حملات خمپاره‌ای و راکتی در ولایت قندهار؛ دستکم ۵ غیرنظامی کشته شدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حملات خمپاره‌ای و راکتی در ولایت قندهار؛ دستکم ۵ غیرنظامی کشته شدند بیشتر بخوانید:

جمال ناصر بارکزی، سخنگوی پلیس در ولایت قندهار در جنوب افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد که در حمله خمپاره ای به یک خودرو در این ولایت دستکم پنج غیرنظامی کشته شدند.

آقای پشتون گفته است کار تعمیر باند در حال انجام است و انتظار می‌رود پروازها بعد از ظهر روز یکشنبه از سر گرفته شود.ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان انجام این حملات از سوی طالبان را تایید کرده است. آقای مجاهد در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده است این حملات به این علت صورت گرفته که «دشمن» از آن برای حمله به طالبان استفاده می‌کرده است.

همچنین درگیری‌ها بین نیروهای افغان و جنگجویان طالبان در شهرهای قندهار و ولایت همسایه هلمند شدت گرفته است. در غرب مقام‌های افغان گفته‌اند که فرماندهان طالبان به سرعت کنترل ساختمان‌های استراتژیک در اطراف شهر هرات را به دست گرفته‌اند و غیرنظامیان را خانه‌های خود حبس کرده‌اند.نیروهای نظامی جدید وارد هرات شدند

طالبان روز پنجشنبه به قصد تصرف هرات، به این شهر حمله کرد اما با مقاومت نیروهای امنیتی و گروه‌های مردمی هنوز نتوانسته به هدف خود دست یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حملات راکتی طالبان به فرودگاه قندهار؛ نیروهای ویژه با ادامه درگیری‌ها وارد هرات شدندسخنگوی طالبان با تایید انجام حملات راکتی به فرودگاه قندرهار مدعی شد به دلیل اینکه «دشمن» از این فرودگاه برای حمله به طالبان استفاده می‌کرد، به باند فرودگاه قندهار حمله کردیم.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بوددر حالی که منابع آمریکایی و اروپایی می‌گویند ايران متهم حمله روز جمعه به كشتى اسرائيلى در دریای عرب است، شبکه تلوزیونی «العالم» متعلق به جمهوری اسلامی در حالا اسرائیلم یه پاسخ بدتر میده :) ❤✌🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤✌🇮🇷🇮🇷🇮🇷 پس دیگه از این اشتباهات نکنید. دوران بزن و در رو تموم شده.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخ مقاومت به حمله تل‌آویو به سوریه بودشبکه خبری العالم ایران اعلام کرد که حمله امروز به کشتی اسرائیلی در نزدیکی سواحل عمان در پاسخ به حمله تل آویو به سوریه صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیموزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. فقط حرف میزنه بی بی تا حالا یه نفتکشو فرستاده بود ته اب بیااااااااااااا👍👍👍👍 بعد ماهم باز به شیوه خودمان جواب میدهیم.بچرخ تا بچرخیم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله موشکی طالبان به فرودگاه قندهار | DW | 01.08.2021در حمله موشکی طالبان به فرودگاه قندهار باند این فرودگاه آسیب دیده و همه پروازها تا اطلاع ثانونی در این فرودگاه لغو شده است. فرودگاه قندهار از اهمیتی استراتژیک برخوردار است. من در تعجبم که طالبان تجهیزات خود را چگونه تأمین میکنند! در عراق اول پادگانهای ارتش پُر از تجهیزات شد، سپس از پادگانها خارج شدند تا داعش وارد شود ... حالا هم آمریکا در حال تخلیه است و طالبان پیشروی!؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده یک نفت‌کش سنگاپوری را به دلیل انتقال غیرقانونی نفت به کره شمالی مصادره کرد♦ وزارت دادگستری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای از مصادره یک نفتکش با مالکیت سنگاپوری که برای حمل غیرقانونی نفت به کره_شمالی مورد استفاده قرار گرفته است، خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید: نفتش مال ایران بودحتما!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »