حملات گروه‌های مسلح وابسته به ایران به منافع آمریکا در عراق ادامه دارد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حملات موشکی گروه‌های وابسته به ایران در عراق ادامه دارد؛ حملاتی بی‌دقت و با موشک‌های قدیمی که به گفته احمدالأبيض جهت کاهش فشار واشنگتن علیه تهران در آستانه انتخابات این کشور انجام می‌شوند. گزارش محمود الشمری👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی سیاست_خارجی_ایران

حملات موشکی گروه‌های مسلح وابسته به ایران در عراق ادامه دارد. آن‌ها هم‌زمان با مذاکرات بغداد-واشنگتن که پیرامون مسائل مختلف، از جمله سرانجام حضور نظامی آمریکا در عراق انجام می‌شود، با راکت کاتیوشا منافع ایالات متحده و نیروهای ائتلاف را هدف قرار می‌دهند.

عملیات گروه‌های مسلح پس از کشته‌ شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده «نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران»، و «ابومهدی المهندس»، معاون فرمانده «حشدالشعبی»، که بر اثر حمله هوایی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد در ژانویه گذشته رخ داد، افزایش یافته است.

او ادامه داد: «نتیجه دیدگاه‌های افراطی، پرتاب موشک به سمت اهداف نظامی و دیپلماتیک است. این رویکرد، نماینده ملت عراق و در جهت منافع این کشور نیست. نباید این گفتمان بر منافع ملی عراق چیره شود، چون باعث بازنگری در موضوعات مشترک آمریکا-عراق و هم‌چنین بین این کشور با ائتلاف بین‌المللی خواهد شد.» هم‌چنین می‌توان به سخنان «انتفاض قنبر»، رییس موسسه «المستقبل» در واشنگتن اشاره کرد که گفته است: «هدف از این بمباران‌ها، ایجاد تزلزل در امنیت عراق و قدرت مصطفى الكاظمی، نخست‌وزیر این کشور، است. ایران می‌کوشد از طریق مزدورانش عراق را ناامن کند، تا خود را به‌عنوان نیروی برتر در این کشور تحمیل کند. هدف‌گیری‌ها بی‌نتیجه و موشک‌ها قدیمی هستند. پرتاب‌ها همواره به خطا می‌روند. این امر نشان‌گر عدم اعتماد به نفس ایرانی‌ها پس از کشته‌شدن قاسم سلیمانی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان: با حمایت ملت شریف‌مان به انجام آنچه به صلاح ترکیه است ادامه خواهیم داد📌رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه: 🛑- حتی اگر اروپا و آمریکا در دموکراسی و اقتصاد کاملا نابود شوند، ما به توسعه کشور خود در هر زمینه‌ای ادامه خواهیم داد. اردوغان: برای تداوم همان مبارزه در راه کشور، دوستان و برادران‌مان عزم راسخ داریم که نام آن الگوی ترکیه است اردوغان: با حمایت ملت شریفمان به انجام آنچه به صلاح و منفعت کشورمان است ادامه خواهیم داد اردوغان: آیا اگر ترکیه از همه چیز چشم‌پوشی کند، فرانسه از لغزش‌هایی که رهبر بی‌کفایت و حریص خود ایجاد کرده نجات یافته و به سوی سیاست محتاطانه پیش می‌رود؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 872 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 17 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 38 هزار و 872 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: به انجام آنچه به صلاح و منفعت کشورمان است ادامه خواهیم دادرئیس جمهور ترکیه تاکید کرد با حمایت ملت به انجام آنچه به صلاح و منفعت کشورمان است ادامه خواهیم داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جکی ولکات: دادن دسترسی به بازرسان آژانس، نگرانی‌ها نسبت به فعالیت‌های رژیم ایران را برطرف نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9259 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار روزانه موارد ابتلا به کرونا در بلژیک به 1000 نفر نزدیک شدشمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در بلژیک به 978 مورد افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »