حملات موشکی به میدان هوایی بگرام افغانستان پس از آزادی زندانیان طالبان

09/04/2020 12:18:00 ب.ظ

حملات موشکی به میدان هوایی بگرام افغانستان پس از آزادی زندانیان طالبان

حملات موشکی به میدان هوایی بگرام افغانستان پس از آزادی زندانیان طالبان

ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو مستقر در افغانستان تایید کرد، میدان هوایی بگرام در شمال کابل بامداد

ماموریت حمایت قاطع در توییتی نوشت، در این حملات موشکی به کسی آسیبی نرسیده است و چگونگی وقوع این رویداد توسط نیروهای امنیتی افغان بررسی می شود.در همین حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت: «حوالی ساعت 5:40 دقیقه صبح امروز(پنج شنبه) تعداد پنج فیر مرمی شارتکی که در غرفه موتر کرولا جابجا گردیده بود از ساحه قریه قلعچه به استقامت میدان هوایی بگرام شارت گردید موتر حریق شد».

آرین اضافه کرد، این رویداد تلفاتی در قبال نداشته و قضیه تحت بررسی قرار دارد. هنوز مسئولیت این حملات را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.میدان هوایی بگرام در ولسوالی بگرام ولایت پروان در شمال شهر کابل واقع است و مرکز پایگاه نیروهای خارجی می باشد.این حملات موشکی در شرایطی رخ داده که شورای امنیت‌ملی افغانستان شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 با نشر اعلامیه‌ای نوشت، براساس فرمان محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری کشور 100 زندانی طالبان آزاد شدند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

صبر کن امریکا یواش یواش طالبان به ترورها وجنایاتش اضافه میکنه به جای ترور یک مشت ملای گردن کلفت به عنوان رهبران طالبان با اونها مذاکره میکنند هیچ کد ام از این رهبران یک اندام درستی نداشتند همگی عین بو فالو ازبس مال ملت بدبخت با کشتارکردنشون خوردن گردنشون تبر نمیزنه تروریست های طالبان شاگردان برحق خمینی یاغی! بی سبب نیست که خمینی دشمن فردوسی بود که می فرماید: پسر کو ندارد نشان از پدر, تو بیگانه خوانش، نخوانش پسر! اکثر رهبران طالبان مانند آخوند های خودمان هزار جنایت و دزدی و اختلاس و قاچاق مواد مخدر و خلاصه هر جنایتی که حاکمان ایران می کنند!

هشدار ترامپ به سازمان بهداشت جهانی: این سازمان گرایش به چین دارددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، سه‌شنبه 7 آوریل، طی توئیتی در انتقاد از سازمان بهداشت جهانی تاکید HajAghaHuawei درود بر ترامپ مسیح زمان آخ گل گفته.

روحانی صندوق جهانی پول را به دادن وام 5 میلیارد دلاری به ایران ترغیب کردحسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران روز چهارشنبه 8 آوریل،از صندوق بین‌المللی پول خواست تا وام 5 میلیارد 😕 اندر توهمات بی بی سی فارسی: میلیون ها شخصیت سیاسی و فرهنگی در کل دنیا کار وزندگی خود را تعطیل کرده و به دولت ترامپ فشار آورده خواستار توقف تحریم ها علیه ج ا شدند. از جمله بهمن کالباسی، سیاوش اردلان، نگار مرتضوی، تریتا پارسی، عطاالله مهاجرانی، مسعود بهنود، حسن شر الله و سایر علما! مشکل فقط با پول نیست 🙄🕊

سناتور آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا پس از بهبودی به عرصه پزشکی بازگشتسناتور آمریکایی مبتلا به ویروس_کرونا پس از بهبودی به عرصه پزشکی بازگشت رئیس بیمارستانی که سناتور پال در آن جا داوطلب شده در بیانیه‌ای گفته که حضور او باعث تقویت روحیه بیماران و کادر درمانی شده است. مصی:چندبار صیغه شده اید؟ غیر از خیانت به زن فراهانی بیشتر هم بوده؟ طفل نامشروعی که باردار شدید چه شد؟ شما چطور در ایران محجبه بوده و هیچ خطر نکردید؟ ولی در خارج از کشور دختران مردم را به کشف حجاب و زندان رفتن دعوت میکنید؟ .! فیلم و دوربین ساده لوحان، درآمد و کاسبی کلاشان!

سازمان جهانی بهداشت:روند ابتلا به کرونا در ایران به سطح ثابت رسیده استمدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت: به واسطه افزایش موثر بسیاری از اقدامات کنترل کننده، ما شاهد ثابت ماندن تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایران هستیم و در حقیقت، برخی اشارات از کاهش تعداد مبتلایان جدید در روزهای اخیر خبر می‌دهد چرا؟ نکنه ویروسها فاصله گذاری رو رعایت کردن؟ تعداد فوتی های ایتالیا رو نگاه میکنم ، تعداد فوتی های پانزده روز گذشته شروع کرونا در انگلیس نگاه میکنم و مقایسه میکنم با ایران که عملا هیچ قرنطینه ای هم نداشت و نداره ، فکر میکنم با این آمارهای جمهوری اسلامی و رسانه های مزدورش واقعا به سخره گرفته شدیم

احتمال ابتلای نیروهای ناو فرانسوی به کرونا؛ «شارل دوگل» به خانه بر می‌گرددناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل که در حال انجام ماموریت در اقیانوس اطلس بود، پس از اینکه حدود ۴۰ دریانورد آن، با علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شدند، تصمیم گرفت پیش از موعد مقرر به فرانسه بازگردد. جالبه! ناو ها و سلاح های این جماعت مستکبر نه به وسیله مظلومین که به وسیله خدای مظلومین به سبب یک ویروس به خانه بر میگرده! هههه. دونه دونه دارن نابود میشن، ناو هاتون لذت بخشه چند می فروشند ؟؟

بازگشت سمانه نوروز مرادی به اوین و همسلولی با یک زندانی مشکوک به کرونا

پنج شنبه 9 آوریل آماج پنج حمله موشکی قرار گرفت.کرد كه این سازمان عمدتاً از سوی ایالات متحده تأمین مالی می‌شود اما گرایش به چین دارد.دلاری را برای کمک به ایران در مبارزه با شیوع ویروس کرونا در اختیار کشورش قرار دهد.این سناتور جمهوریخواه که مدرک پزشکی خود را از دانشگاه دوک‌ گرفته، متخصص جراحی چشم است و‌ تجربه کار در اورژانس را دارد.

ماموریت حمایت قاطع در توییتی نوشت، در این حملات موشکی به کسی آسیبی نرسیده است و چگونگی وقوع این رویداد توسط نیروهای امنیتی افغان بررسی می شود. در همین حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت: «حوالی ساعت 5:40 دقیقه صبح امروز(پنج شنبه) تعداد پنج فیر مرمی شارتکی که در غرفه موتر کرولا جابجا گردیده بود از ساحه قریه قلعچه به استقامت میدان هوایی بگرام شارت گردید موتر حریق شد». خوشبختانه من توصیه آنها را در مورد باز نگه داشتن مرزهایمان با چین رد كردم. آرین اضافه کرد، این رویداد تلفاتی در قبال نداشته و قضیه تحت بررسی قرار دارد.» وی همچنین با انتقاد از تحریم‌های ایالات‌متحده علیه ایران، واشینگتن را به سنگ‌اندازی در مسیر تلاش‌های ایران برای درخواست وام از صندوق جهانی پول متهم کرد. هنوز مسئولیت این حملات را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است. سخنگوی وزارت امور خارجه از پکن خواست كه تمام داده های مربوط به ویروس کرونا را به اشتراک گذاشته و به تیم های بین المللی اجازه دهد كه در مورد چگونگی شیوع این بیماری در چین تحقیق کنند و به شهروندان اخود اجازه دهد تا از ازادی بیان برخوردار باشند. میدان هوایی بگرام در ولسوالی بگرام ولایت پروان در شمال شهر کابل واقع است و مرکز پایگاه نیروهای خارجی می باشد. در سال ۲۰۱۷ یکی از همسایه‌های سناتور پال به او حمله کرد و در نتیجه بخشی از ریه او برداشته شد.

این حملات موشکی در شرایطی رخ داده که شورای امنیت‌ملی افغانستان شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 با نشر اعلامیه‌ای نوشت، براساس فرمان محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری کشور 100 زندانی طالبان آزاد شدند. بر أساس اخرین آمار ، شمار اعلام شده موارد ابتلاء در ایالات متحده و کانادا مجموعا به 384. یعنی در طول این مدت همواره یکجانبه‌گرایی را ادامه دادند. در این اعلامیه آمده: «براساس فرمان مورخ 20 حوت (اسفند) 1398، رئیس‌جمهور غنی، دولت ج.ا.332 تن نیز در کانادا و آمریکا، جان باخته اند.ا امروز(چهارشنبه 8 آوریل) 100 زندانی طالبان را با در نظر داشت وضعیت صحی، سن و مدت مجازات باقی‌مانده آنان، به‌ عنوان بخشی از تلاش‌ها برای صلح و مهار کرونا آزاد کرد». یعنی این به عنوان یک ننگ تاریخی برای هیات حاکمه آمریکا خواهد ماند که در این شرایط، فشارهای خود را بر ملت بزرگ ایران ادامه می‌دهد. در این اعلامیه ذکر شده، این 100 زندانی شامل لیست طولانی‌ بود که تیم فنی طالبان در جلسات با تیم فنی دولت افغانستان در کابل شریک ساخته و در مورد آنها بحث کرده است..

در این اعلامیه آمده: «این زندانیان از سوی ریاست عمومی امنیت ملی و لوی سارنوالی (دادستانی کل) بایومتریک گردیده و سوگند یاد کرده‌اند که هرگز به میدان جنگ بر نمی‌گردند. دولت جمهوری اسلامی افغانستان عین اطمینان را از رهبری این گروه در دوحه دریافت کرده است. اورتگاس گفت: «ما انتظار داریم كه رژیم ایران به جای دشمنی با آمریكا، به مردم خود كمک كند. رهایی زندانیان طبق روال معمول پس از ثبت نام بایومتریکی، انجام شد». در اعلامیه تاکید شده که دولت افغانستان تعهد دارد تا برای پیشرفت در روند صلح، راه را برای مذاکرات بیشتر تخنیکی با طالبان باز نگه دارد. . ظریف در اواخر ماه گذشته گفته بود که مجازات‌ها و اعمال تحریم، بخش‌های اصلی اقتصاد ایران را هدف قرار داده و مانع بزرگی در مسیر مبارزه با ویروس خطرناک کرونا در کشور ایجاد کرده است.