حمله ارمنستان به شهر‌های جبرئیل و هادروت علی‌رغم اعلام آتش‌بس

19/07/1399 09:55 ب.ظ

ارتش ارمنستان با نقض آتش‌بس اعلام شده به شهرهای جبرئیل و هادروت جمهوری آذربایجان حمله کرد. - خبرگزاری آناتولی

ارتش ارمنستان با نقض آتش‌بس اعلام شده به شهرهای جبرئیل و هادروت جمهوری آذربایجان حمله کرد. - خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ارمنستان علی‌رغم اعلام آتش‌بس جهت اشغال دوباره شهر‌های جبرئیل و هادروت حمله انجام داده است.

طبق این بیانیه نظامیان ارمنستان در تلاش حمله از طریق روستای طوق به هادروت و آراگول و از سمت بانازور نیز به شهر جبرئیل است.

بنابراین با اقدامات پیشگیرانه ارتش آذربایجان، نظامیان ارمنستان تعداد زیادی از نیروها و تجهیزات خود را از دست داده و مجبور به عقب‌نشینی شده است. بر اساس بیانیه مذکور 38 نظامی از ارتش ارمنستان کشته شده و 2 کامیون نظامی منهدم شده است.

این وزارت‌خانه همچنین طی بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که ارمنستان با نقض آشکار آتش‌بس به سوی روستاهای آغدام شلیک کرده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

حمله طالبان در افغانستان 4 کشته به جا گذاشتدر حمله طالبان به پاسگاهی در شهرستان علی‌آباد افغانستان 4 نیروی امنیتی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

پس از حمله به تجمعات نوبت به جو امنیتی رسید؛ تقابل حکومت با مشتاقان برای ادای احترام به شجریانپس از حمله به تجمعات نوبت به جو امنیتی رسید؛ تقابل حکومت با مشتاقان برای ادای احترام به شجریان با وجود تدابیر حکومتی اما روایت‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی از برپایی تجمعات گسترده در مشهد و تهران حکایت می‌کند. از اعتراضات آمریکا چه خبر؟ آخوندا از گوز خودشونم میترسن این کارها فایدهای ندارند! چون به گفته خود‌‌ِ استاد: آزادی باز آید!

اف‌بی‌آی از بیم حمله شبه‌نظامیان، فرماندار میشیگان را به 'از مکانی به مکان' دیگر انتقال می‌داده است - BBC News فارسیپلیس آگاهی فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، می‌گوید در چند ماه گذشته که یک گروه افراطی راست‌گرا و مخالف محدودیت‌های کرونا را در ایالت میشیگان زیرنظر داشته، ناچار شده چند بار گریشن ویتمر، فرماندار میشیگان را تغییر مکان دهد چرا که بنابر ادعای اف‌بی‌آی این گروه در حال نقشه‌ریزی برای ربودن فرماندار و به کنترل گرفتن دولت ایالتی بوده‌اند. گیومه واسه چی شه‌ دیگه!؟ چه همه قراضه اند🤣

مورگان اورتگاس از حمله اوباش رژیم ایران به تجمع برای ادای احترام به شجریان ابراز تاسف کرد🔺مورگان اورتگاس از حمله اوباش رژیم_ایران به تجمع برای ادای احترام به شجریان ابراز تاسف کرد ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ایالات متحده نسبت به درگذشت محمدرضا شجریان واکنش نشان داد و از حمله به تجمعاتی که پس از درگذشت او شکل گرفته بود ابراز تاسف کرد. کوشنر هم باید تسلیت بگه. اینطور قبول نیست کدوم حمله!؟ اونچه در داخل ايران اتفاق ميفته بخود مردم ابران مربوط تو ابله اصلا شجريان ميشناسي يا مرض ديگه اي داري فعلا به كرونا برس به شخمم نشي

لاوروف خبر داد؛\nتوافق آذربایجان و ارمنستان برای آتش‌بس در قره‌باغتوافق آذربایجان و ارمنستان برای آتش‌بس سرگئی لاوروف پس از ١٠ ساعت گفت‌وگو با وزرای خارجه آذربایجان و ارمنستان اعلام کرد دو کشور بر سر آتش بس به توافق رسیدند این آتش بس قرار است از ساعت ١٢ روز شنبه بین دو کشور آغاز شود آتش بس به نفع ارمنستان اشغالگر است. به آنها نباید فرصت نفس تازه کردن داده میشد چه خبر خوبی

توافق آتش‌بس در قره‌باغ؛ ایران و فرانسه بر لزوم مذاکره باکو و ایروان تاکید کردندوزارت خارجه فرانسه در واکنش به توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای برقراری آتش‌بس در ناگورنو قره باغ خواستار اجرای «سختگیرانه» این توافق شد. جنگ قره باغ تلاش جبهه ی دشمن برای ناامن کردن مرزهای ایران، درگیر کردن ایران با تروریست های جبهه ی النصره در مرز و کشاندن ناآرامی به داخل ایران است. نسخه ی قره باغ گفتگوست اما گام آخر ایران و سوریه و روسیه برای آزادی دیرالزور از شر تروریست های النصره با جنگ قره باغ در ارتباط است؟ Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ارتش ارمنستان با نقض آتش‌بس اعلام شده به شهرهای جبرئیل و هادروت جمهوری آذربایجان حمله کرد.باکو/ رسلان رحیم‌اف/ خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ارمنستان علی‌رغم اعلام آتش‌بس جهت اشغال دوباره شهر‌های جبرئیل و هادروت حمله انجام داده است.

طبق این بیانیه نظامیان ارمنستان در تلاش حمله از طریق روستای طوق به هادروت و آراگول و از سمت بانازور نیز به شهر جبرئیل است.

بنابراین با اقدامات پیشگیرانه ارتش آذربایجان، نظامیان ارمنستان تعداد زیادی از نیروها و تجهیزات خود را از دست داده و مجبور به عقب‌نشینی شده است.

بر اساس بیانیه مذکور 38 نظامی از ارتش ارمنستان کشته شده و 2 کامیون نظامی منهدم شده است.

این وزارت‌خانه همچنین طی بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که ارمنستان با نقض آشکار آتش‌بس به سوی روستاهای آغدام شلیک کرده است.

گفتنی است سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته پس از نشست طولانی با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرد: از ساعت 12:00 دهم اکتبر بر سر اجرای آتش‌بس انسانی، تبادل اسرای جنگی و همچنین تحویل اجساد جان‌باختگان توافق شده است.