حملات موشکی به میدان هوایی بگرام افغانستان پس از آزادی زندانیان طالبان

حملات موشکی به میدان هوایی بگرام افغانستان پس از آزادی زندانیان طالبان

09/04/2020 12:18:00 ب.ظ

حملات موشکی به میدان هوایی بگرام افغانستان پس از آزادی زندانیان طالبان

ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو مستقر در افغانستان تایید کرد، میدان هوایی بگرام در شمال کابل بامداد

ماموریت حمایت قاطع در توییتی نوشت، در این حملات موشکی به کسی آسیبی نرسیده است و چگونگی وقوع این رویداد توسط نیروهای امنیتی افغان بررسی می شود.در همین حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت: «حوالی ساعت 5:40 دقیقه صبح امروز(پنج شنبه) تعداد پنج فیر مرمی شارتکی که در غرفه موتر کرولا جابجا گردیده بود از ساحه قریه قلعچه به استقامت میدان هوایی بگرام شارت گردید موتر حریق شد».

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021

آرین اضافه کرد، این رویداد تلفاتی در قبال نداشته و قضیه تحت بررسی قرار دارد. هنوز مسئولیت این حملات را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.میدان هوایی بگرام در ولسوالی بگرام ولایت پروان در شمال شهر کابل واقع است و مرکز پایگاه نیروهای خارجی می باشد.این حملات موشکی در شرایطی رخ داده که شورای امنیت‌ملی افغانستان شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 با نشر اعلامیه‌ای نوشت، براساس فرمان محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری کشور 100 زندانی طالبان آزاد شدند.

در این اعلامیه آمده: «براساس فرمان مورخ 20 حوت (اسفند) 1398، رئیس‌جمهور غنی، دولت ج.ا.ا امروز(چهارشنبه 8 آوریل) 100 زندانی طالبان را با در نظر داشت وضعیت صحی، سن و مدت مجازات باقی‌مانده آنان، به‌ عنوان بخشی از تلاش‌ها برای صلح و مهار کرونا آزاد کرد». headtopics.com

در این اعلامیه ذکر شده، این 100 زندانی شامل لیست طولانی‌ بود که تیم فنی طالبان در جلسات با تیم فنی دولت افغانستان در کابل شریک ساخته و در مورد آنها بحث کرده است.در این اعلامیه آمده: «این زندانیان از سوی ریاست عمومی امنیت ملی و لوی سارنوالی (دادستانی کل) بایومتریک گردیده و سوگند یاد کرده‌اند که هرگز به میدان جنگ بر نمی‌گردند. دولت جمهوری اسلامی افغانستان عین اطمینان را از رهبری این گروه در دوحه دریافت کرده است. رهایی زندانیان طبق روال معمول پس از ثبت نام بایومتریکی، انجام شد».

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

صبر کن امریکا یواش یواش طالبان به ترورها وجنایاتش اضافه میکنه به جای ترور یک مشت ملای گردن کلفت به عنوان رهبران طالبان با اونها مذاکره میکنند هیچ کد ام از این رهبران یک اندام درستی نداشتند همگی عین بو فالو ازبس مال ملت بدبخت با کشتارکردنشون خوردن گردنشون تبر نمیزنه تروریست های طالبان شاگردان برحق خمینی یاغی! بی سبب نیست که خمینی دشمن فردوسی بود که می فرماید: پسر کو ندارد نشان از پدر, تو بیگانه خوانش، نخوانش پسر! اکثر رهبران طالبان مانند آخوند های خودمان هزار جنایت و دزدی و اختلاس و قاچاق مواد مخدر و خلاصه هر جنایتی که حاکمان ایران می کنند!

هشدار ترامپ به سازمان بهداشت جهانی: این سازمان گرایش به چین دارددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، سه‌شنبه 7 آوریل، طی توئیتی در انتقاد از سازمان بهداشت جهانی تاکید HajAghaHuawei درود بر ترامپ مسیح زمان آخ گل گفته.

روحانی صندوق جهانی پول را به دادن وام 5 میلیارد دلاری به ایران ترغیب کردحسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران روز چهارشنبه 8 آوریل،از صندوق بین‌المللی پول خواست تا وام 5 میلیارد 😕 اندر توهمات بی بی سی فارسی: میلیون ها شخصیت سیاسی و فرهنگی در کل دنیا کار وزندگی خود را تعطیل کرده و به دولت ترامپ فشار آورده خواستار توقف تحریم ها علیه ج ا شدند. از جمله بهمن کالباسی، سیاوش اردلان، نگار مرتضوی، تریتا پارسی، عطاالله مهاجرانی، مسعود بهنود، حسن شر الله و سایر علما! مشکل فقط با پول نیست 🙄🕊

سناتور آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا پس از بهبودی به عرصه پزشکی بازگشتسناتور آمریکایی مبتلا به ویروس_کرونا پس از بهبودی به عرصه پزشکی بازگشت رئیس بیمارستانی که سناتور پال در آن جا داوطلب شده در بیانیه‌ای گفته که حضور او باعث تقویت روحیه بیماران و کادر درمانی شده است. مصی:چندبار صیغه شده اید؟ غیر از خیانت به زن فراهانی بیشتر هم بوده؟ طفل نامشروعی که باردار شدید چه شد؟ شما چطور در ایران محجبه بوده و هیچ خطر نکردید؟ ولی در خارج از کشور دختران مردم را به کشف حجاب و زندان رفتن دعوت میکنید؟ .! فیلم و دوربین ساده لوحان، درآمد و کاسبی کلاشان!

سازمان جهانی بهداشت:روند ابتلا به کرونا در ایران به سطح ثابت رسیده استمدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت: به واسطه افزایش موثر بسیاری از اقدامات کنترل کننده، ما شاهد ثابت ماندن تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایران هستیم و در حقیقت، برخی اشارات از کاهش تعداد مبتلایان جدید در روزهای اخیر خبر می‌دهد چرا؟ نکنه ویروسها فاصله گذاری رو رعایت کردن؟ تعداد فوتی های ایتالیا رو نگاه میکنم ، تعداد فوتی های پانزده روز گذشته شروع کرونا در انگلیس نگاه میکنم و مقایسه میکنم با ایران که عملا هیچ قرنطینه ای هم نداشت و نداره ، فکر میکنم با این آمارهای جمهوری اسلامی و رسانه های مزدورش واقعا به سخره گرفته شدیم

احتمال ابتلای نیروهای ناو فرانسوی به کرونا؛ «شارل دوگل» به خانه بر می‌گرددناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل که در حال انجام ماموریت در اقیانوس اطلس بود، پس از اینکه حدود ۴۰ دریانورد آن، با علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شدند، تصمیم گرفت پیش از موعد مقرر به فرانسه بازگردد. جالبه! ناو ها و سلاح های این جماعت مستکبر نه به وسیله مظلومین که به وسیله خدای مظلومین به سبب یک ویروس به خانه بر میگرده! هههه. دونه دونه دارن نابود میشن، ناو هاتون لذت بخشه چند می فروشند ؟؟

بازگشت سمانه نوروز مرادی به اوین و همسلولی با یک زندانی مشکوک به کرونا