیم که پیام را چگونه به شیوه خودمان به ایران منتقل کنیم.» ایران بوسیله پهپادهایی به کشتی MERCER STREET حمله کرده،با این منظور که به یک هدف اسراییلی حمله کرده باشد. ایال اوفر، میلیاردر اسرائیلی مالک شرکت زودیاک است. اما بجای این کار، راهزنی دریاییشان باعث مرگ یک شهروند انگلیسی و یک شهروند رومانى شد.ما از جامعه بین المللی در خواست داریم که به رژیم ایران بفهماند که اشتباه بزرگی کرده است. . سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با رد این اتهامات افزود: «موجودیت نامشروع رژیم صهیونیستی از اتهام زنی‌های واهی دست بردارد. جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر ترور فخری زاده از راه دور محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سردار سپاه بود که پیش از ورود به برنامه اتمی ایران، به همراه حسن تهرانی مقدم به کره شمالی سفر کرد و برنامه موشک‌سازی ایران را پایه‌گذاری کرد.