حمله شبه‌نظامیان وابسته به ایران به شهرک مسکونی رسم‌الخوالد در جنوب سوریه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 82 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

در پی حمله گسترده گروه‌های وابسته به ایران به شهرک رسم‌الخوالد در واکنش به کشته ‌شدن یکی از عناصرشان بر اثر بسته‌ انفجاری کارگذاشته‌شده توسط فردی ناشناس، القنیطره در جنوب سوریه شاهد شدیدترین تنش نظامی خود در ۲ سال اخیر بوده است. جزئیات بیشتر👇 آن_سوی_خبر

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان القنیطره در جنوب سوریه، طی چند روز اخیرشاهد شدیدترین تنش نظامی خود در دو سال گذشته بوده است. این حوادث در پی حمله گسترده گروه‌های وابسته به ایران به شهرک رسم‌الخوالد در مرکز این استان در واکنش به کشته‌شدن یکی از عناصرشان بر اثر یک بسته انفجاری که افراد ناشناس کارگذاشته بودند، آغاز شد.

به گفته الخالدی، از آن‌سو نیز، چند تن از اهالی این شهرک، از جمله دو زن و یک و کودک و یکی از جوانان حاضر در درگیری مذکور زخمی شده و بر اثر تیراندازی شدید دو ساعته، خانه‌های مردم آسیب زیادی دیده است. ابوریان افزود: «حسن ابوهزاع در سال ۲۰۱۸ شش دستگاه موشک‌انداز «تاو» ضد تانک و همچنین چند موشک زمین‌به‌زمین و سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین را که متعلق به اپوزیسیون سوریه بودند، به الحاج جهاد، مسئول تسلیحاتی حزب‌الله لبنان در القنیطره فروخت. این اقدام وی باعث تخلیه منطقه از نیروهای اپوزیسیون به نفع ایران و حزب‌الله شد. دو گروه حسن هزاع و ابوجعفر ممتنه با حزب‌الله لبنان در ارتباط هستند و نقشه‌های ایران را در استان القنیطره که در نوار مرزی با اسراییل واقع شده است، اجرا می‌کنند.

در همین راستا، «ابوالحکم کیوان»، عضو کمیته «الاصلاح»؛ به‌عنوان «شورای حل اختلاف و برقراری صلح در میان عشایر» منطقه «حوران» نیز در مصاحبه با ایران‌وایر اظهار داشت: «برای توقف آبشار خونریزی در شهرک الخوالد بایستی مداخله می‌کردیم. این کمیته، از برخی معتمدین دو استان درعا و القنیطره؛ مانند «عبدو شباط»، «يوسف حوامده»، «ضرار البشير» و «ابوالنصر الطحان» و غیره تشکیل شده است».

ابواحمد همچنین گفت: «یک مسئول نظامی در القنیطره به من گفت که مسئولیت فرماندهی چندین گروه مسلح مانند «رسم القبو»، «الخوالد» و «الصقری» (همگی وابسته به تیپ ۹۰) را برعهده دارد. یک دسته امنیتی به فرماندهی سرگرد «حسین» و چندین پاسگاه برای حفظ امنیت منطقه نیز در اینجا مستقر شده است. هر زمان نیاز باشد برای رفع تنش و بازداشت عوامل ایجاد فتنه و درگیری از نیروهای دو لشکر پنجم و هفتم می‌خواهیم که وارد شده و اقدام کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رژه تیربار به دستان در بغداد؛ عراق و معضلی به نام شبه‌نظامیان وابسته به ایرانهمشونم ي پسوند الله دارن!گوه تو اين الله ربع خدا، دقیقا تا کجای خدا میشه کاشکی برای تنوع هم که شده یه بار از الله بکشن بیرون یه اسم دیگه بذارند رو خودشون.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمله اسرائيل به 'پایگاه وابسته به حزب‌الله لبنان' در سوریه | DW | 06.05.2021بالگردهای نظامی اسرائیل اهدافی را در قنیطره سوریه مورد حمله قرار دادند. یک روز پیشتر نیز مناطقی از لاذقیه و حماه مورد حمله قرار گرفتند. فرمانده سپاه پاسداران از حملات متقابل سخن می‌گوید. این رژیم متجاوز هر روز قصد تعدی به دیگر کشورها را دارد FreePalestine قدس_تنها_نیست اسرائیل یک غده سرطانی است FreePalestine قدس_تنها_نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه: حمله به مسلمانان حمله به جمهوریت استدولت فرانسه به دنبال تصویب قانونی در پارلمان این کشور است که با بنیادگرایی که ارزش‌های فرانسه را تهدید می‌کند، مقابله کند. دارمنن خود یکی از طرفداران جدی این لایحه است. اینطور می‌شود فرانسه شد. به رسمیت شناختن همه بعنوان شهروندان جمهوری و حمایت از حقوق آنان.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله نیروهای افغان بر افراد علی پور؛ 12 تن از افراد وابسته به علی‌پور کشته شدندوزارت دفاع ملی افغانستان، شام شنبه 20 مارس اعلام کرد که در حملۀ نیروهای امنیتی بر افراد وابسته به من_هم_علیپور_هستم به. گفته. اخبار. العربی. افغان. ها بر علی پور حمله کرده. و دوازده نفر را به شهادت رسانده. این. اخبار را. دقیق. ببینید. میدانید. که. منافقط از کجا سر چشمه. می‌گیرد. طالبان بی ناموس ..مزدور علی خامنه ای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سند ایران‌وایر درباره قصد شبه‌نظامیان عراقی برای حمله به پایگاه آمریکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »